כולם רוצים לכבוש את קיסריה

"סולד אאוט" בקיסריה

שלמה ארצי עדיין המצביא הגדול
0/5

מודעות ה"סולד אאוט" של כל מופעי שלמה ארצי בקיסריה במוספי הבידור מראות כי השנה כבר מתנהלת מלחמה של ממש על כיבוש המקום. למה לפרסם מודעה יקרה – כשכבר מכרת את כל הכרטיסים? – כדי שהמתחרים לא ישכחו מי עדיין המנצח הגדול.
אבל מציאות חדשה כבר קיימת בקיסריה: הקהל הגדול מוציא מאות שקלים ומוכן להמתין בסבלנות בפקקים הגדולים בואכה האמפי גם בשביל אייל גולן, קובי פרץ, שרית חדד, שלומי שבת. חזית ים-תיכונית נפתחה מול שלמה  ארצי בתיאטרון שנבנה בתקופתו של הורדוס.
אין אמן בארץ שמכבד את עצמו ולא ישתוקק להופיע בקיסריה. עד היום הצליחו "למלא" את קיסריה אמנים כשלמה ארצי, ריטה, יהודה פוליקר, יהודית רביץ, אייל גולן. אבל הכובש הגדול של קיסריה הוא ללא ספק שלמה ארצי. אם האמפי בקיסריה מסמל את הקונצנזוס הלאומי במוסיקה, אז נציגו הבלתי מעורער הוא עדיין ארצי.
האם ארצי חושש? החשש, אם קיים – אין לו בשלב זה במה להיאחז. עובדה: כל ההופעות של שלמה ארצי לקיץ הזה – מכורות. אבל העובדה שב'ידיעות" מתפרסמת מודעת ענק המכריזה על כך אומרת שיש כאן כבר מלחמה על תודעת הקהל גם על הקיץ הבא וזה שיבוא אחריו.
שננסה לנתח את תופעת שלמה ארצי? מה סוד קסמו?  איך משיגים תחושה של אינטימיות חגיגית שכזו שהופכת כול איש בקהל באמפי בקיסריה לשבוי אהבה שלו? זו המומחיות של שלמה ארצי. זה הקומזיץ שהוא מנהל עם 5,000 איש בגן העדן של ילדותו-ילדותם. איש רומנטי שמזיע לאורך שלוש וחצי שעות של מופע.
שלמה ארצי מגיע מנצח לכל הופעה בקיסריה. כלומר: נצחונו מובטח עוד לפני הדקה הראשונה. אמפי קיסריה ושלמה ארצי זה חיבור אולטימטיבי. העם מגיע לארצי להיות מוחנף. לרקוד איתו במעברים. לחוש את המגע המיוזע. לפלרטט.
וארצי? הוא אוהב את חיבוקו של הקהל. קיסריה היא זריקת אדרנלין. רק הוא יכול לשחזר את הריטואל הזה עם הקהל הגדול. רק הוא יכול לקחת את האיש האחרון בקצה היציע הגבוה ולשלוט בו שליטה ללא מיצרים. רק הוא "מלך העולם" בקיסריה, כמו שאומר השיר המתורגם.
ארצי לא איש של חליפה. ג'ינס, חולצה טריקו, נעלי התעמלות ומגבת יספיקו. בשביל להגשים את הריטואל עם הקהל לא צריכים עניבה. צריכים להקה טובה. צריכים קשר ישיר עם השורה הראשונה והשנייה והעשירית, ונשים שמנגבות דמעות כשהוא שר "פתאום כשלא באת" ו"מנגב לך ת'דמעות" (דוגמיות סאונד למטה)  האושר העצוב. ושלמה – כמה הוא אוהב כשבוכים בשירים שלו. כמה הוא אוהב לראות את האושר העצוב הזה בעיני הקהל.
כול שורה וכול שיר וכל ג’סטה יכנסו במקום הנכון וימשיכו להטעין את ארצי והקהל שחוזר לקיסריה ללילות אהבה לא שקטים, סוערים, חושניים.

צילומים: יוסי חרסונסקי


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. לא היה ולא יהיה בישראל זמר יותר מוצלח משלמה ארצי.
  יש את אריק אריק איינשטיין ושלום חנוך שהם בערך ברמה שלו.אבל כשמדובר בהופעות שלמה הוא מספר אחד כבל הזמנים של מדינת ישראל.וכל האנשים שמשמיצים אותו עושים זאת רק בגלל שמקנאים בו.שלמה ארצי לפחות יוצר בעצמו את השירים שלו בניגוד לקובי פרץ או אייל גולן.

 2.  אייל גולן שר כמו מלאך
  אייל יודע לרגש זמר על
  הריר נוזל לך מהשפתיים
  אייל הוסיף עוד 4 הופעות בקיסריה
  שלמה ארצי סוס מת
  אייל עושה צמרמורת בכל הגוף ויודע להכנס ללב ולהקסים את הקהל,יש לו המון כריזמה.
  ועם הצלחה ועם העובדות אי אפשר להתווכח,נכונו לו עוד הישגים רבים..

 3. לזה שיודע,
  ההופעות של אייל גולן נמכרות ברובן לוועדי עובדים במחירים מאד מצחיקים, (ולא רק שלו) מה שמקנה תחושה של הצלחה מאוד גדולה.
  ההצלחה הגדולה באמת שאצל שלמה כולם משלמים מינימום 190 ש"ח למעלה ו240 ברב האמפי בלי שום הנחה מאף אחד.
  מעבר לזה, ששלמה באמת כבר בן 60 אוטוטו (טפו טפו שיבדל לחיים ארוכים) ובאמת לא צריך להוכיח לאף אחד שהוא עדיין המלך ויכול למכור. למה לו לעבוד קשה מדי כשהוא יכול לעשות 4-5 הופעות בחודש, להישאר שפוי, להרוויח יותר מכולם ובעיקר לשים את כולם בכיס הקטן.
  וכל השאר, ולא שאני מזלזלת באומנים, לא מגיעים לרמתו.

 4. נכון לעכשיו ארצי צפוי להופיע הקיץ באמפי קיסריה כ-5 או 6 הופעות ,אייל גולן ישבור השנה את שיא ההופעות של כל הזמנים של אמן ישראלי באמפי בקיץ אחד.בתחילת מאי הופיע גולן 2 הופעות באמפי,בסוף יוני הוא עתיד להופיעי עוד 3 הופעות ובסוף יולי עוד 3 הופעות,נכנסתי היום לאתר לאן וכל הכרטיסים להופעות אזלו כמעט לחלוטין,בעקבות הביקוש צפוי אייל גולן להוסיף עוד 3 הופעות בחודש אוגוסט,מה שאומר 11 !!! הופעות הקיץ באמפי קיסריה של אייל גולן…..שיא של כל הזמנים….ארצי אמן גדול מוערך ומצליח,אך אייל גולן הפך רשמית בשנתיים האחרונות למלך של המוזיקה הישראלית כולה,לזמר הקונצנזוס הכי גדול שהיה פה…וליקיר קיסריה החדש…..ועם הצלחה אי אפשר להתווכח!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות