המיטב כפול

גלי עטרי

אן.אם.סי.
4.5/5

סדרת "המיטב" של אן.אם.סי היא סדרה של אוספי רוחב יותר מאשר אוספי עומק. זורקים כמעט הכל לתוך הסלט. למשל: איך אפשר לא להכניס לאוסף של גלי עטרי את "הללויה"… איך אפשר לוותר על תחנה כמו "חלב ודבש" שהניבה לא מעט להיטים.

מזלה הראשון של גלי עטרי, ואינני מגזים, שרוב השירים  מהארבעים הם להיטים גדולים, מעטים – נס ליחם. חלקם הגדול – קיימים ונושמים. אחדים – נצחיים וממשיכים להרטיט. בדיסק השני אני שומע שוב את "מקיץ אל החלום" של ברוך פרידלנד ואילן וירצברג – שילוב אולטימטיבי של שיר נפלא וביצוע חיים. שיר שמזוהה לחלוטין עם גלי עטרי. בדמה ובחלבה הוא. זה שיר נצח. עוד שירים שמתקרבים לאיכויות האלה : "אל תשכח" (לילה בלעדיך") "עוד יום", "סוף העונה", "תני לו פרח", "אמצע ספטמבר", "מחר יהיה יום יפה", "ערמונים מהאש", "חזקה מהרוח", "השיר שיביא לך אהבה", "מה שאת אוהבת", "בין האש ובין המים", "מהמרחקים". כעשרה שירים שאני שמח לעשות עליהם Repeat.

מזלה של גלי עטרי – שקשת נפלאה של יוצרים מסרו לה שירים. מלחינים ויוצרים מקובי אשרת דרך ירוסלב יעקובוביץ', רחל שפירא, אהוד מנור, מתי כספי, קורין אלאל, מאיר גולדברג, אילן וירצברג, לאה שבת, יצחק קלפטר, סגיב כהן.  די נדיר למצוא בפופ המקומי זמרת שחברה למגוון כזה של יוצרים.
ארבעים השירים הם סיכום דרך שמראה כי עטרי, בצבע קולה המיוחד, ברגישויות המלודיות שלה, הצליחה להגשים מסלול מוסיקלי שעובר בנתיבי המוסיקה המקומית לדורותיה, משאיר חותמו הנצחי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. אכן דיסק מקסים.

    גלי עטרי היא הזמרת הכי מוצלחת לטעמי ולטעמם של רבים, שמצליחה תמיד להשאר במרכז המוסיקה הישראלית, גם בשנים שלא הוציאה שירים חדשים, נראה שתמיד היא נמצאת.

    אחלה זמרת, שתמיד כייף ונעים לשמוע אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות