משקל הדירה, ההופעה

ארי גורלי

תיאטרון תמונע ת"א
4/5

כלי הקשה ושירה: רעות יהודאי, גיטרה חשמליתבן חוזה, קלידיםאלון רדעי, בסגדי רונן, תופים: אוריאל סרוודין. אורחת: דין דין אביב.

שירים: משקל הדירה, רבנו, לא יכול בלעדייך, סודותיי (דין דין אביב), דם ופרסומות, חוזר כמו ענק,ירית בי, מישהי אחר (רעות יהודאי), דבש (דואט עם רעות יהודאי), בתוך היד שלי, אם ירצה השם, כשהיינו שווים. הגרן: לבד, ערב השנה החדשה.

ארי גורלי חוזר אל "זירת הפשע" של הזוגיות המבאסת. זה נושא הדיסק, זו גם ההופעה. כמעט רוב השירים הגיעו מהאלבום החדש, בהבדל אחד: הדיסק נפתח ב"חוזר כמו ענק", הערב נפתח  ב – "את משקל הדירה אני נותן לך לקחת/ את הטוב את הרע נחלק בשווה/ לב שבור, אכזבות תשטפי במקלחת, אני יוצא עכשיו נקי"
ארי גורלי, חמוש בהרכב חשמלי, שר תוצאות סיטואציה של פרידה/גירושין, שיש בה בין השאר חלוקת רכוש. סוגר חשבונות. 
קראתי באיזשהו מקום שהאלבום נכתב בעקבות פרידה מאשתו בתקופה קצרה ובפרץ  אימפולסיוויות. רוב שירי האלבום, ובהם הלהיט "דבש", עוסקים באמביוולנטיות שבחיים הזוגיים. על הטוב וגם על הרע שביחסים, פערים שמקבלים לעיתים משמעות אירונית.

"יש דברים שאני לא מוכן לסבול/ יש דברים שאני לא מוכן לקחת/ יש דברים שאני לא מוכן לסלוח" ("רבנו") וגם – "כל יום אני משקר את עצמי מחדש" ("דבש") שהוא שר בדואט עם רעות יהודאי, אחד השירים היותר מתנגנים של השנה האחרונה.
שני שירים, נדמה לי, הגיעו מהקודם שלו "נשיקות קטנות", "לא יכול בלעדייך"
אנחנו בתמונע. הזמר מספר את סיפורי סיבוכיו והסתבכויותיו. באמצע עלתה דין דין אביב לשיר "סודותיי". למה היא כאן? יש סיבה. דין דין אוהבת לארח ולהתארח. סיפורי ידידות. אז היא מגיעה גם לגורלי. דווקא היו רגעים יפים.
אבל לעצם העניין: אחרי ששמעתי את הדיסק, הערב הקומפקטי הזה לא חידש הרבה. ארי גורלי לא "עושה דראמות" מהסיפור שלו. הוא שר את השירים דווקא באווירה טובה, כטרובדור שמגיע לחלוק בחיוך אמפתי את הסיבוכים שבקשר עם העזר כנגד, נפגע פיגוע האהבה ("ירית בי אני הולך מכאן") שיוצא לחופשי ("אני יוצא נקי עכשיו”) יוצא מהערב הזה בסדר, אבל בלי להעניק לשירים איזשהו מימד של עומק, או ערך מוסף שאמור להגיע ממופע רוק שלשמו התכנסנו, ואני אומר את הדברים על רקע אהבתי לחומרים שלו, לצורת ההגשה.  ואני כבר ממתין לאלבומו הבא, שבטח ישדרג לו גם את המופע.

ארי גורלי וידאו מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות