יסודות של צליל

קולולוש, Coolooloosh

התו השמיני
4/5

ריבל סאן: ראפ, חריזה. יובל גרשטיין – גיטרות, קולו, סאז, אורי וינוקור – בס, קלידים, יוגב שטרית – תופים, אריק לוי – סקסופונים.  אורחים: ספי זיסלינג – חצוצרה, פלוגלהורן, פבלו בטיסטה – כלי הקשה, באני סיגלר – שירה, דיוויד אייבורי – גיטרת רוק, ג'ו לאם – קולות.

 

 

לא תמיד אני יורד לשפה של סולן הלהקה ריבל סאן (הוא כבר קיבל אזרחות ישראלית?) ויובל גרשטיין. היא נשמעת לפעמים בליל מוזר שבא לשרת את הקצב. מצד שני, קולולוש נשמעת הלהקה הכי עדכנית עלי אדמות, אקלקטית,פיוז'נית למשעי Fאנקית, היפ-הופית וגרובית, וגם נוגעת ב-, באסיד ג'אז. הצליל נשמע מהוקצע, מבוסס בראס סקשן, מאוד לא תוצרת מקומית.  

 

יסודות של סאונד (Elements Of Sounds) : על המשותף במוסיקה שסובבת גלובוס. היפ הופ הרדקורד גרוב פאנקי. מקפיץ בעיר.

עסקי מוסיקה (Music Buisness) : על מוסיקה וביזנס. היפהופ פאנקי מידטמפו רך. שילוב יפה של שירה מלודית וראפ  עם חטיבת נשיפה יפהפיה. על הפער בין הילדות לבגרות. ועל מה שעושה המוסיקה לבנאדם.

אנשי הרחוב (People Of The Streets) : שיר לאנשים ברחוב על כל המשמעויות הסוציאליות. ראפ עם אלמנטים שנשמעים מוסיקת כליזמר. "לכבוד האנשים ברחובות שאנחנו פוגשים/שממשיכים במסלול רק כדי לשרוד".

מטרו (Metro) – על המציאות הקוסמופוליטית בסביבת מנהרות הרכבת התחתית, על נערי הרחוב שממשיכים לשחק אותה. היפ הופ פאנקי רפטטיבי, מעבר לכלי נשיפה וקצב אורבניים.

מקום כלשהו (Some Place) : היפ הופ Smooth, רך ומלודי. קול מלוחשש של באני סיגלר, אלמנטים יפים ריתם נ' בלוז ושירת סול מצוינת. על הפער בין החופש ובין הצורך לבחור במישהי. קטע שמתפתח יפהפה, עיבוד מהוקצע, מהמשובחים בדיסק.

להתאהב (Fall) – "לעולם לא אתאהב שנית/ כי מצאתי אותך" היפ הופ איטי, הזוי, מלוחשש. איזי ליסנינג ג'אז. מיוסר משהו. מושר ע"י ריבקה קנטר. אווירה עשנה. אנטיתיזה לגרוב המקפיץ של הדיסק.

רק אל תעצור (Just Won't Stop)  נפתח בצליל מזרחי של סאז, היפ הופ עם אלמנטים אוריינטאליים –  בקונספט של וורלד מיוסיק. על איך מה שהתפתח מנשיקה על "שפתיים תמימות". וזה מתפתח מהשקט לסוג של חאפלה בלקנית משולב ברוק. מסעיר.

נעל את הדלתות שלך (Lock Your Doors)  על המציאות העירונית המאיימת והחולה. היפ הופ דרמטי טעון רוק בו משולב באופן מפתיע שורה בעברית – "לאן הרוח נושאת את תפילותיי כשהיקר לי רחוק מדי"

יה יה יה (Yeah Yeah Yeah) על ימי עוני קשים, שמהם ניתן רק לעשות קאמבאק, תלוי אם אלהים לצידנו. היפ הופ עם סמות' ג'אז, רגוע, איטי. אפילו איזי ליסנינג.

עד היום (Until The Day) שיר פוליטי חריף על מציאות של פוליטיקאים עם פצצות, אנשי טלוויזיה שמפטמים בחדשות על עולם מושחת במהותו, היפ הופ נוקב. שחיתות שפשתה בכולם. גם ג'רוזלם ותל-אביב וחיפה נזכרות.

מוח ונפש (Mind And Soul) הצליל הפיסי של הגוף שנועד למוח ולנפש. קטע מהיר מאוד, גרובי ופאנקי, לדאנס פרוע.

קולולוש היא להקה מכאן, אבל כל קשר בינה ובין משהו "ישראלי" מקרי בהחלט, למעשה – לא קיים. רמה בינלאומית גבוהה בפני עצמה.

 

Coolooloosh Elements of Sounds

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות