וולה-וו? Voulez-Vou?

קורין אלאל

מילים: ארז ברזוליק. לחן: קורין אלאל. הפקה מוסיקלית ועיבודים – ג'וני
5/5

כולם רוצים ניסים מבואסים המיניבוס נסע /אז מה עושים אחרי השיא בפרדסים comme-ci comme-ça / נו מה נהיה – יהיה מה שהיה /עכשיו לא קל אבל יהיה נפלא /אז מה יהיה

Voulez-vous Monsieur
Voulez-vous Maintenant
Voulez-vous Monsieur
Voulez-vous Maintenant

אז מה עושים עם החיים כשיש כתמיםעושים כביסה /מדסקסים סודות כמוסים ומסמסים, עושים דייסה /נו מה נהיהיהיה מה שהיה /עכשיו לא קל אבל יהיה נפלא /אז מה יהיה תמיד בלב תקווה גדולה"

 

הקלילות הנסבלת או הבלתי נסבלת של הקיום? שניהם גם יחד. זה היופי בטקסט של ארז ברזוליק, שקורין  אלאל תרגמה לצלילים באותה נימה  קלילה מחויכת שיש בה גם אירוניה קלילה. שיר על דברים שאין לנו שליטה עליהם (המיניבוס נסע), וגם על מה שיש לנו איזושהי בקרה ("תמיד בלב תקווה גדולה").

"כולם רוצים ניסים" מצד אחד, אבל גם האמירה העתיקה של "אין חדש תחת השמש" ממשיכה לשלוט בחיינו ("יהיה מה שהיה") השיר עוסק בפרדוקס הקיומי – הניסיון היומיומי לשבור את הכאב, להיחלץ מבעיות, לשנות את מה שאנחנו לא שולטים בו. מצד שני – היכולת לבחור איך לחיות עם המציאות הזו – כמו להיאחז בתקווה ובטוב, שזה כבר עניין שבראש שלנו. ברזוליק הוסיף נימה מחויכת לשיר – "אז מה עושים עם החיים כשיש כתמים – עושים כביסה/ מדסקסים סודות כמוסים ומסמסים עושים דייסה"

התוספת של הצרפתית  Voulez-vous Maintenant Voulez-vous Monsieur  היא קונוטציה לשפת רחוב החלונות האדומים – פניה של זונה ללקוח, גם זה במשמעות של לשנות את השגרה, לשבור את הכאב.

הלחן של קורין, העיבוד האלקטרוני של ג'וני משגרים את השיר אל הדאנס קלאב העולמי, גם כאן בחיוך מדליק, בניואנס מלודי יפה, בטון אלט מחוייך לא מתמרח. ללא ספק להיט בעל פוטנציאל אוניברסאלי, ולא רק בזכות ה – Voulez-Vou?.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

 1. אני לא מבין מה פשטות
  לאן מתחברים
  זה שיר מאוד הזוי
  אני אפילו מובך וצוחק על השיר הזה
  זה מזכיר לי
  המצאות שירים של ילדים בגן

 2. השיר מקסים מכל הבחינות,גם מילים מדליקות ובעלות משמעות ,לחן קצבי, קליט ולהיטי…שירה טובה של קורין…
  בדיוק לשיר הזה אנו זקוקים בימות הקיץ החמים שלנו. נפלא !

 3. שיר מצוין. אהבתי את הכיוון החדש של קורין,
  קליל נגיש,פילוסופי ומגניב…
  מה זה משנה סוף אפריל או סוף אלול – כל עוד מצליחים
  לשמור על אושר יחסי.

 4. שיר פצצות
  חברים וחברות זה שיר מדליק בטירוף! כל הכבוד לקורין אלאל שמביאה שיר שמח ומקפיץ במקום עוד שיר דיכאון המצב גם ככה מדכא אז לפחות שהמוזיקה תעלה חיוך על שפתינו! קורין- כבוד לך!

 5. מתן תגיד אתה רציני?? הפשטות שבהן.כל אחד יכול להתחבר אליהן זה אפילו גאוני, מינימליסטי וקולע בול. קורין אלאל יודעת לזהות ליריקה טובה ומשכנעת שמדברת לנשמת האדם וללבו ולהוסיף את הקסם שלה ליצירות. שירים רבים ומשובחים לא היו מה שהם היום ואולי לא היינו זוכים להכירם ללא הלחנותיה של קורין אלאל.
  תלחץ Play תשמע את השיר בפול ווליום ותתחיל לרקוד, להשתחרר, ואז תבין 😉

 6. אני לא מבין מה יפה בשיר הזה
  אני מובך מהטקסט הזה
  הוא עלוב ברמות
  איך אפשר לעשות כביסה לחיים
  מה אנחנו בגדים?

  יוסי חרוסנסקי היקר אם השיר הזה בדירוג 5
  הטקסט הכי עלוב במוסיקה המזרחית זה 10
  השיר גרוע ברמות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות