א'ביסלה אושר

שולי רנד

מילים ולחן: שולי רנד. עיבוד: אסף אמדורסקי ועמית יצחק. הפקה מוסיקלית: אסף אמדורסקי
4.5/5

"אבל אי שם/ מתמרקת איזו ישועה/ מגששת את דרכה אלינו/ בכנפיה שמש וצדקה/ היא תחבוש את פצעינו/ היא תנחמינו"

 

כולנו תקווה שהיא – הנחמה או הישועה – אכן נמצאת ממש בדרך, שהיא עושה הכנות אחרונות להגיע, כי במצב הנוכחי – אנחנו ממש זקוקים לה.

שולי רנד מגיע לקיסריה. נדמה לי שמבחינתו יש קצת יותר מאשר "א'ביסלה אושר", ואין כוונה בביקורת קצרת יריעה זו להיכנס לשאלת אושר-מהו.
אם אושר זה שמחה, עונג, קורת-רוח, אז השיר הזה מספק יותר מאשר א'ביסלה. שולי רנד מחבר אמונה עם סיפור, לאו דווקא הטרובדור המודרני שחובר להפקות אלקטרוניות, אלא זמר העם הדתי שלוקח את המסורת, מטפטף קצת פולקלור שכונתי ומתחבר בקרוס קלטשר למוסיקת העולם, במקרה הזה – רגאיי. עם אלמנטים של קאונטרי בעיבוד.
 כל הלילה הקיפוהו מחשבות קשות, קם בבוקר סר וזעף, אבל אי שם מתמרקת איזו ישועה מגששת דרכה אלינו. החיים בשחור לבן, שיר מושפע מאיר אריאל, בחספוס האותנטי, אפילו בהמצאה המילולית. שולי רנד אינו בל קנטו. הוא מספר את סיפוריו באמצעות לחנים וקצבים, קלילות פשוטה ומרקידה, עיבוד מאוזן, סגנון טבעי רחום וחנון. מי שמחפש א'ביסלה אושר בשגרת חייו – זה השיר הזה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אחחחח
    איזה שיר משובח. מאיפה נחת עלינו כל האושר הזה בדמותו של שולי רנד. נשבתי בקסמיו. אדם שדמותו משקפת כל כך הרבה עולמות קסומים, נסתרים שמצליח להעביר את החוויה הרוחנית אל האדם הפשוט עם קור טוב של חיוך, מבלי להתיימר. נשמע אמיתי זך וטהור.

    תענוג במלא מובן המילה. כן ירבו כאלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות