ההופעה

אקו והבאנימן

רידינג 3 ת"א
4/5

אם אייטיז, אז אייטיז. אם פוסט פאנק – אז פוסט פאנק. תמיד עדיף המקור על איזשהו חיקוי, emo אמו-שמימו, ואיאן מקאלאך Ian McCulloch הוא מקור. בגודל טבעי, המשקפיים הכהים, השיער שאם הוא עדיין טבעי – מנופח דיו לצורך שרידות דימוי המקאלאך הישן, המשקפיים שלעולם לא יגלו מה אומרות העיניים, מעיל צבאי, סיגריה מוצתת בסיגריה, ומקאלאך דופק הופעה, גם עם הקול הספוג ניקוטין, שלא הייתה מביישת את ענקי האייטיז. לא איזה מזדקן שעלה מהאוב.
פעם שנייה בתל-אביב. מקאלאך, המוכר כמנוכר לא קטן כשמדובר בתקשורת קהל – לומד להגיד "תודה רבה". יופי. זה נחמד. זו התקדמות. בעוד כמה שעות הוא לא יזכור איפה הוא היה. אנחנו נזכור שהוא היה כאן כדי להזכיר לנו שהבאנימן הייתה אבן פינה לכל מה שהוא אינדי מיוזיק. מישהו כתב שבלי הבאנימן לא היו פיקסיז, סטון רוזס.
וכמה טוב שהם מחזירים לבמה חלק מ – Ocean Rain, שירים כ –  Seven Seas, The Killing Moon וגם Silver. בכלל, קיבלנו רשימת שירים טובה מאוד כולל הפתעה לשירה בציבור לקרת סיום – Walk On The Wild Side. וגם יותר חדשים כ – Think I Need it Too ו – Nothing Lasts Forever.
וכמה לא טוב, מצד שני שהתאורה בהופעה דפוקה. התאורן נרדם או משהו? הפיוז נשרף? מדוע מקאלאך חשוך רוב הזמן? איזו גחמה אומנותית? ואני לא אומר את זה רק כמי שזקוק לאור לצורך הצילומים. בטוח שיש מי שיגיד לי – מה אתה מתלונן? אתה לא זוכר את ההופעה הקודמת. זוהי התאורה הטבעית של הבאנימן, מה שנקרא mood lighting, ועדיין היה לי מדי חשוך הערב הזה.
מוסיקלית היה אור. הבאנימן לא איבדו כמעט דבר אחרי כמעט 30 שנה, הגם שקולו של מקאלאך לא מה שהיה פעם (יאללה, תפסיק לעשן על הבמה. זה גם לא בריא למיתרים), ועדיין לשמוע ממנו את The Cutter היא ברירת המחדל האולטימטיבית, שאומרת שחובה להגיע לבאנימן מהדורת 2011 כדי לקבל מופע אינדי אייטיז טוב, שירים ישנים שעדיין מצלצלים חדשים, וכשאיאן מקאלאך ווויל סרג'נט ממשיכים להוציא אותם לפועל, הקהל בטירוף טוב, סוחט את כל מה שהכינו להדרן.

שירים: Going Up, Show Of, Rescue, Villiers, Bedbugs, Seven Seas, Dancing Horses, Silver, Disease, All That Jazz, Think I Need It, Never Stop, Zimbo, Back Of Love, Killing Moon, The Cutter, Walk On The Wild Side, Nothing Lasts, Lips, Kingdom, Do it Clean

אקו ובאנימן קטעים מההופעה

Echo & The Bunnymen live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות