למרות הכל

יזהר כהן

מילים: יוסי גיספן לחן: תומר הדדי עיבוד והפקה מוסיקלית: אלדד ציטרין
4.5/5

מה זה גיספן? לא להאמין. אני שולח את השיר ליהורם גאון. יתאים לו ככפפה. ממש מתלבש על הסגנון שלו. תנסו לזמזם את "בית אבי". לא מזכיר?
גיספן אומר: רוצים טקסט "יפה". בבקשה. ניתן לכם. מתברר שגיספן מספיק מיומן כדי להגיע לטקסט יפה. גם הוא כנראה יודה, שבז'אנר הים-תיכוני, מסוכן ללכת על שירים ליריים כאלה. הקהל לא ידביק להם דולרים.
אז נכון, ככה כבר לא כותבים היום – "זרעתי ניגונים בתלם להפרות שדותייך", אבל מה חשוב: יצא שיר שמכבד את בעליו, גיספן מתגלה כ"חייט" מקצוען שתפר שיר למידותיו של יזהר כהן, שאינו הופך עורו וממשיך בטון הענוג-מתרפק, במנגינה נוגה-מתוקה של תומר הדדי שהייתה יכולה להשתלב בפסטיבל הזמר של שנות השבעים בעיבוד מיתרים תואם מלטף ועוטף של אלדד ציטרין. תחושת דז'ה-וו נוסטלגית עולה מהשיר הזה, מעין זיכרון חוזר להתרפקות מרגשת.

זרעתי ניגונים בתלם להפרות שדותיך/ וקצרתי לי דמעה/ עבד ליופייך לכבודך/ הים צבע את השמיים/ השנים טבעו בך את קמטי הצער/ מתבונן בך מהצד/ מביט בך ושואל איך אור הופך לצל/ והכחול נשאר כחול כמו פעם
הייתי החוטא ואת היית לי מחילה/ עם הזמן למדת לאבד את החמלה/ את התמימות הזאת שגרה בך/ אבל למרות הכל אני אוהב אותך/ במסע לתוך עצמי אני ממשיך ללכת/ וזוכר לך את הטוב/ ארץ השדה, לך אני מודה/ על כל אותם ימי החסד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות