המופע

בלו מן גרופ Blue Man Group

ביתן 1 גני התערוכה.
4/5

אני יושב שורה ראשונה בביתן 1 בגני התערוכה, והכחולים האלה מתחילים להתרוצץ ולתופף בקצב אלקטרוני אדיר. שלוש הדמויות הכחולות שמגיחות נראות מוטציות מכוכב אחר. למעלה רץ תרגום שנותן בין השאר הוראות לקהל מה לעשות. הקהל עושה.
המופע צוחק על סדנה מיוחדת המבטיחה ללמד איך מייצרים את מופע הרוק המושלם. האנשים הכחולים מתמקדים בתופעת כוכבי הרוק, חוגגים אותה, חובטים בה ומפרקים אותה לגורמים.
המופע יוצא לדרך כאשר האנשים הכחולים מקבלים לידיהם חוברת הדרכה, שכותרתה היא – "כך תהפוך לכוכב רוק". הבלו מן גרופ, אליהם מצטרפת להקה בת שמונה נגנים וזמרים, עוברים על כל שלבי המדריך כדי לייצר חוויה בידורית אינטראקטיבית, בשיתוף הקהל.
ההפקה המקורית עלתה על במות האוף ברודווי בניו יורק בסוף שנות ה-80, על-ידי שלושה חברים, נט גולדין, פיל סטנסטון וכריס וינק שהחליטו לנסות להעלות גם הם ספקטקל מודרני אטרקציוני בנוסח "סטומפ" ו"דה לב גוארדה". מאז – הצלחה היסטרית. מפעל בידורי.

הקהל הוא חלק מהסטירה ומההיסטריה של הבלו מן גרופ. כלומר: השיעור האותנטי המאלף הוא – איך להיות רוק סטאר שמצליח להפעיל צופים בקלות פנטסטית.
הם נראים חייזרים נטולי הבעה (או מבע תמיהתי תמידי) נעזרים באפקטים של וידאו, מוסיקה אלקטרונית, מסכים המקרינים הוראות ואנימציות תלת מימדיות, טריקים של קוסמות וקרקס, שירי רוק עוד שלל אטרקציות. . שלוש הדמויות הקרחות הכחולות מקפצות על הבמה ומנגנות על כלים מוזרים מפלסטיק.
האנשים הכחולים אינם מדברים. הם בעלי גישה נקייה ופשוטה משלהם כשהם עושים שימוש במיני כלים ייחודיים למופע כדי למצוא דרכים משלהם להתבטא.
אז על מה הטרראם? מה מסתתר שם מאחורי המסכות הכחולות? אז נאמר שהמסתורין דווקא תורם לייחודיות של הבלו מן גרופ, מופע ללא סיפור עלילה, מבודח, מסתורין קסום אבל נטול רגשות, שהייתי שולח אליו בעיקר ילדים בשל האינטראקציה והשילוב של תיאטרון, מוזיקה, אמנות וטכנולוגיה עם הומור (יבש), הפתעות חזותיות וקצב.
 אילו אני ילד – יכול להיות שהייתי מתרגש יותר. כיוון שאני כנראה כבר לא ילד, צפיתי בהשתאות מסוימת, ולעיתים שאלתי את עצמי אם למרות תגובות הקהל הנלהבות וההשתתפות הפעלתנית בפעילות והקצב והפירוטכניקה – אני לא קצת משתעמם.

בלו מן גרופ Blue Man Group

Blue Man Group Live in Tel Aviv Isreal

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. יוסי צודק במאת האחוזים!! גם אני הרגשתי קצת משועממת מהמופע…….
    קצת הרבה בלאגןןןןןןןןןןןןןומהומה על לא כלום……..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות