קני גארט ורביעייתו

מועדון זאפה ת"א
5/5

קני גארט, Kenny Garrett – אלטו סקסופון, ג'אסטין בראון Justin Brown – תופים, קונה קאסו Kona Khasu – בס, ג'וני מרסייר Johnny Mercier – קלידים.


את הנגינה של קני גארט, ענק ג'אז בן 49,  בסקסופון-אלט השוו לזו של צ'ארלי פרקר, הוא מועמד סדרתי לפרסי גראמי, אין ספור שיתופי פעולה עם ענקים (לאחרונה צ'יק קוריאה, ג'ון מקלפלין) בזאפה, פעם שנייה בשנתיים האחרונות, קיבלנו עוד דגימות מיכולותיו.

מנגן הרבה עם הגב לקהל, כאילו מנסה לתקשר טוב יותר עם נגניו. המוסיקה היא חגיגה של ג'אז הרד בופ פאנקי היי-אנרג'י. קני עצמו מנגן לא רק באלט סקסופון. הוא מתיישב לא מעט במהלך הערב לאלתר בפנדר רודס החשמלי, בסגנון ויין שורטר, הגם שיש לו על הבמה נגן אורגן וקלידים מופלא כג'וני מרסייר. גארט מנגן קטעים ארוכים במיוחד. כ-10 דקות בממוצע. בונה כל קטע באורך רוח, מטעין אותו בגרוב, מעניק מרחב אלתור נדיב לנגנים שאיתו. הסולואים שלו מאוד עוצמתיים. הנגנים – באותו ראש, בתיאום מצוין. ג'אסטין בראון הוא ממתופפי הג'אז הטובים ששמעתי כאן. ההופעה הזו מגיעה בעקבות אלבום הלייב האחרון שלו שיצא בשנה שעבר Sketches of MD

מופע פאנקיי במיוחד לאוהבי הסגנון הזה, על ערב כזה אפשר להגיד דברים מאוד קיצוניים לכאן ולכאן, כי הוא לא ממש נועד לאוהבי ג'אז מיינסטרים, המוסיקה מגוונת, יוצאת מהרד-בופ לפרי ג’אז פאנקי. הצליל אינטנסיווי מאוד עכשווי, מאוד לייב ובשרני מצד אחד, אבל גם לירי גארט לקח את הדברים הטובים מכול ענקי הסקסופון, מצ’ארלי פרקר ועד סוני רולינס והוא מגיש אותם רעננים ועכשוויים עם הרבה להט וגרוב יצירתי חם עד לוהט.

קני גארט בתל-אביב

Kenny Garrett Live at the Zappa Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות