תן

רוני דלומי

מילים גלעד שגב לחן: Zignago, Gian Marco J עיבוד והפקה מוסיקלית: אורי זך
3.5/5

רוני דלומי שאחרי כוכב נולד עולה על האוטוסטראדה הראשית. מעתה האס.אמ.אסים כבר לא יקבעו. אפשר לבחון היום קריירות של בוגרות כוכב. נינט – שבחרה במסלול מאוד ייחודי ובלתי מתפשר. שירי מיימון שבחרה במיינסטרים שטוב למידותיה המצוינות. מיי פיינגולד שמנסה לעלות על מסלול רוק. ומה יהיה עם יפת הנפש, המראה והקול, רוני דלומי?
לפי שיר הפתיחה לא נראה שהיא עולה על הדרך האישית האולטימטיבית: טקסט שיכולה לשיר כל זמרת – תן לי אש, תן לי רוח, תן לי מחר – כי אני רוצה לשנות, לדמיין, לכתוב מחדש את סוף הסיפור, "להבעיר חומות שתיקתי". (מה הדימוי הפומפוזי הזה?) מילים, מילים, מילים, אבל בפופ כמו בפופ לא תמיד חייבים שיר של נתן זך.
המוסיקה: הביצוע – ממחיש שהשיר בעורקיה ובעצמותיה. הלחן – להיט. העיבוד לוקח את השיר לאוריינטציה לטינו מלודרמטית, צלילי גיטרת פלמנקו ופרקשנס פריכים מקשטים, מנסה לייצר סערת חושים. שיר קליט, ואם כוכב נולד היו שיעורי הנהיגה לקראת הבאות – כאן היא כבר נכנסת למסלול מיינסטרים חף מיומרות, ואולי זה מה שהיא רוצה בסופו של דבר להיות גלוריה איסטפן פופ אקלקטית מקומית.

תן לי את האש שחודרת בי ונושמת, / בוערת עד עומק ליבי/ תן לי את הרוח, שאף פעם לא עוצרת,/ בחול היא כותבת את שמי/ תן לי את הצוהר לראות את כל הזוהר,/ שבא להאיר את דרכי,/ כי כבר החושך, סוגר לי את הדלת,/ חומק שוב לתוך מיטתי//
תן לי מחר בו אוכל שוב להחזיר על הזמן,/ שהיה בי סגור/ תן לי מחר בו אוכל לשנות את הכל,/ תן לי לכתוב מחדש את סוף הסיפור//
כי אם רק תיתן, אז אוכל לדמיין,/ אז אוכל לנפץ את קירות בדידותי,/ כי אם רק תיתן, אז אוכל לסכן,להבעיר ולשרוף את חומות שתיקתי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. רוני דולמי שרה מזה 100מם והשיר פשוט 100לף+100ממם ומזה ש=ה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  עם הייתי בן הייתי מתחתנת עם רוני דלומי

 2. אני לא יודעת מה איתכם אבל אני מאוד מאוד מאוד בעד רוני.. לפי דעתי היא עשתה ממש טוב שפנתה לסגנון הלטיני יותר כי שם היא מרגישה יותר בנוח וזה גם היה ניקר ב"כוכב נולד", היא לקחה לחן שהוא מאוד מוכן של שיר מאוד מוכר ולפי דעתי היא עמדה בו יפה מאוד… אין צורך להשוואת אותה עם זמרים אחרים שיצאו מ"כוכב נולד" לטעמי היא טובה מספיק בעצמה.
  והשיר היא יפה מאוד עוד פעם היא לקחה לחן מוכר מאוד וזה עבד לה יפה אני חייבת לציין. המילים האומנם פשוטות אבל זה היופי של רוני היא ילדה מהממת.
  לסיכום: אני אהבתי מאוד!

 3. מדהים מדהים מדהים!!
  שיר הכי יפה שיש וזמרת הכי יפה וטובה שיש!!

 4. תגובה לסמבה פירו: 1. ה"פומפוזי" מתייחס רק למשפט המסויים שציינתי. 2. אין לי שום ספק שהיא, כפי שהתבטאת, נפלאה ("נופת צופים") אבל בסופו של דבר היא בחרה להיות זמרת, וכאן נופת הצופים לא תספיק כדי להגיע לצמרת העליונה.

 5. היי יוסי. תשמע, רוב מה שכתבת תופס מאוד לגביה אבל אני חושב שאתה שוכח שני דברים – 1. היא סוג של ילדת פלא, התגלתה בגיל מאוד צעיר. היא עצמה מעידה שהאלבום הזה מבחינתה הוא סוג של ניסוי כלים, כי כרגע היא לא יכולה להוציא אלבום שהוא סוג של יומן או סיפור. אין לה כלים כי היא לא מספיק בשלה. 2. אני חושב שדווקא הטקסט לא פומפוזי ומצליח לשמור על פשטות, ומתאים לה מאוד.

  שמח שהדגשת את עניין החוסר יומרנות ואני חולק על דעתך בעניין טיבו – מבחינתי, חוסר יומרנות אצל זמרים, צעירים בעיקר, הוא כל כך נדיר שכשכבר מגיעה מישהי כזאת, עם התום הזה והפשטות הזו בגובה העיניים (הכי בגובה העיניים) – צריך לחבק, ולא לרדות בה. אני מחבק בכל הכוח, לדעתי הבחורה הזו היא נופת צופים נדירה בתעשייה המלוכלכת שמסריחה מציניות ועודף חשיבות עצמית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות