Teen Idol אייטיז ברטרו

פול יאנג בישראל

מסיבת עיתונאים
0/5

לפני כמה חודשים היה כאן פול אחר, אלא שעל הפול הזה (מקרטני, כמובן) לא דיברו במונחים של "רטרו", למרות שהוא הגיע מהשישים ומהשבעים. פול יאנג הוא כבר רטרו, הגם ששיאי הצלחתו מייצגים רק את האייטיז. הסבר? יש להיטים שמשקפים תקופה, אופנה. יש מוסיקה שהיא לנצח. על זמרי בלוז לעולם לא יגידו "רטרו". פול יאנג כבר פעם שנייה פה, והוא נזכר איך בהופעה הקודמת שלו בחיפה, קרה לו משהו לא צפוי עם הגב שלו.מאז הגב, דעכו השמונים ועימם יאנג. והנה, הפתעה.האייטיז עדיין איתנו כולל פול יאנג.
כוכבי עבר בגודל טבעי מייצרים סקרנות טבעית. איך הם נראים היום? פול יאנג של שנות השמונים זכור לי איש צעיר עם הבלורית המפוארת הזו, לונדון 1983, הופעה בהאמרסמיתס אודיאון. כתבתי אז בעיתון לאנשים צעירים. פופסטאר. פוסטר השבוע. סיפורים. קראו לזה Teen Idol. העשרים וכמה שנים שעברו ללא התעניינות מחודשת באיש, השאירו אותו חקוק בזיכרון במהדורתו הטין איידולית האייטיזית. זמר קאברים ייחודי, סגנון ריתם נ' בלוז אנגלי, קול גבוה יפהפה.
והנה נכנס פול יאנג, הקומה ה-18 של שרתון מוריה, מה קרה לפול יאנג ההוא? טוב, לוחש לי מישהו. הבחור כבר לא ילד. חמישים ומשהו.
גם אנחנו כבר לא. אבל האלילים של אז הם ה- Forever Young , והנה זה מסתדר  גם עם שמו של יאנג. יאנג כאן להופעות בארץ, בעיקר עם הלהיטים הגדולים של אז, ולפי קצב הופעותיו בשנה האחרונה, לא נראה שהוא עומד כמו שאומר השיר "להניח את כובעו". שירים מ – Everytime You Go Away ועד Common People וגם Wherever I Lay My Hat, להיטים שממשיכים להריץ אותו למרות שהן כבר בני 25 שנה.
קריירה שידעה עליות ומורדות מאז תחילתה במסגרת ההרכב Q-Tips, כולל בעיות שהיו לו עם מיתרי גרונו. כילד למד פסנתר, אחר-כך גיטרה. רק אחרי התיכון עלתה המחשבה להקים הרכב. Q-Tips הוקמה ב-1979, הרכב ריתם נ' בלוז שיאנג הופיע איתו 3 שנים, בטרם ההצלחה הגדולה של השמונים במצעדים שדעכה בסוף העשור.
"כשאתה מצליח, אתה מתרגל לראות את הדברים הטובים בחיים, ואז מגיעים ימים שאתה מבין שזה לא נמשך לאורך זמן, ואתה חייב להסתגל למצב חדש, כולל משפחה שמתרחבת"
האייטיז אינם מעוררים אצלו נוסטלגיה מיוחדת. "אינני מחסידי הסינתיסייזר. באלבום השני, ברגע שהתאפשר לי, מיהרתי להחליף אותו בגיטרות אמיתיות".
אנשי יחסי הציבור הודיעו כי יאנג ביקש לא לשאול אותו "שאלות פוליטיות", ואז כתבת ערוץ 1 בטלוויזיה, החליטה בכל זאת לשאול את השאלה ששאלו כבר אלף פעם אלף כוכבים לפניו: האם לא פחד להגיע? די עם זה!! מזלם של האנגלים שהם יכולים לשלוף משהו כמו "הפצצות בלונדון לא פחות חזקות, אם זה היה מצד האירים, או בהזדמנויות אחרות", חוץ מזה  הבת שלו ביקרה פה לא מזמן וחזרה בריאה ושלמה.
עדיין מקליט קאברים? ככל שהתבגר, סיפר, הבין שהוא יכול לכתוב את השירים בעצמו… "היום יותר קל לי, בצעירותי לא הייתה לי את הסבלנות לשבת שעות ולכתוב".

פול יאנג – ההופעה, היכל התרבות ת"א 

 

Pual Young In Israel – Press Conference

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות