חוזרים הביתה

שלמה ארצי עם אריק איינשטיין

מילים ולחן: שלמה ארצי עיבוד והפקה מוסיקלית: גיא בוקאטי
5/5

השיר מסתיים בהמלצה להקשיב "לרוח וללב – יש צל חומק שם", משהו טוב שבא לידי ביטוי בהופעה ("להתראות בהופעה") כנקודת אחיזה בחיים. מה רוצים  להגיד הגברים שלמה ארצי ואריק איינשטיין המשוחחים ביניהם? שלא הכל רע. האושר והטוב מגיעים במנות קטנות ובדרכים חמקמקות, אבל צריך לתפוס אותם ולהיאחז בהם.
שלמה ארצי בסינגל ראשון מהאלבום "אושר אקספרס" – לא בסולו, אלא בדואט עם אריק איינשטיין. די מפתיע, כי הרי דואטים הם מעין בונוסים באלבום. כאן הבונוס מגיע כמתאבן. מבחינת המאזין – זה אינו כל כך משנה, והעיקר שהאוזן תשדר דברים טובים ללב. היא משדרת. שיחת גברים כיצד לשמור על האושר שלא יברח או, איך למצוא את הטוב החמקמק – נעטפת במנגינה סימטרית פשוטה, קליטה להפליא, בעיבוד אווירה אקוסטי מדויק.
הקולות הנינוחים והנוגים של שלמה את אריק, אנשים מאוד רומנטיים, נוגעים בטוב הזה, כמו עוצרים את הזמן להתבוננות פנימית, שמדגישה את תחושת הבדידות, אבל גם את הכמיהה לאהבה-אהובה, אותה נקודת תמימות בה הכל מתחיל "בלי רשע", נשמרים בה כ"בתוך בועה". כמה השיר הזה לוקח לנקודה הזו, שכולנו כמהים לגעת בה. לחזור הביתה, לחזור לחום אנושי, לחזור אל קולות שפויים. להתענג על הדואט.


בנקודה שבה הכול מתחיל תגיד לי/ האם ליבך בוכה מאושר או כאב?/ האם אתה זוכר רגעים אינטימיים/ בהם אתה פותח את הלב?
בנקודה שבה הכול ממשיך יש קושי,/ תמיד האמנתי שבאמת יהיה רק טוב,/ ולפעמים כשהופיע רגע אושר,/ ניסיתי רק לשמור שלא יעלם בסוף.
עומדים על שביל חיים חוזרים הביתה,/ שנינו נעים בין אהבה לבין בריחה,/ בנסיעות הארוכות הייתי שר לה/ האם על מה שבאמת קרה לך?/ עומדים על שביל חיים בתוך החושך,/ שים לב הטוב מגיע בדממה דקה,/ כשהרחוב מתחיל להתעורר בבוקר,/ הרעש הגדול מכסה את השתיקה.
בנקודה שבה הזמן עוצר לרגע,/ האם פגשת לפעמים את הבדידות?/ הייתי נעמד לא פעם ומחכה לה,/ מת להרגיש אצלה האיש הכי אהוב.
עומדים על שביל חיים חוזרים הביתה…
בנקודה שבה הכול מתחיל בלי רשע,/ האם אפשר לחיות בתוך בועה?/ תקשיב לרוח וללב יש צל חומק שם,/ להתראות באיזו הופעה…

שלמה ארצי עם אריק איינשטיין – חוזרים הביתה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות