כמו מטורף

ירון כהן

מילים, לחן ועיבוד: ירון כהן
3/5

לא נשבר מהמילים האלו? מטורף עליך, חולה עליך, מת עליך. שמתם לב שהדימויים בז'אנר הים-תיכוני החפלאי מתחילים בקונוטציה רעה – מטורף, חולה, מת. אין חדש תחת שמי הים התיכון. שירי החתונה והחאפלה הם למעשה שיר אהבה מוטרפת אחד גדול.
ירון כהן הוא אחד הפוריים בז'אנר. ברשימת הקרדיטים שלו – דואט עם שלומי שבת "האישה של חיי", לאייל גולן הוא כתב בין השאר את "צליל מיתר". אין בעיה לפזז ולענתז גם לצלילי השיר הזה. שמח שמח ומלהיב את הרוקדים. היא מהפנת אותו, מפעימה במבטה, משגעת ביופייה והוא לא רק מטורף עליה, אלא נמשך לא פחות מאשר אל "הארמון שבליבה", וכן מוצא "מסתור בליבה". ירון כהן: את השירים הים-תיכוניים לא המציאו אתמול. הגיע הזמן להפסיק לגרד בכוח את אותם משפטי הכלום. כמה אפשר למחזר את השמח הים-תיכוני הזה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

 1. אם זה נטו טבעי – הייתי שמחה לראות בצד ליד כל הכותרות נוסח – מוסיקה ישראלית הלהיטים הכי טובים גם נוסח מוזיקה מזרחית – הלהיטים הכי טובים ויש והמון.
  אחד מהענקים שלנו וזה רק אחד ויש מלא
  עמיר בניון איש ענק ענק – הרי אחרי שהתקשורת עשתה עליו רייטינג היה דרוש להם רייטינג הם מנסים כרגע לרדת ממנו מעט ולרדת עליו – ורק כי הוא כתב את הלהיט " אני אחיך" להיט חזק , ענק שנטו מדבר על שוליים ולא על שמאל ולא על ימין אלא על אנשים שנטו תוקעים סכינים וזה חורה לו כפי שזה חורה לי לראות כל היום רק דברים כאלה.
  חס וחלילה שיהיה פירגון , אוי ואבוי מאוד קשה.
  אז הזמר הזה ענק , כותב ענק, מלחין ענק בקיצור כישרון מהלך כתב לעצמו המון שירים וכל להיט מדבר על נושא אחר ולא רק על רגשות הבנתי שגם עם זה יש לכם בעיה אז לו יש את כל הסגנונות ועל כל נושא .
  עמיר מפרגנת לך ובגדול קראתי את השירים שלך וכל להיט יותר טוב מהאחר.
  תאזינו לשיר המוכר : ניצחת איתי הכל – שזכה לשיר השנה בפרס אקו"ם שאותו כתב והלחין ושר עמיר.

 2. התגובה שלי כתובה באתר שלך ולא מכוונת אליך אישית אלא לכל אותה קבוצה גדולה שנמצאת בכל אתר אפשרי והגזענות חוגגת בזמן האחרון.
  מנסים ליצור סטיגמה שמזרחי / מזרחית איננה טובה ואיננה ברמה.
  אז מזרחית מחולקת להמון סגנונות מזרחי כבד דכאוני כמו שיש גם בזאנר הישראלי ישראלית מאוד כבדה כגון הדיכאון של ארקדי דוכין (נ.ב אין לי שום בעיה עם אף זמר הכל לצורך המחשה ), או שלום חנוך (אתה באמת חושב שאם הוא מנגן בפסנתר ואין שום קצב ואין קול שהוא זמר יותר טוב מירון? זה רף שאתם קבעתם רף לגמרי לא נכון.
  אני ועוד מליוני אנשים לא אלפים מליוני אנשים באותה דיעה , המזרחית של היום לכל סוגיה, קצבית , שקטה, דכאונית , ברמה, יש לה גיוון גדול, חיה , נושמת , בועטת ויש עובדות בשטח.
  אלפי זמרים עובדים היטב בזאנר, נבחרים לזמרי העשור, כל הרינגוטונים שלהם עוברים את אחוז הנורמאל בין 2 מליון ומעלה, ויש עוד הרבה לדון בכך.
  אלבומי זהב, וכל זאת למרות כל המחשולים שמערימים עליהם ביום יום .
  הישראלית – שהחלטת לכנות אותה ישראלית היא שפה שונה ? לא כי אני יודעת שמזרחית וישראלית זה אותו העם פשוט אולי גוון העור שונה, אולי הסילסול (דרך אגב יש שירים שאין שם סילסול אז לא נראה לי שאתם חייבים להיות כל כך גזענים ).
  החלטת לכנות את הזאנר הישראלי – ישראלי
  ואת הזאנר המזרחי – מזרחי
  אוקיי אין שום בעיה
  כמו שתכנו פופ – פופ, טרנס – טרנס, והאוס – האוס וכו'
  אבל בין זה לבין לבוא ולאמר זה תת רמה וזה לא , זה לא מקובל.
  אני מוכנה לציין כאן אלפי שירים ודווקא בזאנר הישראלי רק כדי לאמר הנה זה עם טקסט ירוד, וזה שיר ירוד, ותוסיף לכך גם זמר ירוד שאין לו שום קול השאלה האם אז תבינו סוף סוף אחרי שלושים שנה שמיצינ

 3. כותב מלחין מעבד וזמר ענק
  בחרת פה בטקסט מלכתחילה לאמר שנמאס מהמילים המזרחיות הסטאנדרט אז….
  אז אני אבוא ואומר וסתם לצורך ניגוח כי עושה רושם שהקיצוניות הולכת וגוברת והייתי אפילו אומרת שיש הרבה גזענות באוויר ואתה בעצם רק אדם אחד ולפי מה שאני רואה ביום יום יותר מדי מגזימים עם הסטיגמה של מזרחי לא טוב וזאנר ישראלי כן טוב עוד מעט תקראו לו זאנר יותר יהודי או זאנר יותר אשכנזי סטיגמות זולות.
  מה שיש לי לאמר שגם בזאנר הישראלי נמאס מהמילים הסטאנדרט נוסח :" לא מחכה יותר לדוורררר, או נוסח גבר הולך לו לאיבוד באמבטיה, או נוסח סלע ג'ינס וכו' של שלמה ארצי רשימת מכולת, או נוסח איגי וקסמן בשיר אדום , אני מציעה לך כאיש ביקורת תבחן יותר לכאן ולכאן ותציין מה אתה אוהב בלי לציין מה לא מאוד עדיף כי אתה מנסה ליצור רושם מה נמאס ומה טוב ומה שנמאס במזרחי נמאס בישראלי וזה אומר שיש גיוון וכל אחד מאזין למה שהוא רוצה ורואה לנכון ואין שום צורך לנסות להטעות ולעשות רושם שהמזרחית אינה ברמה והישראלית כן.

  ירון כהן כותב מדהים, זמר מדהים היחוד שלו שיש לו סגנונות שונים שירים דכאוניים (אני אישית לא מתחברת) אבל תאזין לשיר אחים לנשק (שנכתב לחיילים החטופים גלעד שליט , אהוד גולדווסר ) ותווכח שהשיר כל כך יפה והביצוע מאוד מאוד טוב.
  אז לכל שיר ישנה מטרה אחרת

  אתה חושב שבשיר שקט ועצוב עם מילים כל כך גבוהות אפשר לרקוד ריקודי בטן ? בוא ננסה להיות הגיוני הרי דרוש שיר חפלה לשם כך ולכן יש שירי חפלה – האם ריקוד בטן נחשב לזול ? ( נחשב ללא צנוע אבל בהחלט לא זול ולכן גם המוזיקה לא )
  כל דבר אמור להיות מותאם שיר חפלה המטרה נטו חפלה וקצב לא אמורות להיות מילים נוסח אני דוקטור אני עב"מ אני איש חלל

 4. ומוזיקה "ים תיכונית" זו מוזיקה ישראלית לכל דבר
  די לקטלג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות