מי שמאמין הימנון נבחרת ישראל

אלהים הוא עגול

0/5

ארבעים שנה לא עלתה ישראל למונדיאל. גם לא אליפות אירופה. מה עושים? זרקו מאמן, הביאו מאמן. עזבו אתכם. לא יעזור. מאמנים מתחלפים. שום דבר לא קרה. מה כן? – אולי אמונה?

קראתי השבוע כותרת  – "מי שמאמין" שירו של אייל גולן, יהיה המנון נבחרת ישראל בכדורגל וילווה את הקמפיין הפרסומי שלה.

איך לא חשבנו על זה? קראתם הטקסט? בשיר הזה של יוסי גיספן את עדי ליאון יש משפט שאומר מפורשות –  "יש אלוהים אחד גדול, הוא בעולם הזה נותן לנו הכל".

זהו. מה צריך יותר? בבקשה, יש אלהים! אמנם עד עכשיו, אלהים הגדול – לא היית עם נבחרת ישראל. והנה השיר הזה שמייחס לך את "מלך העולם" ("ולנו יש את מלך העולם/ והוא שומר אותנו מכולם") מגיע כדי שאתה תיתן התשובה לנבחרת המאכזבת: אתה יכול להחליט – לא חייבים שכל ברגליים. יש, אותי, אלהים! הרי כל אוהד שני, אחרי שקבוצתו מבקיעה ומנצחת יסכים שאתה קיים ( כולם אומרים אחרי גול – "יש אלהים"!)  זה עדיין לא אומר שאלהים תמיד לצידו. מה קורה כשמפסידים? מה יגיד אז האוהד על אלהים? אין אלהים?! הישמר לנפשך!
כיוון שנבחרת ישראל רגילה בהפסדים והחמצות – קשה לומר שאלהים עמד לצידה. ואולי הוא בכלל אינו מבין בכדורגל, או שהוא אומר: מה לי לכדורגל? שישחקו הנערים. הם לא בראש שלי. אני מצפה מעם ישראל לדברים אחרים. במקרה הזה, גם השיר אייל גולן כנראה לא יעזור, וגם מי שמאמין, ייאלץ להודות כנראה שאין אלהים, כשמדובר בנבחרת ישראל בכדורגל,- גם אחרי שאייל גולן נכנס לתמונה.
ובאשר "תמיד על המפה אנחנו נישאר" – נכון, אבל לאו דווקא במובן של ניצחונות גדולים, אליבא דטל ברודי ומכבי תל-אביב לפני הרבה מאוד שנים. אבל זה היה כדורסל, ובואו נאמר, שאם הולכים על "יש אלהים", הוא הרבה יותר לצידם של הכדורסלנים.

אגב, אלהים וכדורגל: שמעתי שאוהדי הפועל תל-אביב החלו להתעניין בתשמישי קדושה, לא רק בכיפה האדומה של איתי שכטר אותה הם אימצו ללא כחל ושרק. לא שהם החליטו לגשש דרכם לקראת חזרה בתשובה, אבל אחרי מה שעשתה הפועל – יש אלהים בגדול, ומגיע שיתייחסו אליו בכבוד.

אייל גולן – מי שמאמין – ביקורת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. די יוסי חרסונסקי די מספיק להרוס את החגיגה
    שיר מצוין של אייל גולן וטקסט שמע טקסט
    זה שיר אמונה!
    וזה מתאים 100% לנבחרת ישראל!
    אז די להרוס את החגיגה במקום לנסות להרוס אותה ולא להצליח תצטרף אליה ומי שמאמין לא מפחד את האמונה לאבד ולנו יש את מלך העולם והוא שומר אותנו מכולם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות