עובד על חלום

ברוס ספרינגסטין

4/5

ב"מג'יק" של 2007 חזר ספרינגסטין להיות ספרינגסטין במובן של הרוקר האמריקני הבוחן את החיים החברתיים-פוליטיים בארה"ב. ב – Working On A Dream, אלבומו ה-16, ספרינגסטין ממשיך לנוע בתלם היצירתי הזה, אם כי מגוון ופתוח יותר. גם כאן ההפקה היא של ברנדן או'בריין, ואמנם האלבום הזה מזכיר גם בצליל שלו את "מג'יק", אפילו עולה עליו.

למעשה, כל האלבום הזה גם נכתב והוקלט בתקופת מסע ההופעות של "מג'י'ק". (2007-8) ספרינגסטין פותח במעין יצירה טיפוסית בת 8 דקות Outlaw Pete, "העבריין פיט" שבגיל 6 חודשים כבר בילה 3 חודשים בכלא. ברוס לא בורח מעברו, מיצירה של כארבעים שנים, גם לוחץ על הדוושה עם האי סטריט בנד ב – My Lucky Day, להקה מהודקת, מעניקה לבוס שירותים מצוינים.

אבל מצד שני מגיעים ריכוכים, פופ והרמוניות, בלדות טעונות כ – Surprise, Surprise ו – The Last Carnival. גם ב – Queen of the Supermarket. ספרינגסטין חוזר לספרינגסטין הרומנטי ישן והטוב ללא חשש שהשיר הפופי-הרמוני הזה ישמע שמאלצי משהו ("אני מאוהב במלכת הסופרמרקט") . זהו ספרינגסטין הקלאסי, תערובת של רוח שמנשבת מהבחינה העצמית של "מנהרת האהבה" של ימי נברסקה, מהזעם ותוכחה של The Rising, מהרומנטיקה הנאיבית של "נולד לברוח". ומגיעה לסיום הדרמה מרטיטה של The Wrestler בטון בוב דילני.
זה אלבום ספרינגסטיני צפוי, מבחינת המנגינות, העיבודים, של רגעים יותר סוחפים ופחות, גם כמה שירים כמו ששמענו מברוס בימים הגדולים שלו, מהסוג הפשוט הבהיר הזה הזה, שאתה שר אותו בקלות, כבר לא מחדש, אבל שרוח רוק אמריקנית שורשית עדיין נושבת ממפרשי ספינתו, שיש בו משהו מהדלתה בלוז (Good Eye), מרוח הקאונטרי  של נשוויל. כן, רוחות ספרינגסטין מנשבות מהעבר, אבל כבר לא במשבים ערים שלא לדבר על סערות גדולות. ואולי אמרקיה כבר אינה מצפה ממנו לסערות גדולות, אלא לישן והטוב הזה.

1. Outlaw Pete
2. My Lucky Day
3. Working On A Dream
4. Queen Of The Supermarket
5. What Love Can Do
6. This Life
7. Good Eye
8. Tomorrow Never Knows
9. Life Itself
10. Kingdom Of Days
11. Surprise, Surprise
12. The Last Carnival
13. The Wrestler

Bruce Springsteen Working On A Dream

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות