ההופעה

אדם כהן

בארבי תל-אביב
4.5/5

לא תאמינו: רבע שעה לפני ההופעה שלו, עלה הבן של לאונרד כהן על הבמה בתחתונים סגולים לברך את זמרת החימום מאיי בלומפילד. הוא לא יכול להכחיש את זה. יש צילומים של אדם כהן בתחתונים.
ווט דה פאק, יגיד אדם כהן בהומור ההורס שלו. זה הערב האחרון בסיבוב ההופעות העולמי שלנו. תל אביב היא מקום נפלא להתפרק. לחגוג מסיבת סיום לטור. בעוד שלוש שעות אני עולה על טיסה שתחזיר אותי לקנדה הקפואה, וזה אחרי שממש לפני כמה שעות ישבתי במסעדה ביפו תחת שמיים כחולים ומלאי שמש. מה הבעיה?
אין בעיה. הכל בסדר. אחרי שהיינו בערב של אדם כהן, איש מפלרטט נונסטופ, יוצר זמר ענק, יש מצב שנראה אותו גם עירום כביום היוולדו. בטוח שפסיכולוג היה בונה כבר תילי תילים של אבחנות: מי שגדל בבית של לאונרד כהן לא יכול להיות לגמרי שפוי. אבל אדם כהן הוא מסוג הלא שפויים הכל כך נחמדים, שאתה מתאהב בו אחרי חמש דקות. שישאר ככה – קצת לא שפוי, עם הומור מוטרף ורגישות רומנטית מפילה.
אדם כהן הבטיח לעצמו, שבתל אביב הוא לא ישקר לקהל, כמו בכל מקום בנוסח – אתם הקהל הכי מדהים שהיה לי. כשהוא אמר, אתם הקהל הכי מדהים שהיה לי, והבטחתי הפעם לא לשקר – לא האמנו לו, אבל אהבנו את הכנות החושפנית מלאת החן. גם הסיפורים שהוא פיזר בין השירים היו שיעור בפרפורמרינג, כולל ההזדמנות שניתנה לו לעשות בר מצווה בגיל 39 אפרופו השיר Like A Man באלבומו החדש.
כשאבא לאונרד כהן אמר לו: יש שיר אחד שאני לא רוצה לשמוע יותר וזה "הללויה", הבין אדם כהן שזו ההזדמנות שלו לשיר אבל לא את "הללויה". בבארבי שרנו יחד איתו את So Long Marianne. הוא צודק. כמו שבנו של מר כהן שר את  Marianne של מר כהן – לא כל אחד יכול.
הבן, האב והרוח שעוברת ביניהם. נעליים גדולות  להכנס לתוכן? האם צילו של האב, לאונרד כהן מאפיל על בנו, אדם? אדם הבין כי אין לו סיכוי להתנתק, למרות משקעי העבר הבעייתיים. בגיל 34 עלה אדם כהן על הבמה בברצלונה (2007) כדי להצדיע לאב בביצוע מרטיט של Take This Waltz בספרדית. השירים ב – Like A Man מסגירים את קשר הדם. הד קולו, לפחות. הוא אינו עושה מאמץ להשתחרר מאביו (2 קאברים), אבל לאדם כהן מספיק כישרון כסינגר-סונגרייטר כדי להשתחרר מצילו של האב. אין לו מה לחשוש, כשמדובר בתפוח שליד העץ, זהו תפוח מצוין. אינו יכול להימלט מהדמיון, אבל יש לו די והותר כישרון כדי שהדמיון לא יהיה עליו למעמסה. השירים של אדם מצוינים, הגם שלא בטוח שהם יעמדו במבחן הנצח, כמו השירים של אבא. רובם סובבים סביב נשים בחייו – "היי ג'יין", אלינור". בסופו של דבר, אם להגיע לאדם כהן, זה לא בזכות השם של אבא לאונרד. יש משהו מאוד אותנטי בסינגר סונגרייטר הזה, שילוב של רומנטיות ללא תקנה, חושניות, ספונטניות והומור. מבחינתנו, תל-אביב הייתה ההופעה הכי טובה שלו. אדם כהן בטוח יסכים, אפילו אם הוא קצת משקר כדי להחניף.

בין השירים: Sweet Dominique, What Other Guy, Hey Jane, Out Of Bed, Girls These Days, Like A man, What's Going On, Beautiful, Eleanor, So Long Marianne, Overrated, Tower Of Song.

צילום: מרגלית חרסונסקי
           יוסי חרסונסקי

       

 

אדם כהן שר לאונרד כהן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. עוד הופעה מדהימה שהחמצתי! מה לעשות כשיש ילדים קטנים בסביבה… מחכים!!!
    בקורת חביבה ואופטימית – כמו שצריך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות