תני לי אוויר

ליבי

מילים וללחן: ליבי הפקה מוסיקלית: רבצ'ה וגיא ארז wave 26
3/5

"תני לי אוויר וכל העולם יעצור כי את איתי, טמונה בליבי. תני לי אוויר מבטיח שאשתדל אבל בדרך שלי, אהיה מי שאני"

אני מבין שליבי (כוכב נולד 6) אינו מחפש דווקא או רק את רחבות הריקודים, הגם שהשיר הזה ממש מתאים. חצי דקה של קצב דאנס (פתיחה ארוכה מדי. מה זה תורם?) מובילה לטקסט של התרצות והתנצלות ביחסי הבינו-בינה שהולך ומסתבך. מבטיח לה שישתנה, אבל "בדרכו שלו", ועדין ככל הנראה ה"בדרכו שלו" הוא שמטרפד את היחסים. שתיתן לו אוויר והוא ישתדל.
ליבי לליבי. באהבה אין משהו כמו "להשתדל". או שיש לך או שאין לך את זה. אין אהבה על תנאי, עד כמה שבינתי משגת בעניינים שבינו ובינה. "תני לי אוויר" נשמע כאילו הבנאדם חנוק ממנה. כשהוא "מטושטש" – עונה לה לא יפה. אז מה הסיפור? שילך על הפרדת כוחות. העובדה ש"את מכירה אותי" אינה פותרת בעיות. חוץ מזה: הטקסט כתוב לא נקי "יש הרבה על הכף עד כדי איבוד בן אדם" – משפט לא מוסיקלי, מגושם, שהייתי מעיף החוצה.
הקול המחוספס, הקצב, המוסיקה הזכירו לי עברי לידר בהתחלה. בהמשך מטפס בסולם האוקטבות עד לפלצט. השיר הוא פופ דאנס אנרגתי, פוטנציאל של להיט. הטון הנוגה של ליבי והקצב – משתלבים. ההפקה המוסיקלית של wave 26 משדרגת. אבל כמו שליבי אומר בשיר – לא הכל מושלם, לא רק באהבה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. השיר עוסק בזוגיות בת זמנינו, בעולם כה מתירני, שחלחל אף אצלנו בכל מה שקשור ליחסי אהבה בין בני זוג. בתחילה בן הזוג פותח בהתנצלות לאחר שהבין את המצב, לכל אחד יש עבודה ליישור הלב, לכן המצב בין בני הזוג הוא בעייתי, אך בכל זאת הוא יוצא גבר, הכובש את יצרו ומתנצל, כי הוא מכיר בעובדה כי אם הזוג יתפרק שני בני הזוג יאבדו את מדרגת האדם שלהם.
  בפזמון מופיע הפתרון למצב הבעייתי שנוצר, רצון של בן הזוג לזמן של שאיפת אוויר שיגיע מבת הזוג, בזמן זה הוא ישתדל לעבוד על הלב, בו טמונה רוחה של בת זוגתו, אך למרות שהיא מספקת את האוויר, הוא ישתדל עבורם רק על פי הדרך העצמאית שלו, בו הוא מזהיר, כי למרות הכול שום דבר לא בטוח (מאשר ה', כי אין עוד מלבדו).
  בת הזוג מכירה את בן זוגה ומתחזקת את הקשר, יכול להיות שזו רק תדמית של אשליה, תבנית חוזרת, אולי היא מאימת לפרק את הקשר וכל הזמן מזהירה אותו.
  וכשהוא מבולבל, מטושטש הוא לא רואה טוב את אשר על ליבו, לכן הוא אינו מדבר כראוי ואז שוב המצפון עובד במקביל, שוב הוא שואף להתנצל ומודה שלאחר שכלול של הכול הוא עדיין מעוניין בקשר.
  אבל רק בהליכה איטית ביותר, מאחר שהקשר ספג קשיים, על כן יש לשקם את יסודות הקשר מחדש, כי בפעם הקודמת היסודות כשלו. על כן אין זה תירוץ – צריך לתקן, אך לאט לאט.
  בנוסף השיר מסתיים בנימה חיובית מאחר שיש זמן לעבודת התיקון.

  בקשר למוזיקה הוא מזכיר לי את U2 בצעירותם, רוק'נרול רך,עדין וקצבי לטובה אשר הוסיף לי אושר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות