מאחלת לך

שרית חדד

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: HENREE
3.5/5

שיר ברכות – למי? לא חשוב. העיקר שהיא מאחלת לו כל טוב למרות שהשאיר אותה עם צער וכאב ובחוסר אמונה. שלא ידע צער וכאב, גם חוסר אמונה, שלא יחווה בעיה או מכשול. וגם אז שימצא אישה ויקים משפחה. או-הא.
הייתי שואל את Henree  שחתום על הטקסט – מי בעיניו הנדיבה ויפת הנפש הזו שלמרות פגיעותה – אינה מחזירה בפגיעה אלא בנפש חפצה המבקשת טובתו של הפוגע.אחרי הכל – השאיר אותה פצועה נפשית. אבל שרית היא זמרת של שמחות, והיא מברכת, ממש לא נשמעת כאן צינית. טוב ליבה עולה על גדותיו. שהחיים יחייכו אליו כמו שחייכו אליה. כלומר, פגיעתו בה לא גרמה לכך שהחיים הפסיקו לחייך לה… ובכל זאת היא סומכת על הזמן שירפא. אתם מבולבלים? גם אני.
מסלסלת טבעי את זה לדאנס הים-תיכוני אוריינטאלי הקליל-קליט-מלבב. נכון שהקצב לא מהיר, לא החאפלה הרגילה. מיד טמפו, וגם הטון – נוגה מעט, לא צוהל, ועדיין יש לי תחושה, ששרית לא מעורבת בטקסטים שהיא שרה. לחן קליט, קצב טוב. יספיק לה. גם לקהל שלה זה בהחלט מספיק.

ביקורת קליפ: השיר או סיפור האהבה מגיע אל גג שכונת עוני יענו בקטע חברתי, ושרית משחקת אותה בת העם העניה בסביבת ביבים, אבל כמו בסרטי בורקעס – מסתיים בחתונה ליד הכביסה התלויה. אני מקווה שלבמאי הקליפ לא הייתה כאן יומרה מעבר.

אני מאחלת לך שתהיה מאושר/ בכל דרך שתבחר/ שהשמיים יחייכו אליך / כמו שחייכו אליי/ אני מברכת אותך באור גדול/ שלא תחווה בעיה או מכשול/ מאחלת לך דרך קלהשתמצא מנוחה ונחלה
שלא תדע כל צער וכאב/ כמו שהשארת לי בלב/ שלא תדע חוסר אמונה/ כמו שהשארת לי בנשמה/ שלא תדע כל צער וכאב/ כמו שהשארת לי בלב/ שלא תדע חוסר אמונה/ כמו שהשארת לי…
אני מבקשת רק טוב בשבילך/ שתמצא אישה ותקים משפחה/ שיהיה לך אור שתדע להבחין / בין הדברים הטובים לרעים/ אני מאחלת לך שתהיה מאושר/ בכל דרך שתבחר/ שהחיים יחייכו אליך / כמו שחייכו אליי/ שתהיה בריא שלם וחי/ שלא תדע כל צער וכאב…/ הרופא הכי טוב הוא הזמן… וגם בלעדיך – אני עדיין כאן…

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. יוסי פספסת בגדול בביקורת, לשם שינוי יש איזשהו משמעות לשיר ים תיכוני. אמנם רוב השיר הוא איחולים אבל הרעיון המרכזי מגיע בפזמון וגם בקטע לקראת הסוף כשאין מנגינה ברקע (בספק אם הגעת עד לשם) כהיא אומרת "גם בלעדיך אני עדיין כאן"

  2. יאלה – מתי מחליפים את הנרי במשהו יותר "פרשי"
    שנים שאת נשמעת טוב אפילו מצויין אך שנים אותו דבר הגיע הזמן לשדרג ולהתקדם……….

  3. שיר נדיר באיכותו על מה אתה מדבר? (לעומת הקודם שלה אינטיליגנציה המעצבן) זה שיר שבא ממקום של בגרות וקבלה! אפילו שהבחור השאיר אצלה רק זכרונות רעים ממנו היא בכל זאת מאחלת לו את כל הטוב שבעולם! מה מבלבל בו בדיוק?? שלא לדבר על הלחן ההורס והכנות שנשמעת בקול שלה! סורי.. כנראה שמכמות שירי הזבל שאנחנו מקבלים פה במדינה בזמן האחרון אתה זה שמתבלבל גם כשמגיע אליך שיר כזה נדיר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות