ההופעה

ליידי גאגא

גני התערוכה ת"א
3/5

"אני סקסית" שואלת הליידי את הקהל? איז שי א ליידי? שאל מישהו  שראה אותה מקרוב? ראיתי שני ילדים אולי נערים שהתעלפו וקיבלו טיפול על אלונקות מאחורי הבמה. אנשי מגן דוד אדום בדקו להם דופק. ראיתי המון ילדים שנלחצו כסרדינים. למה לכם? האם ליידי גאגא הייתה שווה את זה? מעריצים נחמדים, ליבי לכם, שילמתם במיטב כספכם כדי להגיע לאירוע הסלולר הממוסחר, ההורים בטח דאגו לכם, ולפי הפקק אחרי המופע, הם גם הגיעו על  תקן נהגים פרטיים לתת לכם טרמפ הביתה.

הייתה התרגשות גדולה, אבל גם אם אתם הרוסים על הגאגא – היא בינתיים לא שווה את כל ההמולה – עם כל הדאווין של השאו. נו טוב, היא רוצה להיות מגהסטארית, מדונה החדשה. נדמה לי שהיא רוצה יותר מדי בשלב הזה –  כי בסופו של דבר היא מנסה למתוח אלבום בודד על מופע של שעה ומשהו,  וזה יוצא מספיק בקושי, אתם רוצים שאהיה לארג' – כמעט טוב מינוס.
הנקודה היא שה"סטאריזם" מוכר, והקהל הצעיר קונה, הופך את הסטאר למושא הערצה וחיקוי. גאגא היא סטאר. צריך בשביל זה פיאות בלונדיות, משקפיים עם עדשות בגודל של גלגלים. מצד שני – עם עובדות קשה להתווכח. שתי נערות שראו אותי עם תג ומצלמות התחננו שאשיג להן חתימה של גאגא, ובאמת לך תבין איך בת ה – 23 מניו-יורק, סטפאני גרמנוטה בשמה המקורי, הפכה לפופ דאנס סטארית הגדולה של 2009, מקומות ראשונים בסינגלים, באלבום. אולי הסוד של הגאגא, שהיא כותבת מנגינות שרק ילדים רוצים לזמזם ,אבל טקסטים שרק מבוגרים רשאים לשמוע.
Wanna") Ride On Your disco stick")
בטח שהיא רוצה להיות מדונה החדשה. כולה יוצאת ממדונה, מושפעת ממנה, כמוה היא מחליפה תלבושות כמעט בכל שיר  – בגד גוף כסוף מנצנץ, כנפיים משוננות. המפגן הויזואלי לא פחות חשוב מהמוסיקה.
וילון ענק שכיסה את הבמה צנח מטה לקראת חשיפתה בשיר הראשון, ואז ראינו אותה בחצאית מנייר כסף עם משולשים שיוצאים מאזור החזה שלה. היא שרה
Paparazzi, Love Game, The Fame. כמובן – Just Dance ו – Pokerface.  גם LoveGame ו – Money Honey ו – Boys, Boys, Boys.

כמו מדונה היא עובדת הרבה על רקדנים בעלי גוף מחוטב וכוריאוגרפיה סקסית. יש בהופעה שלה אנדי וורהולי. בזמן שהיא מחליפה בגדים, מסכי הוידאו מקרינים קטעים קצרים מוקלטים שפתוחים לפרשנויות. אבל ככלל, השאו מופסק לעיתים לדקות ארוכות מדי ומאבד עוצמות.

לא ברור מה מהמוסיקה שליוותה אותה, מה מהצלילים הם לייב, ומה פסקול. והאם חלק מהשירים הם מה שנקרא lip syncing . (סינכרון שפתיים עם הסאונד)  ואז מגיע הקטע הזה של Brown Eyes, והליידי מבלה איזה רבע שעה סקסית ליד ועל פסנתר. כאן לראשונה אפשר לשמוע קול נקי, טבעי בלי גימיקים. אז מה? מוזרה. אולי טיפה פתטית.
בידור. בעיקר בידור. שאו מלווה בכל מיני  "תסריטים", ספורים שכביכול  משמשים אילוסטרציה לשירים – מומחשים באמצעות הרקדנים. 
טוב שהליידי גאגא הגיעה כמה ימים לפני המדונה. אני כבר לא מדבר על השאו, אלא על מוסיקה שבקושי מספיקה למלא שעה, ככה שהיא ניסתה למתוח ולמתוח. הייתי מציע להמתין לעוד אלבום או שניים שלה. הנסיכה החדשה של הפופ עוד עשויה לאיים על מלכותה של המלכה אסתר.

ליידי גאגא קטעים מההופעה

Lady Gaga Live in Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. לא מסכים למרות שלא הייתי כל מי שהלך אמר לי שהיה בהלם יומיים אחרי עוד.. !

  2. לא מסכים, שווה כל שקל והרבה יותר מכך. לא רואה את מדונה ממטר מבחינת השואו שלה.

  3. אני לגמרי לא מסכימה, כל מיש דיברתי איתו נהנה מאוד מההופעה וחושב שהיה אדיר!
    5 כוכבים!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות