השקת "כיס אוויר"

רוני אלטר בהופעה

תיאטרון תמונע ת"א
3.5/5

רשימת שירים קצרה, הופעה של שעה. שני אורחים. מתי ראיתי את רוני אלטר סולו? הגיוני שלא. הרי זוהי השקת אלבום הבכורה.
בהדרנים היא שרה "לישון בלי לחלום", שיר שהחזיר ל"מטרופולין", נובמבר 2007, מועדון זאפה, מופע עמידה. עופר מאירי (היוצר והמפיק) רוני אלטר, דנה עדיני וברק גביזון וגם אפרת גוש. הקונספט של מטרופולין היה: הביצוע הקולי הוא חלק מתפיסת סאונד כוללת של תזמורים שמגיעים מהקלידים ונעזרים במחשב. אין מקום לכוכבים על הבמה. הזמרים משתלבים. המוסיקה ההזויה משמשת רקע לאיזשהו ניסיון לעסוק ברבדי הנסתר, משדרת ניכור דווקא באמצעים הרמוניים ומלודיים. התזמור והקצב מספרים סיפור לא פחות מהטקסטים שמנסים לגעת במצבים של ניכור, בדידות, כהות רגשית, בלבול ומבוכה על רקע העיר הגדולה ומול עתיד שנראה מייאש.

שנתיים וחצי אחרי, תיאטרון תמונע, כמה מהנפשות הפועלות של אז נמצאות בקהל. עכשיו היא לבד.
במהות, גם בדרך ההגשה, רוני אלטר ממשיכה את מטרופולין. לא נצפתה מטמורפוזה. לא איזשהו מימד "רוקרי" חדש. השירים החדשים מתווים כיוון אינטרוספקטיבי. המנגינה, הטון והצליל מעבירים את התחושה בלי דרמות, היא אינה עושה תנועה מיותרת מעבר לביצוע עצמו. היא לא עברה לצד של דנה עדיני בהבנות נחמה.
לא אתייחס שוב לשירים של "כיס אוויר" . ההרכב שלצידה עשה עבודה טובה. העניק לה צליל יותר רוקי, אבל עדיין חסרו כלי מיתר כמו בדיסק, הדגשים על עיבודי מיתרים כחלק מקונספט הסאונד שלה.
שדרוגים משמעותיים לערב הגיעו מכיוון האורחים: דודו טסה בשלושה שירים – שני שירים נפלאים שלו – "בסוף מתרגלים להכל" ו"מעליות", ואבא נפתלי אלטר, שהצטרף לדואט יפהפה ל"הבכי", שיר ישן למילים של נתן אלתרמן ולמוסיקה שלו.
רשמתי צלש"ים לביצועים של שני שירים – "עירומה" (עינב ג'קסון כהן – אלון לוטרינגר) ולהדרן "כמה דקות קרובות" (נתן סלור יסמין אבן, אלון לוטרינגר) . כמו שציינתי ברשימה על הדיסק, אלטר היא זמרת של סגנון, של הליכה בתלם – אינה מנסה להבליט קול אלא לשדר הלכי רוח מתוך הווייתה, ממוקדת בטקסט, מעניקה "תוכן פנימי" משלה למילים.
הערב בתמונע – פשרת השקה, מתבסס על אורחים, הפקה ממוקדת מאוד עם הפנים לדיסק הבודד. אלטר מיוחדת וייחודית, אבל עדיין זה אינו מופע. מכאן היא אינה יכולה לצאת לדרכים. שירים נוספים ויתר יצירתיות בהפקת הערב – לבטח מתבקשים.

הרכב: יוחאי בלום – קלידי וקולות, מיכה הרשליקוביץ' – גיטרה, גלעד אברו – בס, שחר חזיזה – תופים.

רוני אלטר – השקת "כיס אוויר"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות