טקסים Ceremonials

פלורנס והמכונה Florence + the Machine

הליקון
5/5

פלורנס והמאשין היא פלורנס וולש בהפקה גרנדיוזית של ז'אנרים מעורבים, שהביקורת אוהבת לאהוב מאז Lungs , (קיץ 2009) אלבום הבכורה שהציג שילוב של נבל ומקצבים שבטיים ושירה מרתקת. אינדי פופ מקסים. מוסיקה של יופי מקברי, הגדירו אותה. השוואות לקייט בוש, פי ג'י הרווי ודיוויד בואי.
ב"טקסים" Ceremonials ההפקה המוסיקלית (שלה ושל פול אפרות') אף יותר עשירה, רבת דימיון. הסאונד "גדול" יותר. המנגינות מופלאות. קולה פריך יותר. מעין שילוב בין מדונה, קייט בוש ואני לנוקס ואפילו אטה ג'יימס.
קונספט טקסטואלי? אם לתמצת במשפט אחד: …."the fear of imaginary things….demons, ghosts, memories and the supernatural" תתרגמו. האלבום עוסק בין השאר במציאות של יחסים גוועים. השיר הפותח Only If for a Night מספר על זכרונות ילדותה, מכניס לאווירה מסתורית בהפקה יפהפיה. Shake It Out (הסינגל שיצא מהאלבום) – צליל בודד של אקורדיון וטון נשמה – מתפתחים להפקה דרמטית מופלאה. ואז האווירה החלומית המעודנת יותר של What the Water Gave Me.
תמשיכו להטון הנוגה, התחושתי המביע פגיעות של Never Let Me Go במלודיה מכניעה. הגיוון מגיע עד סגנון soul-gospel בטונים גבוהים של Lover to Lover. פוטנציאל ללהיט הבא? –  No Light, No Light, שיר שביעי, סערת חושים סוחפת בקצב תופים שבטי, קול דרמטי מלא עוצמה בקינה על משבר יחסים. Seven Devils הוא כבר עולם אחר, מזכיר את האווירה של Hounds Of Love של קייט בוש, אווירה דרמטית סהרורית בשירה מקהלתית נוגעת בשמיים. וזו אינה הפסגה המוסיקלית האחרונה בדיסק. Heartlines בקצב שבטי, הוא דרמה שנוסקת לעוד שיא באלבום. תחושת היגון כשהיא זועקת saaay my name בשיר Spectrum. עוד שילוב מפתיע, ספקטקולרי של מלודיה וקצב ושירת נשמה. שימוש יפהפה בצלילי נבל בשלהי השיר. אלבום שהוא יצירה בת 12 חלקים, מסתיים ב – Leave My Body, שסוגר מעגל בקצב דומה לזה שפתח את הדיסק ובקולות מקהלתיים ברקע שמוסיפים לעוצמה.
תיכנסו לעולמה המיוחד של פלורנס. מובטחת לכם פנטזיה מוסיקלית, שגם בלי להיסחף מדי אפשר לתארה – ספיריטואלית.

1. Only If For A Night
2. Shake It Out
3. What The Water Gave Me
4. Never Let Me Go
5. Breaking Down
6. Lover To Lover
7. No Light, No Light
8. Seven Devils
9. Heartlines
10. Spectrum
11. All This And Heaven Too
12. Leave My Body

What The Water Gave Me

Florence + the Machine Ceremonials

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות