השנה שהיתה במוסיקה הישראלית

סיכומי השנה

זמר, זמרת להקה
0/5

אצלנו אוהבים סיכומים, תארים, מנצחים. אצלנו אוהבים מלכים ומלכות חדשים. למעשה – טבע האדם. סוף שנה – ומסכמים. כל השנה חיים לפי לוח לועזי. פתאום, לקראת ראש השנה מציצים לעיתון ולומדים שאו-טו-טו תכלה תשע"א. מי אמר בשנה שעברה במו פיו – תשע"א? – שיקום. אני רוצה לראות אותו.
מודה ומתוודה: סיכומים אם לא מייגעים, בטח גורמים אי נוחות.אמנות אינה מדידה. זמרת מצוינת אחת טובה מזמרת מצוינת אחרת? לא בא בחשבון. אין לי זמר שנה אחד ואין לי זמרת שנה אחת. מעניין כמה זמרים וזמרות ותגליות יגיעו מתחנות הרדיו השונות, מהאתרים שביקשו לדרג.
אציין בקצרה כמה דברים שמתייחסים פחות או יותר לתקופה הזו שמתוחמת בתוך תשע"א.
ריגוש: ג'אז בים האדום, נמל אילת, אוגוסט 2011, הערב השני: אסף אבידן עולה לבמה עם הצ'לנית קרני פוסטל. מופע אקוסטי שנסגר ברגע האחרון (בגלל הביטולים של אמנים מחו"ל). גם מי שצעק לו בתחילת הערב "תתעורר" וספג ממנו קללה, כנראה טעה בכתובת, או שצריכים להפנות אותו לטיפול. הקהל חיבק את אסף, שהוא באמת אחד ויחיד.
זמר: סגיב כהן (על "הללו"). מי שיתעקש על עידן עמדי – אין בעיה.
זמרת: תבחרו בין תמר אייזנמן לדנה עדיני.
תגלית: דור חדש של זמרים יוצרים נפלאים: נמרוד שיקלר ("סוף 20") נגה שלו ("נגה שלו"), נעם נבו ("בחוץ העולם יפה"), תמי פדרמן ("תמי פדרמן"), נועה גולדנסקי ("סוכריות מזרים"), יונתן גוטפלד ("המטוס של העתיד"), מאיה איזקוביץ' (Safe & Sound) שירה גבריאלוב (clear Vision) מי הטוב ביותר? – שחררו אותי.
מהפך: יצירה באנגלית עולה על דרך המלך. זה לא רק אסף אבידן (Through The Gale), גם מאיה איזקוביץ' (Safe & Sound), תמר אייזנמן (Time For Creation) רועי דהן (Some Of This Life) שירה גבריאלוב (Cleaar Vision)
אלבום: תתחבטו בין דנה עדיני – אשליה, פוליקר – כל דבר מזכיר לי, ברי סחרוףאתה נמצא כאן, אהוד בנאירסיסי לילה, עינב ג'קסון עץ נופל ביער. אסף אמדורסקי – צד א', מוניקה סקס – מנגינה. "החבר אני"  – פורטיס, כולם מבחינתי – אלבומי שנה. אפשר לשחק עם הדירוג.
מוסיקה ים-תיכונית 1: 2 צדדים למטבע – פרויקט הקאברים החשוב של נדב ביטון: חידד את שאלת המעבר בין המגרש הים-תיכוני אוריינטאלי למערבי ולהיפך. הפרויקט הבהיר: זה אינו בפירוש רק עניין של סגנון, אלא בעיקר של ביצוע, של עיבוד-תזמור ואינטרפרטציה. 
להקה: כנסיית השכל – שורות של אנשים.
מוסיקה מזרחית: נינו ביטון, דוד טסה והכוויתים.
קאמבאק: אסתר שמיר, אתניקס.
סערת השנה: עומר אדם, תעשיית מליונים בת 18, וכל ספיחיה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות