שירים בשבילך, אמיתות בשבילי

ג'יימס מוריסון

הליקון, פולידור
5/5

אל תטעו. זה לא רוד סטיוארט. "הלילה היחיד" שפותח אמנם יכול להטעות בשל הצרידות המסויימת וגם הסגנונות הדומים. אבל זה ג'יימס. ג'יימס מוריסון, וזה אלבום שלא הייתי מרשה לעצמי להחמיץ. רוד סטיוארט היה רוצה להגיע לשירים כאלה.
תזכורת? בחפשן באתר הזה מצאתי את מוריסון באוסף שירי בלדות "פיור באלאדס". ואמנם – זהו זמר הבלדות שנישא על רוח השבעים כאילו לא עברו מאז רוחות סערה על עולם הרוק.
זוכה פרסי הבריט, שהתגלה כמה אירוני ב- Undiscovered (נמכר בלמעלה ממיליון עותקים) קול נשמה בשירים שמחלחלים במגע ראשוני. כל הראשונים הם מסוג שירי הסטורי טלר הרומנטי ששר – "את תגשימי את זה עבורי" You Make It Real פשוט, מלודי להפליא. בשיר החמישי Broken Strings מצטרפת נלי פורטדו לדואט. וזה דואט מפיל, הורס, מכניע.
הבעיה עם אלבום ראשון מצליח מאוד – איך להמשיך את זה באלבום הבא. ואצל ג'יימס מוריסון לא צריכים לנגן את הדיסק פעם שנייה כדי להבין שזה הצליח לו. זה אלבום אפילו אלבום קליט וטעון נשמה מקודמו. אני לא מדבר על סוג של שירי איזי ליסנינג חורפיים ומחניפים, אלא טון של אמת שמגיע מסינגר סונגרייטר שאינו "מוכר" רגש, אלא זה משהו מאוד אינטגרטיבי אצלו. Please Don't Stop The Rain הוא מהזן החורפי-מלנכולי המשובח הזה. מי שלא חושש מהמשפט שירים "שנכתבו מהלב" – זה בדיוק זה. ואם לב זה גם Soul, זה בדיוק זה.

1. The Only Night
2. Save Yourself
3. You Make It Real
4. Please Don't Stop The Rain
5. Broken Strings – James Morrison, Nelly Furtado
6. Nothing Ever Hurt Like You
7. Once When I Was Little
8. Precious Love
9. If You Don't Wanna Love Me
10. Fix The World Up For You
11. Dream On Hayley
12. Love Is Hard

James Morrison – Songs For You, Truths For Me

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

  1. וואי ג'יימס מוריסון יש לו קול מדהיים…אני לא יכולה להפסיק לשמוע תשירים שלו.. והוא גם חמוד רצח בקיצר הוא לא כמו הזבל שמשמיעים כיום …

  2. גאד הוא כזההה חתיך אני לא מסוגלת להפסיק לצפות בו..יש לו חברה???

  3. שיואוווווו הוא כזה חתיךךך הדבר הזההה שיואוווו הוא כל כך 2010 יוואווו והוא שר כמו בריטייי איזה מסטולללל אבל חמודד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות