רשימת שירים וזכרונות או כמה מוזר להיות בן 70

פול סיימון מגיע

0/5

פול סיימון מגיע. האם אני מתרגש יותר מדילן? במונחים מיתיים לא. הוא לא עושה מעצמו "אגדה". במונחים בימתיים – כן, הגם שאני לא מת על הופעות איצטדיון כשמדובר בסינגר-סונגרייטר. הריגושים עדיין חזקים. זו תהיה הופעתו השלישית של סיימון בישראל. הוא הופיע כאן ב-1978 וב-1983 במסגרת הצמד סיימון וגרפונקל.
סינגר-סונגרייטר כמו סיימון ממשיך להיות ידידך הטוב
, גם כשאינך מכירו אישית. אני לא יכול בלי פול סיימון פעמיים בשנה לפחות. לפעמים יותר. הוא מחזיר אותי למחוזות שאני מתגעגע שוב ולשוטט בהם כמו תייר לא מזדמן שחוזר למקומות אהובים בעברו. לנסח תיאור קצר המגדיר אותו? סיימון הוא מבחינתי משורר הפופ – ובלי שמץ של הפרזה. משורר הפופ. סטורי טלר אותנטי. ואת הסיפורים לא ישעמם לשמוע בפעם האלף.
ביוגרפיות ארוכות משעממות, אבל כיוון שהוא "ידידי הטוב", מסקרן לדעת איך הכל התחיל. שאלנו את הגוגל. תאור הכי קצר ויבש של ההתחלה: הוא נולד ב-10 באוקטובר 1941 בניוארק, ניו ג'רזי. גדל ברובע קווינס, ניו-יורק. התיידד עם חברו לכיתה, ארט גרפונקל, בעל טנור יפהפה, מלאכי. השניים הקימו את "טום וג'רי", כשם הדמויות מהסרטים המצוירים. בשנים 1957-8 שמם התבסס במצעדי הפזמונים עם Hey Schoolgirl. שניהם היו אז בני 16 בלבד. בואו נקפוץ 13 שנים קדימה: , ב-1970, אחרי שהוציאו את האלבום האלמותי Bridge Over Troubled Water – הצמד מתפרק. סיימון חוזר לסולו. אלבום ראשון Paul Simon יוצא ב-1972. לא הצלחת ענק כמו Bridge, ועדיין נמכר במיליון עותקים, גם בזכות הסינגל "Mother and Child Reunion". אגב, אם מדברים על "ריוניון", איחוד מחדש, סיימון חזר לגרפונקל וגרפונקל חזר לסיימון. ההופעות שלהם בארץ היו על תקן Reunion או מה שמזכיר שירו של סיימון על חברים ותיקים – Old Driends, שנוגע גם בגילו העכשווי – 70.

"חברים ותיקים, חברים ותיקים/ יושבים בפארק כמו מאחזת ספרים/ עיתון מתעופף בדשא … חברים ותיקים, חברים לחורף, הישישים/ איבדו מעילים/ ממתינים לשקיעה/ קולות העיר מסתננים מבעד לעצים/ נוחתים כאבק על כתפי החברים הותיקים/ אתם יכולים לדמיין אותנו שנים מעכשיו/ מחלקים ספסל בפארק בשקט/ כמה נורא מוזר להיות בן 70/ חברים ותיקים/ זיכרון שחולף על אותן שנים/ בשקט חולקים אותם פחדים/ זמן שהיה איזה זמו היה/ זמן התמימות/ זמן של אמון/ זה היה מזמן/ יש לי צילום/ שמור על זכרונותיך/ הם כל מה שנשאר לך"

השירים הם זכרונות. נגיע לפול סיימון כדי להעלות זכרונות. רשימת שירים וזכרונות? הנה אחת אפשרית מתוך הופעותיו האחרונות במסגרת So beautiful or so what.

The Boy in the Bubble
Dazzling Blue
50 Ways to Leave Your Lover
So Beautiful or So What
That Was Your Mother
Hearts and Bones
Mystery Train
(Junior Parker cover)
Wheels
(Chet Atkins cover)
Slip Slidin' Away
Rewrite
Peace Like a River
The Obvious Child
Only Living Boy In New York
The Afterlife
Questions for the Angels
Diamonds on the Soles of Her Shoes
Gumboots Play
Encore:
The Sound of Silence
Kodachrome
Gone at Last
Here Comes the Sun
Crazy Love, Vol. II
Late in the Evening
Encore 2:
Still Crazy After All These Years

פול סיימון – The Making of So Beautiful or So What

Paul simon In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות