עניין של זמן

קנדוג

מילים: אהוד מנור, ניר דוד קדמי. לחן: רמי קליינשטיין.
4/5

קנדוג מייצר היפ הופ מיינסטרים ידידותי לכל אוזן. מקדמי הצלחה: שיר מוכר של אהוד מנור ורמי קליינשטיין מהביצוע של גידי גוב. הפקה היא של ניב כהן מ-Kbob, אבי סיגולדה – גיטרות ומומי לוי, זמר הסול המיומן שמצטרף לדואט.

הפתיחה פסנתר ומיתרים, הטונים רכים ומפוייסים "יש עוד זמן להשתנות מן הקצה אל הקצה", שר ניר דוד קדמי הלא הוא קנדוג, ולפי הדף שצורף לדיסק אני לומד שאת השיר כתב ניר לזכר אביו שנפטר מסרטן. ניר פונה אליו בגוף ראשון ומוסר לו דו"ח בשפה מדוברת על פערים בין הימים שהוא חי ובין המציאות כיום ועל מצבו האישי – עד כמה הוא התפתח מאז שהקליט כילד שירים על קסטה ועד היום.

החיבור לשיר של מנור את קליינשטיין, כאילו האב הוא שאומר לו – "אתה עוד תגלה את העולם/ אם תרצה או לא תרצה/ יש עוד זמן להשתנות/ מן הקצה אל הקצה" נשמע הטלאה, אם כי מוסיקלית זה יצא ממש בסדר. הייתי מותר על קלישאות כה"האושר האמיתי לא נמצא בכרטיס לוטו". צירוף הטונים הגבוהים של מומי לוי משדרג. בסך הכל רגשנות היפ הופית פשטנית משהו שנוגעת ומגעת בזכות הפקה מוסיקלית נקיה.  קאבר כזה לא תשמעו ב"כוכב נולד", ומבחינה זו ניר דוד קדמי, מבוגריה, בהחלט עשה צעד קדימה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות