"כותל המזרח", "מנואל"

יוני רועה

עיבודים והפקה מוסיקלית – דורון פיקר.
4/5

מה חדש אצל יוני רועה? אז זהו שאין חדש. שני השירים בתקליטור הם חלק מאוסף שירים ("תחנת איסוף"), חידוש לשירים מוכרים, ביניהם כאלה שכתב לזמרים שונים. רועה, מלחין שרוח ים-תיכונית ערה מנשבת במפרשי יצירתו, לקח את מיטב נגני האולפן כדי לרענן חומרים. את "כותל המזרח" למילים של דוד ברק, המוכר לי מדקלון ואביבה אבידן רועה אינו לוקח למקומות אקזוטיים. עיבוד קצבי פשוט טיפה גרובי, עם קישוט נשיפה סטייל חסידי. קולו – מחוספס ולטעמי מעט סגור. לא בטוח שהשיר הזה זעק לאינטרפרטציה הזו של היוצר.
"מנואל" המוכר מקובי פרץ, טקסט ייחודי של עוזי חיטמן ("מנואל תן לי אות/ פקח עיניים כדי לראות/איך מה שבי נשבר/ אם לא היום מחר/יחלוף כסערה/ואותו מיתר נסתר שאת שנינו אז קשר עדיין לא נקרע) מעובד בקונטקסט של מוסיקה יוונית, שיר געגועים, מנגינה חדפעמית. רועה נהנה מעיבוד עשיר, ולמרות שקולו אינו קול זמיר כשל בחירי הזמר הים-התיכוני (ויש לי קולות נפלאים שמהדהדים לי בהאזנה לשיר הזה) – הוא לוקח את השיר לפינה התחושתית החמה שלו, שר את זה מבפנים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. אם יוני בינוני אז אתה לא מבין כלום.אתה יודע מה הוא עשה בחיים בכלל? קנאי.יוני מנואל אחד הנכסים של המוסיקה.

 2. ל-1 אם יוני בינוני אז אתה לא מבין כלום.
  תבדוק ותראה על איזה יצירות קלאסיות הוא חתום.
  כותבים אחרים בשקל הם בינוניים-אתה לא מבין במוסיקה

 3. היי לכל מי שקורא
  לא ולא ולא ולא
  אתה פשוט לא זמר אז אל תשיר
  לכתוב ספרים על מוזיקה מזרחית זה יפה
  להלחין זה גם יפה
  אבל לשיר זה שונה
  לשיר צריך יפה
  ואם לא אז לא
  קפיש?

 4. יוני ענק הענקים. הסינגל החדש שלו "מעיין" מ.ד.ה.י.ם1 יאלה איזו יציאה של יוני ושל אהובה עוזרי. שמעתי את השיר ברדיו ונפלתי

 5. יוני מה עם משהו חדש? למה אתה ממעיט לכתוב בשנים האחרונות. שירים כמו: חברים שכתבת לשייקה לוי, או לכי אחרי במדבר. והביקורת של חרסונסקי כרגיל אמיתית וכנה

 6. תשובה לתגובה אחת למושיקו. תקנה את הדיסק האחרון של יוני " זעפרן" שיצא לפני שנתיים בערך ואז תבין מה זה זמר גדול, מה זאת הפקה מוסיקלית .עוד לא עשו דבר כזה בארץ לדעתי. הייתי בטוח שזה יצליח מאוד אבל בגלל שיוני לא טיפוס בינוני אלה הולך עד הסוף זה לא הצליח.

 7. יוני הוא נכס לזמר הישראלי בכלל. ואני מעריץ אותו במיוחד על הספר שלו ," סלסול ישראלי" אנתולוגיה בת 50 שנות זמר ים- תיכוני רק על זה צריך לומר לו תודה.
  בהצלחה ליוני!

 8. מוסיקאי ענק, וזמר מרגש. איך אפשר לומר על מי שכתב את: פרי גנך, זודיאק,חלום בלבן, איזו מדינה ועו ים שם שירים טובים בינוני. זה רק מקנאה. וללא אובייקטיביות

 9. לא יודע, אבל בעיני יוני רועה הוא אחד מהכישרונות הבינוניים ביותר שהצליחו כאן. הבינוניות פורצת מכל כיוון אפשרי, גם כמוסיקאי, גם כמנחה טלוויזיה, וגם כזמר. רק פעם אחת שמעתי את יוני רועה שר כמו רוקר בריא, זה היה טוב וזה היה מאד מזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות