תמיד אחרונה

שרית אמיתי הראל

מילים: שרית אמיתי הראל. לחן: קרן אבראשי. עיבוד והפקה מוסיקלית: ישראל כסיף.
4/5

 שיר על בגידה. לא סתם בגידה, אלא תחת לאף. מושר בגוף שני. הדוברת בשיר פונה אליה "את תדעי על זה תמיד אחרונה" (כי כל השכונה כבר יודעת) הוא בוגד בך עם אחת שהיא "בת בית אצלכם" ואיך לעזאזל, היא לא קולטת את המבטים הרעבים, את הנגיעות החטופות. מה היא עיוורת או משוגעת? שואלים כולם. אוקיי.

 מה רצתה שרית אמיתי לספר להגיד לנו? שיש סיפור אותנטי כזה? שנזדהה עם מר-גורלה של הנבגדת? שבגידה זה איום ונורא? על מה הדרמה? מהשיר לא מקבלים תשובות. הלחן המיוחד והקולע של קרן אבראשי, הטונים הזועקים והמתכוונים של שרית, גם העיבוד העשיר (פופ מעוטר צליל פלמנקו) של ישראל כסיף – עושים מזה מהדרמה מלודרמה טעונה. נראה שיש בכל זאת משהו חזק מאחורי המילים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. As someone that has limited Hebrew knowledge the song and the music are very powerful. This is not your run of the mill populist song but rather a very thought provoking theme with nerve touching currents. Well done.

  2. זמרת גדולה, הרבה עומק ואמת בטקסטים ובעיבודים. הגיע הזמן למוסיקה אמיתית בלי מסיכות ופופוליזם.
    מתי יוצא הדיסק?

  3. התרשמתי עמוקות מהשיר. הטקסט שונה בנוף שלנו.. מעניין לאללה, שירה ברמה הכי גבוה שיש, לחן ועיבוד מוצלחים במיוחד.. יאמי, לא מספיק לי שיר אחד, אני רוצה עוד!

  4. שיר- לא משהו, בהמעטה. שירה- סבירה.
    אך דווקא העיבוד הוא החלק החלש ביותר כאן. מהדגימה מייד מרגישים שהעיבוד לא סוחב. עייף, חסר עוצמה ריגשית, ולא עוזר לשיר הכבד גם-ככה. ככה לא בונים עיבוד, ישראל כסיף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות