קובי-אפללו שיר געגועים - צילום-מרגלית-חרסונסקי

אוסף שירי האהבה הגדולים

יש לי אהבה

אן.אם.סי 5 דיסקים
4.5/5

כל שיר שני יכול להיכנס תחת "שיר אהבה". מישהו הגדיר פעם שיר אהבה מהו?  "מרש הדייגים" ששרים הדודאים הוא שיר אהבה? "בואי נעשה לנו חג" ששר יגאל בשן – שיר אהבה? האם "שיר אהבה" מתחייב להיות שיר המביע אהבה או עוסק באהבה.

נדמה לי שעורכי האוסף של חמשת הדיסקים לא הגבילו עצמם. לא התחייבו לשומדבר, ממש כמו ש"שיר אהבה" אינו מתוחם באיזושהי טריטוריה של גבר-אוהב-אישה-אוהבת-גבר.

איפה אני מזהה תשוקה של אהבה? כשיהודית תמיר שרה "אילו הייתי איתך", שיר יווני בנוסח עברי. הטון משדר נואשות. תמיר שרה: "אילו רק יכולתי ללכת ולמות במקומך" או כשיהודית רביץ שרה "אם יהיה זה שנית, אל יהיה זה אחרת" ב"וידוי"  של אלכסנדר פן וסשה ארגוב, גם כאן קיימת תשוקת אין קץ.

למה לשבור את הראש על הגדרות, כשהמוסיקה באה במקום מילים ומספקת את זה אם מצד הלחן או השירה. כזה הוא "אם זו אהבה" של "פרמיירה" של אהוד מנור ואבנר קנר שבירתה המופלאה של מזי כהן.

נכונו לכם עוד הרבה שעות האזנה בחמשת הדיסקים. אבל די לי בדיסק 2  לאיזו שעה של נוסטלגיה צובטת. קלאסיקות של מיטב המלחינים. "שוב היא כאן" של יוני רכטר, "שובי לביתך" של שם טוב לוי, "שיר אהבה טרי" של שלמה גרוניך, "שיר אהבה" – שלמה יידוב, "סוף היום" –מתי כספי, "מביאה הכל" – שלום חנוך, "הרבה יותר מסתם אחת" – אפרים שמיר.

אהבה היא גם העומק האנושי שהמבצע משדר. כשאהוד בנאי שר "היום" – זה בדיוק התחושה הזו. אהבה בין השורות, בתוך השורות. רונה קינן – "מבול" – מהביצועים המרגשים באוסף. אפרת גוש"תמיד כשאתה בא" שי זורניצר – התחייבות.

מבחר ריגושי אהבה:

דיסק 1: יוסי בנאי – את הלילה שלך מרגיעים, חוה אלברשטיין – בגלל הלילה.

דיסק 2: יהודית רביץ – וידוי, אריק איינשטיין – עוד ניפגש, יוסי בנאי – מרוב אהבה, יהודית תמיר – אילו הייתי איתך, שמוליק קראוס – ספרי לי, פרמיירה – אם זו אהבה, שם טוב לוי – שובי לביתך, שלמה גרוניך – שיר אהבה טרי, שלמה יידוב – שיר אהבה, מתי כספי – סוף היום, שלום חנוך – מביאה הכל.

דיסק 3: תיסלם – לראות אותה היום, יצחק קלפטר – נפגשנו, אטרף – ענבל, דני בסן – הילד שבי, שי זורניצר – התחייבות, אתי אנקרי – כשזה נוגע.

דיסק 4: אהוד בנאי – היום, מאיר אריאל – שדות גולדברג, קובי אפללו – שיר געגועים, ארז לב ארי – מה אעשה, רונה קינן – מבול, ברי סחרוף – אמונה עיוורת, סיון שביט – נשקי אותי, אפרת גוש – תמיד כשאתה בא, ערן צור – לילות של ירח מלא, רמי פורטיס – חלום כחול.

דיסק 5: הראל סקעת – ואת, נמרוד לב ואורלי פרל – זה כל הקסם, דין דין אביב – מוכרת לי מפעם, רן דנקר ועילי בוטנר – בואי נעזוב. רונית שחר – אהוב יקר, היהודים – קח אותי, דניאל סלומון – אהבה, שלומי שבן – מוכן לאהבה.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אכן נשמע כמו אוסף לעניין!
    מעניין ששמו שיר לא כזה מוכר של יהודית תמיר ולא את "רומיאו" שזה שיר אהבה מדהים. כנ"ל לגבי אתי אנקרי.
    חלום כחול של פורטיס מאד צובע את האוסף בגוון יפה, אבל אין כמו "התחייבות" של שי זורניצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות