"סודה פופ" השקת האלבום

מיי פיינגולד

מועדון הכלב והחתול ת"א
3.5/5

תסלח לי מיי פיינגולד, שאינני כותב ביקורת רגילה על מופע ההשקה שלה. אני מן טיפוס מוזר כזה, שכמויות עשן סיגריות דחוס במרתף מוציאות ממנו את החשק לשמוע מוסיקה. גם אני עישנתי פעם כבד, אבל להתעלל ככה בבני אדם שאמורים לנשום אוויר. 

תשאלי – איך נשארת. שאלה במקומה. אני מכה על חטא. לא חייבים. אני מכיר לפחות עיתונאי אחד בתחום שהיה נוטש מיד. אבל הנה, הסקרנות לראות זמרת חדשה ומצוינת בפעולה הרגה את שוחר המוסיקה, שנהרג יותר כשגם לגב' פיינגולד הציתו סיגריה. אגב, ובמחילה – מותר לשאול את "הכלב והחתול". יפה, הלכתם על יחסי ציבור, וזה בסדר, אבל על החוק שמעתם?  אני מצדיע לשאול מזרחי מהבארבי שעושה לאחרונה מאמצים  לסלק את העישון ממועדונו.

מופע השקה הוא מופע אסטרטגי של יח"צ. אתה לוקח מקום כדי לדחוס את כל הנראים והנראות, המראים והמראות, היפים והיפות, המדוברים והמדוברות, הסלבים והסלביות, הצלמים והצלמות. תן למינגלינג שעה וחצי, ואז לתוכנית האומנותית.

כוכבת הערב הסתובבה לפני המופע כמארחת ראשית, חיבוקים, נישוקים, תכירי, תכירו, עוד פרצוף שלא הכי מעניין אותה, עוד כוכב שנולד או ניסה להיוולד. חלק מעבודת הרייטינג הנמשכת כדי להגיע לאיזושהי פסגה שתיתן כפולה בעיתון של המדינה. לפי השירים הציניים שלך ("לשבור רגל", "נולד כוכב", "נדנדה") אני יכול לנחש שיצאו לך שתיים שלוש קללות. לא? ואללה.

יאללה להופעה: קיבלנו גם את הקישקעס שלך, אבל תזמיני אותי מיי – להופעה הבאה המסודרת שלך. אני רוצה לשמוע אותך בלי המינגלינג שהמשיך לטרטר ליד אוזני גם כשכבר עלית לשיר, (הלו, צעקתי על אחד לידי – תן לשמוע מוסיקה) בלי מחנק העשן. מה זה קישקעס: כמו ששרת "תמשיכי לחלום" – שווה Repeat בתנאים טובים. מזמן לא שמעתי מזמרת מקומית אמוציה כזו שעוברת דרך הגרון.
אגיע להופעה הבאה לשמוע שספינתך אכן יצאה לדרך. את יכולה להמשיך להופיע יחפה. אין בעיה. ושההשקה תהיה השקה, מקצועית, מהוקצעת, כמו שמגיע לך.

נגמרו החגיגות. גם הרייטינג של כוכב נולד לא ימשיך למנף לעד. מעכשיו יוצאים למסלול האמיתי. יש לך היכולת להביא אלייך את הקהל של היהודים. עוד אלבום, חשיבה מקצועית נכונה, שנים שלושה להיטים נוספים, ואת על דרך המלך. מגיע לך שתגיעי לשם.

 

רמי אוסרווסר – גיטרה, מייק פיינגולד (משיח) – בס, שקד פורמן – תופים, גיל מרום – עמדה

 

לביקורת על הדיסק

קטעים מהשקת האלבום

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. מיי זמרת עם יכולות אדירות, אבל צריכה לשמור על נקודת איזון פנימית – שהיא תוביל את השיר, ולא שהשיר יוביל אותה. זה חלק מבשלותו של פרפורמר, ועל זה היא עוד צריכה לעבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות