פאנהאוז

פינק

SonyBMG אן.אם.סי
5/5

תשאלו אותי מיהי רוקרית מהראש שלה ועד קצה הציפורן בכף הרגל השמאלית שלה. אגיד בלי היסוס – פינק. אני מקשיב לשני השירים הראשונים, הסינגל מהאלבום –     So What ו-Sober. זה בדיוק זה. ארוגנטית. עוצמה פנימית. איפה פגשתם זמרת כזו בארצנו? וכשהיא שרה I Don't Believe You, זו בלדה נוגה, שוברת לבבות, שמגיעה בצרידות נוגעת ממקומות שנמצאים עמוק מתחת למיתרים עם בליווי צליל מיתרים מעטר. רק השיר הזה ימכור לה את האלבום במיליונים. איזה שיר.

"פאנהאוז" הוא החמישי של פינק, זמרת נטולת גבולות, שוזרת בין רוק, פאנקי, ריתם נ' בלוז  ופופ, ותמיד המנגינה מגיעה לפני הכל. על העטיפה היא נראית בפוזה צעקנית על סוס לונה פארק לבן. קייטי פרי, המלכה החדש של הפופ, תסלח לה. פינק דוהרת. מה דוהרת – שועטת.. משהו שורשי מתפרץ מהילדה הפראית הזו. החוכמה היא לקחת את הראשוניות הפראית הזו ולעשות ממנה הפקה מוסיקלית מסוגננת שמגיעה מבגרות ומבשלות. זה האלבום הזה. תרשו לי לא לחזור לאלבומיה הקודמים. בוא נתמקד במשובח הזה. רוב השירים עוסקים בגירושיה (לא צריכים לנחש שזה קשור להיפרדותה מקארי הרט) תקשיבו לשיר Mean ותבינו כמה היא שרה מתוך תחושה עמוקה. איזו עוצמה. ר י ג ו ש ים. כן,  יש גם בביקורת דבר כזה. וואהו!

הפקה: כדאי לשים לב למס. 6 למשל   Bad Influenceשהופק ע"י Danja מי שששותף בהפקת  "בלק אאוט" של בריטני ספירס. איזו פאנקיות קצבית נהדרת לקלאב דאנס. ככה בונים להיט.

Funhouse  – על שם האלבום, פאנקי דיסקו סטייל אייטיז, עם מעברים יפים לאורך השיר.נדמה לי שהשיר הזה מבטא את התחושה שעוברת לאורך האלבום. פינק שרה: "זה היה פעם בית שעשועים, אבל עכשיו הוא מלא בליצנים מושחתים". וזה אחד הדאנסים היותר סוחפים באלבום.

Crystal Ball  "כדור בדולח" הוא שיר בעיבוד אקוסטי נקי המבליט עוד יותר את קווי המתאר היפים של פינק. שיר יפהפה. פינק  שרה על מצב של מה צופן העתיד לבנאדם. "מגידי עתידות אומרים שאולי תלכי לגיהנום, אבל אני כלל לא פוחדת" … "חשתי באש הזו ונשרפתי, אבל לא הייתי מחליפה את הכאב במה שלמדתי"

It's All Your Fault הרוקרית מביעה את זעמה בעניין הבינו-בינה. מהיר, סוער, חד, נוקב. פינק שרה: "אני לא יכולה לחזור אחורה". 

Ave Mary A עוצמות של רוק אמוציונאלי בשיר על החברה האלימה בה אנחנו חיים כיום: "אם שעות החשיכה מגיעות לפני האור/ איפה הוא האור/ נראה שאיבדנו כיוון, מתאבדים מתפוצצים, תלמידים יורים"

Glitter In The Air בלדה נוספת אף היא בעיבוד אקוסטי לפסנתר. פינק יודעת להוריד רגל מהדוושה, להיות אמוציונאלית ממקומות אחרים, כנה ואמיתית.

פינק איז בק!

 

 

 

1. So What

2. Sober

3. I Don't Believe You

4. One Foot Wrong

5. Please Don't Leave Me

6. Bad Influence

7. Funhouse

8. Crystal Ball

9. Mean

10. It's All Your Fault

11. Ave Mary A

12. Glitter In The Air

13. This Is How It Goes Down – Pink & Travis McCoy

14. Boring

15. So What

 

Pink Funhouse

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אומנית מדהימה שירים יפים לאללה. והיא גם כוסית מהממת.שלא דופקת חשבון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות