הפסנתר מארח 2011

אביב גפן מארח את אביתר בנאי

נגה יפו
4/5

המשכו של המופע המשותף מפסטיבל הפסנתר מארח 2011. דרישת הקהל. כבר אזהקהל דרש עוד מופע של אביב גפן מארח את אביתר בנאי וקיבל. דרישתו נענתה.
אני מוכן להעיד: הייתי במופע הנעילה החגיגי השני של השניים. אם לא אקבל בשעות הקרובות קומוניקט שאומר: לאור דרישת הקהל, החליטו אמרגני הפסטיבל להוסיף עוד גפן-בנאי אחד, אפשר יהיה להכריז – הפסנתר מארח תם ונשלם.
אני ציני? מה פתאוםכנוסטלגיקן חסר תקנה, כישראלי שתמיד יהמר על הקומבינה הרגשנית הבטוחה, גם אני באתי להתרפק על השידוך המוזר והמעניין. הלא אביב גפן בעצמו הודה במהלך הערב: לא הכרתי אותו. או: מה הקשר ביני ובינו. תנו לי לנחש כי גם אביתר בנאי לא ראה את עצמו בדימיונו הפרוע עם אביב גפן על במה אחת. והנה: הברקה. הברקה? בשביל עוד כמה סולד אאוטים – הברקה גאונית. אומנותית? לא משהו לבשר בראש חוצות.
אם להגיע לשורה התחתונה "בלקפילד" מתוצרת כחול-לבן לא תצא מהערב הזה. אבל אולי חומר למחשבה להרכב ישראלי חדש. למעשה, למה לא? רק לסטיבן וילסון מגיע? אביתר בנאי לא פחות מוכשר ממנו, ואני בטוח שיש כימיה ששווה לנסות. תארו לכם – להקה ישראלית חדשה עם אביב גפן ואביתר בנאי. אפשר לסגור כבר עכשיו את האנגר 11 לחודש. שניהם בטח צוחקים למקרא שורות אלו.
אז תנו לי לנחש: לא. לא נראה בקרוב להקה חדשה עם אביב גפן ואביתר בנאי. הייתה קומבינה יפה, שישה שירים ביחד, אם ספרתי נכונה. מבחינת רוכש הכרטיסים המתרפק – אביב גפן שודרג לחצי שעה. הקהל שודרג לחצי שעה. מעבר לזה – פרט לבלקפילד וחימומים מרשימים לענקים רוק (U2) גפן עסוק בתקופה האחרונה במופעי הצדעה לעצמו. לא מזמן חגג 20 ל"זה רק אור הירח". פרט לכך, לא צריכים יותר מפסנתר ומיטלמן. גפן יודע להצדיע ברגישות ובאהבה לעצמו. יש סיפורים, יש זכרונות, הקהל אוהב אותו יותר זמר בלדות סטורי טלר מאשר רוקר מוחצן.
היה ערב נעים. היו ריגושים ששיאם ב"עם הזמן" של ליאו פרה הצרפתי. עם הזמן הכול חולף, גם יופייה – כמו ריח בושם זול מתנדף. זיכרונות מתקלפים כמו מעץ. כמה עצוב שכול הדברים שריגשו אותנו מתאיידים. צודק. אבל הנה הזדמנות להחזיר אותם.
"עם הזמן" לא יתאייד. זה שיר שהופך את אביב לזמר-שנסונייר. כול-כך אמיתי שזה נשמע אולי הביצוע הכי אותנטי שלו, אפילו מול שירי הרגש הכי גדולים. ואגב, חומר לא מקורי: גם את "אני אדבר לרוח" של קינג קרימסון  לא ימות לפי הביצוע של אביב. תתבוננו ברשימה למטה, תבינו שעוד כמה שירים של גפן כבר לא יתאיידו. "בשביל", "מלאך", "יומן מסע". לא חסר.
אביתר? אפשר להמשיך בחיים ולחשוב על הקומבינה הבאה: אביתר בנאי מארח את אביב גפן. סולד אאוט מעכשיו.
שירים: שלכת, מלאך, נוסטלגיה, בשבילך, הילדים, Hello, I Will Talk To The Wind, לילות לבנים, אבדון, השיר שלנו, קנאה, קוצים, עם הזמן, תתחנני אלי, חלומות גדולים, תחרות כלבים, תיאטרון רוסי, סוף העולם, מאוהב, יומן מסע, אור הירח, עד מחר.


ועם הזמן

יומן מסע

אור ירח – אביתר בנאי ואביב גפן

עד מחר – אביתר בנאי ואביב גפן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות