כן לאהבה

עידן יניב

Play
3/5

אני מנסה לקלוט את הראש של עידן יניב. לא ממש בעיה. רוקד על כמה חתונות מקומיות באוריינטציה של דע את עמך המתבדר. בוחר כותבים ומפיקים לפי תכתיבים מוגדרים: מוסיקה לא מתוחכמת מדי, הפקה עשירה ומשדרגת, פנייה למכנה משותף רחב של בתוך עמך העממי ביותר אתה יושב. מי שיגיד נמוך – לא ממש יסתבך בתביעה.
וכן, תמיד עוברת אצלי המחשבה – לא חבל על קול כזה, במיוחד בעידן שקול כבר כנראה אינו  ממש מבדל את עידן (יניב) על פני מתחריו בז'אנר.
קחו את הראשונים: "לא מוותר" של דור דניאל הסנטימנטלי, "אנשים אנשים" הדאנס הכוחני של henree, "בלתי נשכח" הים תיכוני הרדוד-פשטני של של רגב דהן , "כן לאהבה" של גיספן את ליאון – פופ ממוסחר ברמות בטעם חצי ערבי. "אהבת חיי" של דוד זיגמן הוא גם מסוג הנדוש הים-תיכוני שימשיך את אווירת הכפיים אל המנה האחרונה בחתונה. אהבתי את העיבוד ההומוריסטי משהו של אבי גוטמן, ל"הלילה" אבל גם כאן יניב משרת את הקו הנדוש-בומבסטי בתקווה שיורד בסלולר. כנ"ל "תרקדי איתי" של צ'ולי זכאי ושי ראובני. הטקסטים האלה של אהבה ללא מצרים מגיעים לפי משקל. הכותבים אפילו לא מנסים להמציא עצמם מחדש. כזהו "תני לי לתת לך" לפי דוד זיגמן ויוסי בן דוד, צמד שמתמחה בהתאמת שירים קטנים לזמרים בעלי קול גדול. טוב שמגיע הקאבר ל"רכבת לילה לקהיר" של משינה ומחלץ מהשעמום.
הרכבת של יניב – ברוח העכשווית המנשבת במחוזותינו, תעבור במשק חפלאי דרך אולמות השמחה המקומיים בדרך לקהיר, שגם לכינורותיה יש חלק בעיבוד. נגני הקצב והכינורות תפסו קרון. שימו לב לפאוזת המעבר באמצע השיר (הברקה), מאיט בטון מסולסל סטייל זוהר ארגוב וגם באוריינטציה של שירת פלמנקו – כדי לחזור לפסי הרכבת בצליל דיסקו דאנס יורופופי שנות השבעים. רכבת הלילה לקהיר של יניב היא רכבת שלוקחת את החוגגים חזרה הביתה.  כלומר – לחגיגות והחאפלות הרגילות. אם זה יניב לעידן יניב נוקיה וקיסריה – אז עסקית – הצדק איתו. מה מעבר? למה לבלבל לו את המוח עם ה"מעבר".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. ממש לא מסכימה עם מי שכתב את הביקורת הזאת!
  עידן בחור מוכשר לחלוטין , השירים ממש יפים
  אני לא מבינה מה זה השטויות שרשמו בביקורת
  ממליצה לכולם בחווום לקנות את האלבום הזה!!

 2. אני באמת לא מבינה את הקטע של לתת ביקורות כשיש לך מלא טענות . .
  כי הרבה אחרים ממך אוהבים את השירים של עידן יניב, את המוזיקה שלו, את מה שהוא מביא ואת מי שהוא!
  עידן זמר ענק, עם קול מדהים!
  לי אישית כבר יש את האלבום קנוי, ואני יכולה להגיד שכל שיר יותר מדהים מהשני !
  וכמו שכבר נאמר "אלבום בוגר משאר האלבומים" , שזה כבר אומר הכל, ולטובה! 🙂
  עידן, המון בהצלחה עם האלבום הרביעי , אין ספק שזה אלבום שעוד יתנגן לאנשים עוד אין ספור פעמים 🙂
  וב25.5 הופעה בזאפה ת"א ….. מחכים בקוצר רוח (:
  בהצלחה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות