תברחי

מאור פרץ

מילים ולחן: מאור פרץ. עיבוד והפקה מוסיקלית: פטריק סבג.
2/5

האוהב מתבכיין  "תברחי כל עוד נפשך בך" ובהמשך יש איזשהו הסבר –  "כל עוד אני שפוי". בבית המרכזי שר מאור פרץ: "וזה עושה לך טוב / אני בא לבא לשחרר אותך מעליי". הבנתם את זה? מה יבוא קודם? בריחתה או האיום הזה? מצד אחד – מאור משחרר אזהרה שעליה לברוח. מצד אחר – הוא מגיע לשחרר אותה.  "לקרוע כל כאביי/ ממך חזרה אלי".  מלודרמת של פגוע אהבה קשה, ששולח איומים. שומו שמיים, האם זה אמיתי? הנקודה היא שמאור פרץ עולה על גדותיו בזעקות רוויות דמעות וקורעות לב, ומזה לא יכול לצאת זמר, מה גם שהלחן והעיבוד לא ממש עוזרים לו  להיחלץ מפרץ הרגשות הזה, כדי שאפשר יהיה להתחיל לדבר על מוסיקה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

25 תגובות

 1. הכותב מתוסכל, ממומר, לא מחובר, בעל ראייה צרה ועם תחושה פנימית מרה. לא, אני לא מדברת על הזמר (המוכשר מאוד לטעמי) אלא על המבקר האטום.
  המבקר מזדעק וכותב שמאור פרץ "עולה על גדותיו בזעקות רוויות דמעות וקורעות לב". איך מעז בחורנו להביע את רגשותיו? הרי ברור לכל בר דעת וטעם מוזיקלי משובח שעל כל יוצר מוזיקה לשמור על קור רוח ואיפוק.
  נו, באמת.

  בעיניי, בחורה שמחה ולא מתוסכלת בעליל, מדובר בשיר מקסים וביוצר מוכשר שאני אשמח לשמוע שירים נוספים שלו. פרץ הרגשות, אשר על פי המבקר נמצא בעוכריו של היוצר, הוא דווקא המיוחד בו.
  מאור- אתה מקסים, אל תתן לחורשי רע להפריע לך.
  תברח מהם, כל עוד נפשך בך

 2. לשרה מהצפון, עלמה שמחה ולא מתוסכלת. תודה על תגובתך ה"פסיכולוגית". מעניין איך מניתוח שיר הגעת למסקנה כה סוחפת שהגדרת את המבקר לא רק כמתוסכל, אלא גם ממורמר, בעל ראיה קצרה ותחושה פנימית מרה. כיוון שאני מכיר היטב את הכותב – אף אחת מההנחות האלו לא לגמרי מדויקת. נכון שהוא מומרמר פה ושם, לעיתים אף מתוסכל אבל ממש ליבו אינו מר עליו.

 3. למערכת האתר היקרה ולכותב העומד מאחוריה- אני שמחה לשמוע שליבו של המבקר אינו מר. אני רוצה שגם לכם יהיה טוב ושמח על הלב, שתהיו מאושרים באמת ושאהבה תמלא את חייכם תמיד.
  אנא מכם, אל תהיו עם אצבע קלה על המקלדת. העולם (נשמע) יפה יותר כשהלב פתוח לקהל הרחב.

 4. האמת שיצא לי לשמוע את השיר גם ברדיו והוא שיר ממש יפה בעיני…
  אני בטוחה שיש עוד הרבה שחושבים כמוני ואני מקווה לשמוע אותו בעוד הרבה מקומות!!
  מאור בהצלחה!!

 5. פשוט שיר מדהים ומרגש,טעון ברגשות מעורבים. הכאב שטמון בפרדה ויחד עם זאת ההחלטה הנחושה …
  כיף לדעת שקיימים עוד אנשים רגישים כאלו… כל הכבוד,מאור,ביקורות תמיד תהיינה.
  ולמבקר הקטלני,זה הזמן לפתוח את הלב ולתת גם לעצמך קצת להביע,אל תברח מעצמך…"כל עוד נפשך בך"

 6. שיר יפה מאוד, אני לא חושב שיש בו מלודרמה יתרה כפי שאמר בביקורת. חבל שאי אפשר לשמוע את כל השיר.
  .

 7. מאור כל הכבוד אחלה שיר אתה זמר מעולה
  יצא לי לשמוע אותך כמה פעמים שר בגשר
  תמשיך ככה ידגין!

 8. שיר מדהים! מאור אתה בדרך הנכונה ואל תתן לביקורות לבלום אותך! כמו שאמרו פה ביקורות תמיד יבואו אם לרעה ואם לטובה. אתה פשוט תמשיך הלאה כי אתה בדרך למעלה!

 9. אני לא יודע מי כתב את הבקורת למעלה,אבל אם הוא אומר שמזה לא ייצא זמר,הוא דבר ראשון לא מבין במוזיקה,ודבר שני ממנו לא ייצא מבקר,כששמעתי את השיר חשבתי שאני שומע את עברי לידר,אין לי ספק שאותו מבקר שברוב טיפשותו וחוסר הבנתו לוקח מילים של שיר ומתחיל לנסות להבין,מה בא קודם הבריחה או האיום,אם אותו מבקר היה צריך לבקר את המילים של שירי ביאליק,טשרניחובסקי או אפילו עמיר בן עיון הענק,מבחינתו הם לא היו יכולים לכתוב ובטח לא להיות זמרים(בן עיון שצועק לא פחות ובעניי הוא זמר ענק)בקיצור מהבקורת הנ"ל יש ריח לא טוב של נסיון לכוון את התגובות לכיוון לא טוב,לך מאור פרץ אומר כמי שמבין במוסיקה,תמשיך לשיר,אין לי ספק שהמבקר שם למעלה יוכל את הכובע

 10. מאור אתה תותח תמשיך ליצור שירים כאלה מוצלחים
  אל תיתן לביקורות תלושות מהמציאות לדכדך אותך
  באמת שיר מדהים מרגש ונוגע ללב
  מחכה בקוצר רוח לסינגל הבא.

 11. כל הכבוד מאור, שיר מדהים אני אוהב מאוד תמשיך ככה אחלה שיר מקווה שתצליח. לא לשים לב לקשקשנים!!

 12. שיר מקסים ועיבוד מלוטש ומקצועי אחד היפים ששמעתי. נראה לי שהמבקר צריך אהבה חדשה או סתם חופש. אגב מי המעבד של השיר? ממש אהבתי

 13. וואו איזה אלוף…..
  השיר הזה פשוט מדהים אני בטוח שכולם חושבים כמוני שאתה זמר מדהים אתה פשוט שר מתוך הנשמה וזה מה שהכי חשוב לא לשיר רק בגלל הפרסום אלא גם לשיר מהלב והנשמה ולא כולם יודעים לשיר ככה אתה פשוט אלוף אחי…..
  P:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות