צא מזה

ג'ולייטה

מילים ולחן: גלעד מסמי עיבוד: יוני קיסר הפקה מוסיקלית: תומר מתנה
3/5

מהלכת שמועה בשוק הים-תיכוני כי ג'ולייטה חושקת בכתרה של שרית חדד. אני מקשיב לשיר ואומר לג'ולייטה – תירגעי. עדיין לא, אם בכלל. את מתקרבת. אבל המלוכה תישאר בשלב זה אצל המלכה שרית. נעזוב טקסט ולחן. מהבחינה זהו, גם שרית לא קבעה סטנדרטי איכות שהיא ראויה להיכנס לספר הקלאסיקות של המוסיקה הים-תיכונית, וג'ולייטה לא בחרה בגרוע ביותר. גלעד מסמי ניסה משחק במילים – "צא מזה – אין אף אחד שיוציא אותי מזה" (ממה?) שרה ג'ולייטה לבחור החמוץ מתוק. ניסה.
אני מדבר יותר על מה את מביאה כדי שנתחיל להבין שיש זמרת שמציעה יותר – בתכנים, בהבעה, באישיות. בינתיים, ג'ולייטה בחרה בקו הקליל-חפלאי כאילו הוא חזות הכל. הסלסול הטבעי אינו יכול להסתיר העדר אופי בשירה. הכל מתנקז למטרה האחת – לייצר אווירה חאפלה אוריינטלית. טקסט? הפעם מנקודת מבטה של מי שחושבת שהבחור שלה רק מבטיח הבטחות – אבל במעשים הוא חלש. לא נראה שג'ולייטה התכוונה לעשות פרודיה על הפרכה שמסרבת לבחור "אל תבוא לי מאחור וכמו ציפור תלחש – אוהב אותך יפה שלי את מתוקה כמו דבש". ג'ולייטה צריכה לעשות רוחות חזקות יותר כדי לנסות להזיז את שרית מכיסא המלוכה – בשירים איכותיים יותר, בהגשה מיוחדת יותר. בינתיים – זוהי בריזה ים תיכונית חלשה מדי.

היי מתוק אני לא ילדה אל תמכור לי סיפורים/ מי אתה ומה אתה מהרחוב? מהסביונים?/ הבטחות על הבטחות תקנה לי זר וורדים/ מילים לקחה אותן הרוח מה עם מעשים?
פזמון
צא מזה אין אף אחד כזה/ חכם או יפה שיוצא אותי מזה/ צא מזה/ אין אף אחד כזה בינינו זה לא זה/ מתוק אתה הוזה
אל תבוא לי מאחור וכמו ציפור תלחש/ אוהב אותך יפה שלי את מתוקה כמו דבש/ איזה מן פרצוף אתה חמוץ וגם מתוק/ מצטערת תתגבר לא אלך איתך רחוק פזמון – צא מזה…..

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

 1. אז אומנם זה סינגל פחות טוב מקודמיו של ג'ולייטה
  אך עדיין לבוא ולומר שהיא זמרת רדודה זה מצחיק

  אבל שום אני לא ראיתי את איזה קלאסיקה ישראלית בשנה האחרונה שאני יכול להגיד עלייה "ואוו"

  הרי האתר הוא אתר כביכול "אשכנזי" אז לצפות ממנו לתגובה הולמת משיר ים תיכוני כלשהו זה אבסורד

  זה כמו לבקש משי פרץ מרייטיניג לכתוב משו לא "צהוב" בעיתון רייטינג שלו

 2. גולייטה אינה שונה משרית חדד,שניהם בתוך קלחת מסחרית מזרחית עלובה, החיקוי לשרית זועק לשמים, אדון מסמי מדוע אתה נובר במחוזות מעופשים במקום להיות מקורי, נועז וחדשני , חבל יש בך פוטנציאל מבוזבז.

 3. קודם כל, מי שמסכים לקרוא את הגיגי באתר הזה יודע שאין לי שום סנטימנטים לצד ה"מוסיקלי" הזה של המפה ( הקרוי "מזרחי" או "ים תיכוני" ). אבל גם ל-"לא-מבין" כמוני יש קצת הבנה באיכויות. ג'ולייטה הנ"ל לא עומדת קילומטר משרית חדד. בעוד שחדד היא זמרת מעולה ( הסגנון, עניין של טעם ), ג'ולייטה היא חיקוי זול בהגדרה. פשוט אין לה את הקול. אין לבחורה סיוכי קלוש מול הגברים שבחבורה, שביום רע במיוחד לא תתפוס אותם עם קול יבשושי כמו שלה. מלבד זאת- גברת ג'ולייטה קצת מפגרת אחרי עיתות הזמן – את "אתה חייב למות עלי" שרו לפני 7 שנים.
  שלושה כוכבים למוצר הרע הזה זה פשוט התרפסות, או פחד ממה יגידו חובבי הז'אנר האגרסיביים.
  כוכב מעומעם-זה מה שבאמת מגיע.

 4. חסרונסקי לקבל תגובה ממך לאחר 6 סינגלים ובהן לא כתבת על ג'ולייטה זה אומר כבר התקדמות בדרך….המון תודה לך תמשיך לכתוב ולהביע דעה זה מאד חשוב לנו
  בהערכה הישראלים הפקות גלעד מסמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות