אתה נמצא כאן ההופעה

ברי סחרוף

אמפי שוני בנימינה
4.5/5

אתה נמצא כאן, אמפי שוני בנימינה. לא רחוק מכאן – רבע שעה נסיעה, קיסריה, הגן הלאומי. לפי הביקוש (מה ביקוש – תחנונים לכרטיסים) שעה לפני תחילת הערב, יש להעביר לשם, לקיסריה. יכול להיות שכבר קטן עליו מבצר שוני.
סיבת ההתכנסות: "אתה נמצא כאן", אלבום חדש, עתיר שבחי ביקורת, שהגדילו כמובן את הביקוש. אבל אתה לא בונה מוניטין על אלבום מוצלח אחד. סחרוף עתיר שירים ושעות במה, רואה כבר את הדור שלא נולד כשהוא התחיל – קופץ לפי הקצב. 
אתה נמצא כאן, שוני, אפריל 2011, על הבמה והקהל יורד גשם, אבל מה הם טפטופים טורדניים מול החגיגה של סחרוף, והיתה חגיגה, למרות שחלק מהשירים, לפחות לפי המילים, אינם עשויים מהזן החפלאי הזה שקוראים אותו "מזרחי" או "ים תיכוני".
בוא נאמר את הדברים ככה: לפי המוסיקה ששמענו בבנימינה, יש הרגשה שסחרוף לא ממש מתעלם ממה שמתרחש בארצנו בזמן האחרון, כאשר רוחות מזרחיות ערות מנשבות מנוקיה ועד קיסריה. הוא העלה לבמה תזמורת מכל טוב, כזו שמתחשבת ברוחות הנושבות לא רק באזור הזה, אלא בעולם, רוחות הוורלד-מיוזיק שמגיעות לכאן, לא רוק על טוהרו, אלא רוק אקלקטי, ניזון מנגיעות אתניות כאלה ואחרות.
על הבמה – שי צברי, זמר אמביינט פסואודו אוריינטלי. מה עושה כאן? נדמה לי שסחרוף הביא אותו מ"אדומי השפתות" להוסיף תבלין קולי. אייל תלמודי בסקסופון, עתיר אנרגיות, גם הוא חלק מהגל הכמו אתני הזה וגם איש ההקשה איתמר דוארי ליד המתופף ניר מנצור. אלמנטים של מוסיקת העולם מהסוג שפורצת מכל עבר ומגיעה אל הרוק של ברי סחרוף.
ברשימת השירים של הערב מוצאים "מה לך יחידה" של הרשב"ג, "בומפם" של אריס סאן ו"עיר מקלט" של אהוד בנאי, לצד שירים חדשים ("הלוחש במכוניות", "זמן של מספרים", "העין") לצד ותיקים ("אבק בנעליים", "כמה יוסי", "חלליות") סחרוף כבר מחוייב לרוחב הרפרטואר שלו, מחבר תקופות, מוביל למופע מאוד מוסיקלי, בעיבודים, במרחב הנגינה, בצבעים חדשים (כלי נשיפה), יותר פתוח לקהל הגדול (למרות שמעולם לא "יורד" אליו, לא מחניף וגם לא אומר דברים בין השירים), מודע לאווירת הכיף שהוא מחולל, וכמו שכבר אמרתי על האלבום החדש – ברי סחרוף ממשיך להיות אקטואלי וגם אותנטי, נוגע כמעט בכל פן מקיומו כאן – האכזבה והכישלון, האמונה והאמונה בטוב, הגעגועים לעבר, למעשה – כל ה"נמצא כאן" שלו. חובר למציאות, אבל גם מתרפק על נכסי תרבות (רשב"ג) ומעניק לשירים שלו מכל הזמנים מעטפת מוסיקלית חדשה. בשיאו.

משתתפים: ברי סחרוף – שירה, גיטרה, בן הנדלר – בס ניר מנצור – תופים, אורן לוטנברג – גיטרות גידי רז – סמפלר וגיטרה איתמר דוארי – הקשה, שי צברי –שירה, קולות, גרשון וייסרפירר – כלי נשיפה, אייל תלמודי – כלי נשיפה
שירים:
הלוחש במכוניות, זמן של מספרים, עיר של קיץ, לחץ,, מונסון, מה לך יחידה, רוח חדשה, נחמה, אמונה עיוורת, כאילו סתם, העין, בסוף של יום, ככה זה, העולם האמיתי, בשבילך, אבק בנעליים, ארץ פלאות, עוד חוזר הניגון, כמה יוסי, בומפם, מפנה מקום, יומולדת, עיר מקלט, חלליות

צילומים: מרגלית חרסונסקי


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות