בהשתתפות ג'ייק ואלווד בלוז ,

מופע "האחים בלוז"

היכל התרבות ת"א
4/5

קודם כל זה האח בלוז השמן הזה העונה לשם ג'ייק, כרס שאינה מאפשרת לחולצתו להישאר תקועה בתוך מכנסיו. כל המשקל הזה עושה סלטה על הפתיחה כשבקבוק בירה נעוץ בכיסו העליון ונשאר בחיים. האח בלוז השני, הרזה, נראה עושה תנועות של מריונטה, חיוך מחוק, אבל פעיל לא פחות מאחיו.
ג'ייק ואלווד בלוז הגיעו להיכל התרבות בתל-אביב לעשות גודטיים לקהל, אבל גם לעצמם. נכון שביטלו להם מופע שני בשוני בנימינה, אבל לפי הריקודים של הקהל בסוף הערב הזה, חלפה שוב המחשבה שהקהל מעדיף את הבטוח. העדר מושך השנה לאייל, קובי, שלמה ושרית בקיסריה. הסולדאאוטים האלה לכל המשפחה.
גם ג'ייק ואלווד הם מופע לכל המשפחה. רוכבים על מופע קאלט שהוא הצדעה לסרט המיתולוגי האחים בלוז מ-1980 שהתבסס על תוכנית הטלוויזיה "מוצ"ש בשידור חי" (1976-8) בכיכובם של ג'ון בלושי המנוח ודן אקרויד המספר על מסעם של שני אחים שיוצאים לסיבוב הופעות עם להקתם בכדי להציל מסגירה את בית היתומים בו גדלו. הסרט הציג סוג חדש של גיבורי-על, ובעיקר שירים רבים בביצועים של ארית'ה פרנקלין, ריי צ'ארלס, ג'יימס בראון ואחרים. במהלך השנים הפך הסרט מקור השראה אופנתי (לבוש, סגנון) גם לנציגי ישראל לאירוויזיון "הבטלנים" בשנת 1988. ממש באותה שנה נפגשו בלונדון שני אמני בלוז (מעריצים מושבעים), ג'ק ואלווד שהפכו את הקאלט לשאו, וכך נולד המופע "האחים בלוז". השניים אף שינו את שמותיהם לג'ק ואלווד בלוז כשמות גיבורי הסרט ויצאו לדרך, כשהם לוקחים מדי פעם הפסקות של כמה שנים, הגיעו השניים עם המופע עד 2009 – סיבוב הופעות ברחבי העולם. הכל כמו שהיה: הדימוי המוכר – מהכובעים, משקפי השמש והעניבות. המופע הוא הצדעה נוסטלגית לרפליקות ולשירים מהסרט האגדי. על הבמה מלווים את ג'ק ואלווד 10 נגנים וזמרי ליווי. כולל נגינת מפוחית אנרגתית של אלווד.
28 שירים, הרבה בירה נשפכת על הבמה, בהתזה, בהשפרצה,  בירה וריתם אנד בלוז. צליל שיקגואי שבו שולטת חטיבת כלי נשיפה. הנשפנים מטים את הגוף ימינה ושמאלה לפי הקצב, אבל נראה שהג'סטה הזו משעממת גם אותם. לא מקצועי בעליל. האחים יודעים לעשות שמייח עם כל המניירות המתבקשות, יענו צוחקים על עצמם ועל כל העולם, לא מעט אלתורים, ובשורה התחתונה – מצליחים לשחזר את רוח האחים בלוז המקוריים בערב ריתם אנד בלוז ורוקנ'רול, שמצדיע בבדיחות ליצנית לבלוז בראדרז המקוריים, גם לסרט הקאלט של ג'ון לנדיס.

מבחר שירים: Gimme Some Loving, Turn on Your Love Light, Soul Man, Messing With The Kid, Rawhide, Stand By Your Man, Sitting On The Dock Of The Bay, New Orleans, Shot Gun Blues, Green Onions, Soul Finger, Rubber Biscuit, Minnie The Moocher, Sweet Home Chicago, Do You Love Me, In The Midnight Hour, mustang Sally, Jail House Rock, Everybody Needs Somebody To Love.

האחים בלוז בתל-אביב

The Blues Brothers Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות