בילוי נעים ויקר: הקהל משלם, האמרגן חוגג.

כרטיסים להופעות

0/5

רוצים לשמוע את זמר האופרה חוזה קרראס בהיכל נוקיה במקומות טובים? תכינו בין 750 ל-1000 שקלים. מחיר כרטיס ל – Ozzfest, פסטיבל הרוק הכבד בגני יהושע עמד על 350 שקלים. 1100 שקלים ל – VIP (ישיבה + אירוח + חניה + חולצה). אילו אני נער חובב רוק, לא בטוח שהייתי ממהר ללחוץ על הורי.

צלצלתי השבוע לכמה משרדי כרטיסים. קצת נבהלתי ממחירי הכרטיסים להופעות חו"ל: סקורפיונס בהיכל נוקיה – 490 שקל, ג'ף בק ברידינג 490-590 שקל. דודו אהרון בנוקיה בדצמבר 250-300 לכרטיס. ניל סדקה – מחירי הכרטיסים היקרים באולם בין 750 ל-1000 שקלים.

ובאמת,כמה מוכן הישראלי המבלה להוציא על תרבות ובידור? 100 שקל על הצגת תיאטרון או 750 שקל על זמר האופרה חוזה קרראס?

זוג שיצא לראות קרראס ישלם 1,500 על צמד כרטיסים. תוסיפו חניה,בייביסיטר, קפה ועוגה בהפסקה, או ארוחה במסעדה, והגעתם לכ-2,000 שקלים, כרבע מהשכר הממוצע במשק. הרבה מאוד כסף, אבל הישראלי הבליין מוציא את הסכום הזה. 

למה להלין על אמרגנים כשעם ישראל פותח ארנקים ומשלם?  אם הציבור משלם –  למה לא לקחת ממנו?  האמרגן יטען – הקהל בלונדון משלם בשביל בידור טוב כמו בניו-יורק, כמו בלונדון, וגם שם יקר. נו, טוב תמיד ניו-יורק ולונדון יהיו נוחות להשוואה. לעיתים קרובות אנחנו יותר יקרים. תופעה: ככל שהכרטיס יקר יותר, הוא נמכר יותר מהר. חוטפים קודם כל את הכרטיסים היקרים.

 

למדונה לקחו לפני שנה 490 שקל על הדשא בפארק, דומה למחירי ההופעה בחו"ל. גם כאן נקבעו מחירים מיוחדים לרוכשים מקומות ליד הבמה – 3,000 כרטיס ה-VIP ו-1,500 כרטיסי ה"גולדן רינג" – כרטיסי עמידה סמוכים לבמה, גם כאן הוכח כי הישראלי המבלה מוכן לשלם הרבה עבור התענוג. כרטיסי ה-VIP נרכשו מיד עם פתיחת המכירה דרך אתר נטוויז'ן.

 

לא תמיד כרטיסי ה-VIP באמת משתלמים. הם אמנם כוללים כוללים חניה, ארוחה ושתייה, אבל לעיתים מתגלות בעיות בדבר העיקרי – חווית הצפייה וההאזנה למופע עצמו: למשל: רוכשי כרטיסים האלה בהופעה של דפש מוד העידו על סאונד ירוד, בהופעה של פול מקרתני מתחם הישיבה היה מרוחק 100 מטר מהבמה.

 

טענות רבות נשמעו מקוני הכרטיסים למופע של מטאליקה:  ארבעה מעריצים של להקת הרוק הגישו תביעה ייצוגית על סך 4.25 מיליון שקלים כנגד חברת ההפקות שארגנה את המופע . בכתב התביעה טענו המעריצים כי משרדו של מפיק המופע גד אורון פעל במכירת הכרטיסים משיקולי רווח עצמי פסולים ורשלניים והונה את הקהל. התובעים טענו כי  חברת ההפקות התחייבה למקומות שמורים באצטדיון רמת גן, בו נערכה ההופעה, ולהופעה ברמה איכותית וגבוהה, וכי התחייבויות אלה הופרו.

השינוי במקומות הישיבה נערך כמה ימים לפני המופע, כך טוענים התובעים, כאשר הוחלט בהפקה על הזזת מיקום הבמה באצטדיון, וביטול הישיבה ביציע המזרחי שלו. לטענת התובעים, בעקבות אותו שינוי מבני בוטל גם מתחם ה- VIP ("מתחם הכסף") שמול הבמה וכך הפך האזור כולו לצפוף ודחוס.

מכירה ממוקדמת של כרטיסים?  לעיתים משתלמת יותר בשל מחירים זולים יותר , שמטפסים ועולים לקראת המופע. לעיתים ניתן לחסוך עד 100 שקלים לכרטיס. להופעה של מדונה נמכרה כמות גדולה מאוד של כרטיסים מוזלים במכירה מוקדמת.

איפה לקנות? משרדי כרטיסים לוקחים עמלה (דמי טיפול) על קניה טלפונית או מקוונת (אינטרנט) שאינה קיימת בדרך כלל ברכישה פיזית במשרדים עצמם.

בדקו רכישת כרטיסים באמצעות ועד העובדים (תמיד משתלמת יותר) או ארגון הטבות (מועדון הצרכנים "חבר"), מבצעים של חברות כרטיסי האשראי. כרטיסי מנוי שנתיים המוזילים את מחיר הכרטיס הבודד.

 

 כרטיסים להופעות באתר יוסמיוסיק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות