לא הצלחתי להתאהב בך בשישית

אריק ברמן

מילים ולחן: אֶריק ברמן הפקה מוסיקלית: משה לוי.
3/5

סרנדת נעורים שמתפתחת לא כשיר אהבה של מאוהב עוגב, אלא מספרת ברטרוספקטיבה על כמעט – התאהבות של נער מתבגר, שנותרה בהווה כעננת מסתורין לא ממומשת.  אריק ברמן שר את האפיזודה כרקע למציאות החיים העכשווית. אהבות עלומים בלתי מוגשמות נחקקות (אצל רבים) בזיכרון הנצחי, אבל החיים ממשיכים, יוצאים לדרך ופוגשים בין השאר בלונדה שרכות שפתיה הורסת, שזה אולי חלק מהשגרה מול אותה אהבה לא פתורה מהעבר.
אריק ברמן הקליט את השיר הזה חבוש כובע בוקרים, תקן זמר קאונטרי אמריקני, ולטובת ההשראה קיבל גם כל מה שצריך – אולפן בנשוויל, נגנים שהחלב שלהם הוא של פרות משדות הקאונטרי. מה יש: הרי כולנו היינו ונהייה תיירים בשדות המוסיקה האמריקנית, ולמה לא לעשות את זה ישר וישיר והכי נשוויל טנסי כולל הסולו כינור. הכל בסדר. אפילו הצליח להגניב משהו דילני לשיר. אבל מה עושים שלי זה נשמע יותר גחמת תייר מזדמן שחושק להיות טרובדור משם מאשר זמר מכאן. (הסינגל יצא באלבומו החדש בהשראת המסע לאמריקה – גבר, אשה והווילדרנס)

לא הצלחתי להתאהב בך בשישית/ אולי זה הרופא שנעל אותי רגשית. / שיחות על שיחות על הילדות בצל הגירושים / ומה שזה עשה לי, טוב שיש את מי להאשים. / אבל זה עניין של רגש, את בטח תתקשי, / לא הצלחתי להתאהב בך בשישית.
לא הצלחתי להתאהב בך בשישית, / מול החלון שלך בשיחים נחבאתי חרישית. / ראיתי אור נדלק בו, הייתם זוג צללים / מקץ שנה יצאת, כבר לא הייתי שם בין העלים. / חיכיתי לך לילות, שבועות וחודשים / ולא הצלחתי להתאהב בך בשישית.
ואיך שהסתובבנו עשר פעמים חי מעלות. / ראית אותי שרוע אלף פעמים מת בלילות.
לא הצלחתי להתאהב בך בשישית, / העץ השיר בינתיים את העלים היבשים. / הכלבה שלך (שפעם לקחתי איתי להסתובב בעיר גאה שהיא שלך, שאת שלי) / מרחרחת אותי בדלת, שוקלת להלשין – לא הצלחתי להתאהב בך בשישית.
לא הצלחתי להתאהב בך בשישית, / הבלונדה שפגשתי מסתבר יודעת גם לשיר. / אבל זה לא מפריע, היא מצחיקה אותי, / ויש לה זוג שפתיים רך כך-כך שזה לא אנושי. / את זו שפתחת לי שער עבור אותן נשים, / לא הצלחתי להתאהב בך בשישית.
לא הצלחתי להתאהב בך בשישית, / הרבה זמן כבר קוראת לי אליה הדרך הראשית. / אני מסתכל קדימה, מרגיש כמעט צעיר / מכיר כבר בעל-פה את כל כתובות המדרכה בעיר. / אישה אני נוסע, אל תיקחי את זה אישית – / לא הצלחתי להתאהב בך בשישית.

שירה, אקוסטית, קולות – אריק ברמן, פסנתר, המונד – משה לוי, בס – ג'יימס (האגס) האגרטי, תופים – מארק פזאפייה, גיטרות – אדם לנדרי, כינור, מנדולינה – ג'ניפר הלינר, פיטר הירקה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. שיר מצוייייייייין!!! ושימותו כל הקנאים . אריק ברמן הוא אחד הזמרים אם לא ה- 🙂 אין כמו השירים שלו, אחד אחד!! בחור מוכשר!!!!!!!!!

  2. תשובה ל-3
    חוסר פירגון הוא באמת בעיה במדינה. אולי תפרגן גם אתה? למשל, לאנשים שלא אוהבים את מה שאתה אוהב. נכון, אריק ברמן יוצר ברמה גבוהה, לפחות הטקסטים. האם בגלל זה אני פשוט חייב לאהוב אותו? אריק ברמן יכול להיות בו בזמן גם איכותי וגם מנדנד.

  3. הבעיה במדינה שלנו שאנשים לא יודעים לפרגן, במקום להסתכל בכישרון של מישהו ולפרגן, הם רק מלכלכים. "אדם לאדם זאב"
    נראה לי שזה קורה בגלל שכל אחד מסתכל על עצמו ורואה כמה הוא קטן ואפס ואז בגלל שהוא לא מסוגל לאהוב את עצמו אז הוא לא מסוגל לתת מילה טובה ליוצר שהוא ברמה לא נמוכה בכלל… כדאי שתעבדו על עצמכם…

  4. ברמן יצא מהארץ חרזן מנג'ז וחזר עם תלתלים, כובע ותובנות טרחניות על מוסיקת נשוויל מיושנת לעייפה. והוא כמובן, נשאר חרזן מנג'ז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות