עיון ביקורת

ג'ושוע רדמן ורביעיית James Farm, ברדינג 3 (מאי 2011)

טרום מופע

ג'ושוע רדמן, מנגני הסקסופון החשובים בעולם, חוזר בחודש מאי לישראל עם James Farm, רביעיית ענקי הג'אז, לשתי הופעות ברידינג 3. רדמן הופיע כאן לאחרונה ביוני 2009 במסגרת פסטיבל ישראל.
רדמן הוא אחד מאומני הג'אז הכריזמטיים ביותר שצמחו בשנות ה-90, נולד בקליפורניה לדיואי רדמן , הסקסופוניסט האגדי. כבר בגיל צעיר ניגן על קלרינט וסקסופון ונחשף הוא נחשף למגוון רחב של סגנונות. סיים בהצטיינות את מכלת הווארד, עבר לניו-יורק והצטרף לג'אזיסטים המובילים את הסצנה העכשווית. בשנת 1993, בגיל 24, ג'ושוע הפך כוכב עולה בג'אז, ואף היה מועמד לפרס הגראמי היוקרתי עם צאת אלבום הבכורה שלו. באותה שנה הוציא את האלבום Wish עם הופעות אורח של אמני אול סטאר שונים כגון – פת מטיני, צ'רלי היידן ובילי היגינס ואף יצא לטור עם מטיני האגדי.
מעבר לפרויקטים הרבים של רדמן, הרפרטואר שלו גדוש בהקלטות ובהופעות עם אומנים רבים כמו מצ'יק קוריאה, דרך האבנים המתגלגלות ועד ביל פריסל וסטיווי וונדר.
הפרוייקט האחרון של רדמן, רביעיית James Farm מורכב מג'ושוע רדמן, אהרון פרקס, מאט פנמן ואריק הרלנד. לאחר שהופיעו לראשונה בשנת 2009 בפסטיבל הג'ז של מונטריאול, המבקרים מציינים כי ההרכב מציג כנות ותחכום, מוסיקה אורגנית עם תחושת שליחות. ההרכב צפוי להוציא לאור את אלבומם הבכורה במהלך שנת 2011 עם מסע הופעות עולמי שכולל את ישראל.

Joshua Redman- סקסופון טנור
Aaron Parks- פסנתר
Matt Penman- קונטרבס
Eric Harland-תופים

14.5-15.5 ברידינג 3 בנמל תל אביב. על הבאת המופע לישראל אחראית חברת PLUG Productions

שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *