שאריות של החיים

הפרויקט של עידן רייכל

מילים ולחן: עידן רייכל. עיבוד והפקה מוסיקלית: עידן רייכל, גלעד שמואלי
5/5

עידן רייכל בסוג של חשבון נפש. ניתוח מצב קיים. אולי אף ביקורת עצמית. אלה חיי עד עכשיו. מה הלאה? או: מה הזמן מסמן? להמשיך לחיות את הרגע? לעשות שינוי? – "אולי מקום אחר/ מקום יותר בוער/ להתחיל קצת לקלקל/ ולתקן עוד פעם".  להגיע לשאלות כאלו – הם מהות ההוויה שלנו. איפה אנחנו. מנין באנו, האם אנחנו מתבוננים בעצמנו? 

הלחן – עגמומי משהו, הטון מעביר תחושת עצבות ובדידות. המנגינה מינורית, מיוחדת, מלטפת. נוגה, נוגעת, מגעת. העיבוד משלב באופן אפקטיבי סלסולו המלודי של כינור. התאמת העיבוד יפהפייה, והוא הופך חלק אינטגראלי מהשיר. השירה של אמיר דדון הזכירה לי מאוד את הטון של עידן רייכל, אמנם היא אינה של "זמר" במובן המקצועי של המילה, אלא מגיעה ממקום שהרגש מפעיל סייסמוגרפית את מיתרי הקול, וכשהלב והפה משתפים פעולה – זה יוצא משכנע, אפילו שהשירה נשמעת רכה למדי. הטונים מגיעים ממקום של צניעות יפה, ולרייכל יש גם את זה.

שאריות של החיים – הוידאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. גם אני התאהבתי באמיר אחרי ששמעתי אותו בשאריות של החיים ועכשיו אחרי שני הסנגלים ההורסים שלו בבקשה כשהדיסק יצא פרסמו את זה אני חייבת אותו.

 2. מ ה' , הבורא הוא השורש למציאות מימד הזמן, לכן מה' הזמן מסמן, כי זה הזמן הוא כולו מחולק לשאריות או לשברים: ההיסטוריה שמהעבר, הרצונות בהווה, משאלות העתיד הם כולם מהווים את החיים של הנברא.
  מתפיסה מודעת זו עולה רצון פנימי בהווה לאסוף את החלקים לכדי מציאות אחת של אמת, של חיים.
  לכן עולה מחשבה פנימית לצאת מן ההרגל, להזדרז בעבודה, להתחיל לסדר לברר, כך לעשות רעש בשמיים.
  כך עולה מחשבה נוספת נרדפת, לשנות את הסביבה למקום אחר יותר בוער מאש הקדושה, למרות שההתחלה תהיה מעט מקולקלת, היא תתוקן עוד פעם, רמז לאופי העבודה הרוחנית, שהיא אין סופית

 3. אמיר, שאת שמו גיליתי פה אחרי שחיפשתי בקדחנות אחרי הקול החודר הזה ששר את השיר המדהים הזה, אני לא יודעת עליו ומעולם לא שמעתי, סליחה אם זה פוגע במעמדו, אבל ככה גם בלי לדעת עליו דבר, הוא פשוט גורם לי לפרוח לכאן או לכאן כל פעם שהוא שר. ובחיי שזה קשה…
  תודה.

 4. אחחח אמיר הזה משו מיוחד (:
  הוא מלמד אותי מוזיקה בבצפר והוא מורה נהדר.
  כולם אוהבים אותו.

 5. אמיר מופיע ב-6/2 בקפה ביאליק,ואכן חובה להגיע.
  בעוד זמן לא רב יוצא אלבום הבכורה הענק שלו.
  שווה לחכות!!!!
  אמיר כפרה עליך אתה הכי מיוחד!!!
  היכן נונה!!!!!
  בהצלחה.

 6. אמיר דדון יופיע ב 6 לפברואר עם חומר מקורי שלו בקפה ביאליק כדאי להתעדכן בפרסומים

 7. אמיר דדון תן לנו במוזיקה האיכותית שלך.אתה נותן בטיפטופים וזה מרגיז.אתה ממש מבזבז את הזמן של עם ישראל ושלך!חבל!הבת שלי נכנסה במחשב לכל מיני מקומות שאתה שר או מנגן או מנגן ושר יש לה גם גינגלים שלך מפרסומות ואפילו בכמה מקומות שאתה בטוח שר שם כי אפילו בתגובות רשום שאתה שר אך לא רואים אותך ולא שומעים אותך וזה לא ברור למה. בקיצור אתה אפילו לא מוזכרבשם .לדוגמא בשיר החדש של ארכדי דוכין המלך ועוד.יכול להיות שאני טועה אבל אנחנו בטוחים ב99,9999%
  יש לי בקשה אחת גדולה לכל מי שקורא את התגובה.
  אני מאמין שלנו יש את מרבית השירים של אמיר אך כל חומר חדש או משהו שקשור לאמיר דדון אנא שלחו אלינו לדואר שלנו נשמח,תודה.הקול שלו עושה לנו טוב בנשמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות