ג'אז חם

נואבה מנטקה

0/5

"נואבה מנטקה" Nueva Manteca (חמאה חדשה), היא להקת סלסה הפועלת באמסטרדם ומורכבת ממוסיקאים הולנדיים ודרום אמריקאיים. לישראל מגיע ההרכב בסמגרת הסדרה "ג'אז חם" עם תכנית חדשה הנקראת, "רקוויאם לעולם", אל 6 חברי נואבה מנטקה, יחברו בתל אביב ירושלים וחיפה , חברי שמיניית ווקאל הישראלית. חלקו הראשון של המופע יכלול מבחר קטעי סלסלה מוכרים וידועים. הלהקה תציג 2 תכניות זו החדשה "רקוויאם לעולם" Requiem Para El Mundo – עם שמיניית ווקאל השניה – Mambo Diablo – תכנית של מיטב להיטי הסלסה.
ברקוויאם של נואבה מנטקה מלודיות גרגוריאניות שעברו התאמה מקצבית והרמונית לניב מוסיקלי של ג'אז לטיני. את נואבה מנטה יסד ב-1983 המלחין והמעבד יאן לורנס הרטונג, בעל רקע עשיר בנגינת בי-בופ ומוסיקה לטינית. הרטונג שיחגוג בארץ יום הולדת 70, הוא שניווט את ההרכב ליצור סינרגיה בין המוסיקה הקובנית ומוזיקת הג'ז. הקבוצה הופיעה בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם, והשתתפה בפרויקטים מגוונים כגון ביצוע של האופרה "פורגי ובס", ערב שלם מיצירותיו של ת'לוניוס מונק, עיבוד למחזה "סיפור הפרברים" וכן "קונגו סקוור" – תכנית שלמה הכוללת רפרטואר מן המיטב של המוסיקה של ניו אורלינס, ערב מחווה לוודי שאו ועוד.

במוזיאון תל אביב לאמנות, בית אבא חושי חיפה, מרכז ז'ראר בכר בירושלים, היכל התרבות מודיעין, וזאפה הרצליה -החל מה-7 בנובמבר.

נואבה מנטקה בהופעה

Nueva Manteca in Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות