לא קל לא פשוט

יוני בלוך

מילים: יוני בלוך ברק פלדמן / לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: יוני בלוך.
3.5/5

יוני בלוך משתובב בתיאור יחסו למגע אהבתה. לא פשוט הוא (מגעה), מסתכם בתשוקה חסרת תקווה המנסה לעורר את גופו התשוש. מייצרת אף כאב, עד כדי שהגוף פיתח "סיבולת לב ריאה" (מינוח מתחום הכושר הגופני) כנגד, וגם רצון לישון, ולכל היותר מוצא מפלט בחלום ביזארי שמתרחש בלב ים.
השיר מתחיל כטקסט ממכתב בלשון כבדה ולא שירית: "אין ברצוני להישמע רכרוכי/ אך כל אימת שידך וכו'" יוני מספר על המצב הלא פשוט כשהוא משלב קול עם ענבל אדרקה. בסוף השיר  הופכת הזחיחות ההומוריסטית פתע זעקת שבר קיומית, עד שאתה לא יודע אם להמשיך לחייך או לצלצל לידידה של בלוך לשאול אותה מה באמת עובר עליו, שחייו הפכו כל כך לא פשוטים או קלים.
נו טוב, נישאר בחיוך: יצא פופ קברטי קליל מחויך קונדסי שהופך בסיומו לשירת צוותא של חבר'ה צוחקים, ובשתי מילים – נורא פשוט וקל, חמוד ולבבי, אבל כזה שגורם לך להגיד – What Next, יוני בלוך.

אין ברצוני להישמע רכרוכי / אך כל אימת שידך משוטטת במעלה ירכי / אני חש בתאווה המנסה ביאוש / להזרים חיים בשארית גופי התשוש
כל הלילה פם פם פם / אני אולי נראה חיה, אבל רק בן אדם / לא יודע מה איתך. אח
לי כואב, כואב כל כך. את / יודעת, לאהוב אותך
זה לא קל, זה לא פשוט / זה לא פשוט, זה לא קל
אין צורך להלחיץ זה ברור לי היטב / נלחמתי, לא ויתרתי, פיתחתי סיבולת לב / ריאה. בלי מילה, כאריה מדמם / רק כשהלכת – הרשתי לעצמי להירדם
פתאום בדלת טוק טוק טוק / תגידי: כמה את חושבת שאני דפוק?
פה בדיוק הקו נמתח / כבר תרמתי במטבח. את / יודעת, לאהוב אותך
זה לא קל, זה לא פשוט / זה לא פשוט, זה לא קל
וכמה שאני רוצה / אני לא יודע מה עושים כדי לעצור את זה

בחלומי אני רואה / סירה קטנה בים גואה / ובסירה יושב אדם / וחכתו שלוחה לים / ובחכה תנועה פתאום / אני רק רוצה לישון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. מושיקו אתה סתם מקנא בו, הוא אמן מוכשר, כבר אסור לעשות קליפים הומוריסטיים?
    הכול חייב להיות דרמטי?

  2. אחד השירים המעצבנים ביותר ששמעתי זה כמה חודשים. שוב בלוך עם אותן שבלונות מלודיות, אותו חיוך טמבלי, אותה נחמדות נמרחת, אותה "ש" בלתי נסבלת, אותה התעסקות טרחנית בפסיכולוגיה האישית שלו ( ואולי של שותפו ברק פלדמן ) ואותו מזל מרגיז להיות מושמע גם כשאתה עושה שירים מצ'וקמקים. יוני בלוך. אולי בגיל 40 יוני בלוך יבין שגיל התיכון עבר זה לו זה מכבר. כוכב לכת אחד. זה הכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות