בקיסריה live

ליאור נרקיס

די.ווי.די + סי.די כפול Play
3.5/5

ערב טוב לך. גל של בושם את נכנסת ואני בהלם את הורסת, ערב טוב לך את מושלמת, כל אחת להיות כמוך חולמת, אני בחור פנוי ואת, אצלי בלב מספר אחת , אז רק תגידי לי , מתי תהיי שלי.
ערב טוב לקהל. ערב טוב קיסריה. ליאור נרקיס אצלו מספר אחד. הוא כבר על הרגליים. ליאור נרקיס כבר מפוצץ. תזמורת ענק מאחוריו, תמונות של נרקיס מוקרנות על מסך. רקדנים מאחוריו. אין בינס כמו שאובינס, גם אם הכוריאוגרפיה על הפנים.
על הצליל הראשון – משחק מכור. אל תמשיך לכתוב, כי מה זה מעניין את הקהל של נרקיס מה תכתוב. שתכתוב על טקסטים גרועים. נו, בחייך, בתוך עמך אתה נמצא. תזרום אחי, אתה לא מבין מה הולך פה. באת לחגיגה. תזרום.  
ליאור נרקיס זורם. מה זורם. נהר שוצף. יש לו צחוק שיניים צחורות מיליון דולר. מניח כיפה שחורה על ראשו. מברך את בורא עולם שהגענו לזמן הזה, ועובר לשיר הבא ("אתן לך שנים") מבטיח לבחורה ארמון על הים, יתן לה שנים, כל דקה מחייו והרבה אושר ואושר ואושר. כינורות מנגנים, צליל נשיפה יפה, שמחה באוויר. עזוב אותך, אחי, תזרום. זרמתי. אין ברירה. הערב הזה הולך להיות נהר סוחף. אתה לא יכול לרדת מהסירה.
"נשמע אתכם קיסריה!" מאתגר נרקיס. קיסריה אינה מאכזבת. כל מאכלסי האמפי על הרגליים ובכפיים. נשים שחרחרות צבועות בלונד שרות בתאווה. גברים מענטזים באצבעות. ואז ב"תגידי" פורצת רקדנית עם מטריה פתוחה בשחור. אנחנו גם במיוסיקל. מרי פופינס הגיעה לקיסריה. ואחר-כך נכנסת המלכה שלו, האגדה שלו, הנשמה שלו, החיים שלו. שלנצח תהיה שלו. ורק שתגיד מה היא בוחרת קפה או סרט. למעלה ידיים גבוה.
שאגיד כמה מילים על מוסיקה? המעבד לקח את נרקיס לברודוויי. טען אותו כמו תותח בקצב וצלילים שמזניקים אותו הרבה מעבר לשירים, יהיו קטנים ורדודים כאשר יהיו. מצד שני עטף אותו מכל טוב – כינורות, בראס, קצב, שירה. אין טענות. כל מה שנרקיס רוצה כדי לפרוח. להגיד על התזמורים האלה בומבסטיים? הרי זה בדיוק מה שליאור נרקיס זקוק נואשות. לחם וחמאה.
נרקיס מרים כפפות – של התזמורת, של הקהל, שר עם כל מה שיש לו, גרון, לב סלסול ונשמה, ממתין שהקהל ישלים אותו בשירה ובריקודים. יאללה, יאללה. לב, אהבה, אושר, אהבה, לב, אושר. שחק אותה יוונית. בוזוקי נכנס לפעולה. מאיה סמן טוב על הבמה. הם ישירו "בשבילך", שיר יפה, וניתן כבוד לאייל גולן ב"אני מבטיח", הוא כאן, עולה מהשורה הראשונה, אחוות אחי לעידוד התעשייה הים-תיכונית.
נרקיס לא רק זמר. הוא גם חלק מהקהל. בא להלהיב כאילו הוא רואה עצמו בתוך ההילולה. רגל על הדוושה, נמצא על טורים גבוהים, מתודלק ע"י התזמורת והקהל. לא מספיק שבאתם לשמוח. אני רוצה להרגיש שאתם שמחים, קיסריה.
אומרים שאולם החתונות הגיע לקיסריה ולנוקיה. אני לא אתווכח עם הטענה הזו. אבל העובדות בשטח אומרות: קהל משלם בשביל לשמוח-לברוח. זה מה שמר נרקיס מספק. מוסיקה אסקפיסטית, מתחילתו של הערב ועד סופו. אם אני כתב צרכנות – יש תמורה למחיר הכרטיס, אם אני מבקר אמנות, לא בטוח שאני חייב להיות כאן, כי צה לעשות, אני לא מי יודע מה רוצה לזרום עם כל האחים שלי. תמורה לדיסק – צילומים וסאונד – אין תלונות. שיחקו אותה.

ניהול והפקה מוסיקלית: עמית הראל
.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. משלמים כרטיס בשביל לרקוד,להנות ולחגוג.
    ככה היה אתמול בהיכל נוקיה,הפכנו את ההיכל ועפנו באוויר!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות