שבת בחלון

הראל מויאל

מילים ולחן: הראל מויאל הפקה מוסיקלית: הראל מויאל ודורון פלסקוב
4/5

הראל מויאל רוקד אווירת שבת משפחתית בבית. טקסט תיאורי פשוט על התרחשות שגרתית: ריחות-צחוק ילדים-רעשים של צלחות, אבא שנכנס עם הסלים, (יש עוד סלים בעידן שקיות הפלסטיק?) אמא רוקדת. מה רצה להגיד? זהו – שלא הרבה. אוירה טובה. קורטוב של נוסטלגיה ואולי – המסורת מנצחת כי מויאל שר בשמה של אמו "אהובי נגן שיר אחרון עוד מעט השבת בחלון". למה אחרון? כנראה, כי בשבת לא מנגנים.
את מטעמי התבשילים ותחושת הגעגועים הכניס לקדרת החאפלה הים-תיכונית המרקידה הזו משהו בנוסח השיר היווני שמתנגן ברדיו, וגם שזר מעבר קצב דרבוקות תוסס. באגף המוסיקה הים-תיכונית, מתקבל השיר הזה בברכה. יש אפילו סיכוי לריקוד עם.

הנה יום שישי הגיע מסביב ריחות של משהו חדש מתעורר באויר / יש צחוק של ילדים ורעשים של צלחות וברדיו עוד שיר יווני/ שותה עוד בירה מנגן לי בסלון ,פתאום גם אבא מגיע / מניח תסלים לוקח את התוף, מהמטבח את לי שרה
אהובי נגן עוד שיר אחרון / עוד מעט השבת בחלון / אבא צוחק מהצחוק של אלה / אמא יפה רוקדת לה
הנה יום שישי הגיע מסביב ריחות של משהו חדש / הקפה כבר רתח / אני מתלבש יפה וריח בושם שוב עולה / עוד שיר ברדיו מזכיר לי אותך/ שותה עוד בירה מנגן לי בסלון ,פתאום גם אבא מגיע / מניח תסלים לוקח את התוף ,מהמטבח את לי שרה
אהובי נגן עוד שיר אחרון / עוד מעט השבת בחלון / אבא צוחק מהצחוק של אלה / אמא יפה רוקדת לה …

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

21 תגובות

 1. בנות יקרות….. אני אחזור על זה , תתבגרו, ותמצאו חיים! הגיע הזמן שתמצאו כבר סיפוק או חבר! ואז תשקיעו בו מאמץ במקום בויכוח המפגר הזה שכנראה לא יגמר לעולם!

  לא ממש לא מעניין אותי אם סקעת קיבל או לא קיבל כסף
  ממש לא מעניין אותי אם מויאל מצליח או לא או הישרדות או לא.

  מה שכן מעניין אותי היא למה ההורים שלכם לא מטפלים בבעיה הנפשית החמורה שלכם שגרמה לכם לשנוא אנשים רק בגלל שהיא מעריצים את מויאל או ההפך.
  תתבגרו! ויפה שעה אחת קודם
  אין לכן מושג כמה אני מרחם עליכם! שני הקבוצות של מויאל ושל סקעת פשוט חבורה של פתטים!

  ושאלוהים יסלח לכם!

 2. כן ממש מעולם לא נתקלת בתגובה דומה בפורום שלו , שכחת שהייתי חברת הפורום שלו ואני עדיין יכולה לראות הכל , גם מתי לשקר צריך לדעת . יש לי עוד המון מה לאמר אבל עדיף שאני אשתוק כי למרות הכל ואף על פי כן אני עדיין אאחל להראל הצלחה במוזיקה כן (לא בהשרדות תת הרמה ) ,רק שהוא יזכור שהוא זמר ולא סלב.

 3. שוב אתן מחמיאות לעצמכן ,אם אין אני לי מי לי נהיה אצלכן נורמה (לא מויאל לא מעניין ואת קצת לוקה בהבנת הנקרא אז תקראי את 10 שוב) אבל איזה כיף מורן ,איזה נוסטלגיה ,תענוג חחחח , אזה כיף שיש על מה להתרפק רק חבל שמאז ועד היום מויאל הוא כשלון גדול וגם העתיד לא נראה משהו, אנחנו מתעסקות בהראל שלנו (תודה לאל הוא הצלחה גדולה ) גם אתן בעיקר בלטקבק תגובות הומופוביות ,מה לעשות לא ניחנתן בחכמה יתרה ואתן מטקבקות בפייסבוק ודרך הפייסבוק, מורן מויאל אולי מלך רק כמה חבל שאין לו ממלכה למלוך עליה וכל הנתינים ברחו(כאחד שלא ממלא את תמונע והאוזן בר 100עד 120 מקומות אין ספק שברחו) לכן גם הלך להשרדות , יונתן ריגר הכתבשל ערוץ 2 ומי שערך את התכנית "סמול טוק" כבר ליגלג עליו (הציטוט הנכון הוא הולך להופיע בבגד ים נאמר בצחוק מלגלג ), כבר פורסם בעלוקה של ידיעות אחרונות עוד בתקופת הצילומים שהוא תחמן הציטוט הנכון הוא" מויאל עושה מעשה דן תחמנו ע"ע דן מנו התחמן) מאמי ונשמה גדולה הוא לא ייצא משם.ואופיר הראל סקעת לא קיבל שקל לכיסו על הסרט ההוא תודה לאל הוא מתפרנס יפה מאוד מהמקצוע שלו זמר\שחקן (מויאל מתפרנס מתחמנות) , ולכן יש התנהגות של בת יענה כאילו שאין ביקורות שליליות על מויאל ועל הצירה "המפוארת שלו "(אף ביקורת שלילית אתן לא מעלות לדף הפייסבוק) ,אתם שפנים ,פחדנים ולא מסוגלים להתמודד , התנהגות של בת יענה אופיר זו חרא של תכונה , סתם שאלה גם מויאל לא מסוגל להתמודד?! גם הוא הומופוב?! הוא הקנה לכן את התכונות הללו!?

 4. מסכימה עם אורטי, אז באותו גמר מפורסם כל המדינה הצביעה וידעה מי מספר אחד. חבל שהסקעתיות תקועות בעבר. תתעסקו עם ההראל שלכן, ותעזבו את מויאל המלך בשקט. למי שכואב או מקנא מומלץ לא להגיב.

 5. בלחץ ,אל תחמיאו לעצמכן מויאל באופן אישי לא מעניין וקל מאוד לעקוב אחר האין קריירה שלו , כשהכשלון כל כך גדול כשלא עושים כלום זו לא בעיה , הפסיכולוגיה בגרוש לא עובדת עליי , לא מויאל לא מפחיד אותי איך הוא יכול ,ממתי כשלון גדול כמו שלו אמור להפחיד , ל-12 עילגות זו תכונה מאוד אופינית לכם (ע"ע תגובה 11 ) אבל כנראה גם בורות וחוסר ידע , סקעת לא קיבל אגורה על הסרט ,הסרט נעשה כהתחיבות שלו לרשת על התמיכה בו באירוויזיון אז לפעם הבאה כדאי שתכתבי כשאת יודעת את העובדות, לפחות את מודה שהוא זמר מצליח זה כבר משהו , ול-14 בחרו את הנכון חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח ממש, ממש לא כבוד גדול להשתתף בהשרדות ,אפשר לחשוב שכיבדו את מויאל בכבוד הכי גדול כמו שכיבדו את סקעת וליהקו אותו לתאטרון , ראשית הרבה לפני שפורסם שמויאל הולך פורסם שהציעו לסקעת כמובן שהוא מיד ענה בשלילה כי הוא חכם ,בניגוד ל… לסקעת יש קריירה והוא ממש לא צריך תוכנית תת רמה ע"מ לחזור לתודעה כי הוא תמיד בתודעה , רק לאחר מכן פנו למויאל כי ידעו שחוסר ההצלחה שלו ,שלא לומר הכשלון הגדול שלו יגרום לו להענות בחיוב ,למויאל יש את האינטרס להשתתף בהשרדות ע"מ לנסות לחזור לתודעה ,שיהנה אבל אם הוא חושב שאנשים רציניים ואיכותיים יתחברו למוזיקה שלו רק בגלל שהוא יהיה עוד פליט של תוכנית ראליטי תת רמה הייתי ממליץ לחשוב שוב ,הוא בסך הכל צריך להפנים שצריך לעשות מוזיקה טובה ולא שירים איומים , מה שחסר למויאל בעיקר ע"מ להצליח זה כריזמה ונוכחות בימתית את זה לצערו לא ניתן ללמוד עם זה נולדים אבוד לו. וכן אתם בלחץ והתגובות שלכן מעידות על כך כי נכתבה כאן האמת וכידוע האמת כואבת .כל טוב לכם.

 6. לסיון היקרה, ה"מעריצה המאוכזבת לשעבר", חברת הפורום של מויאל.. מעניין שאת יודעת להסתתר רק מאחורי טוקבקים. מעולם לא נתקלנו בתגובה דומה בפורום או בקבוצה של הראל. אולי תעמדי מאחורי המילים שלך ותגידי לנו מי את המאוכזבת כל כך?

 7. חחח.. הדיון הזה פשוט מעורר גיחוך.. מעריצות סקעת, צר לי להגיד לכן שאתן פשוט מעוררות רחמים. "לא נשכח ולא נסלח". מה לעשות? סקעת הפסיד, מויאל ניצח. או הטוב יותר ניצח. וגם הישרדות בחרו את ההראל הנכון. שוב. בפעם השניה? אה לא, בפעם השלישית.. שכחתי את הפסטיגל, עוד נושא כאוב שעד היום אתן לא משתחררות ממנו. אין לי מושג איך אתן כל כך בקיאות בפרטי הקריירה של הראל, בזמן שלמעריצות מויאל אין מושג מה קורה עם סקעת.. הוא באמת מפחיד ומאיים עליכן עד כדי כך?

 8. ול-9 תשתקי ייצורה! אל תכניסי אותי לקבוצת אנשים המטומטמת שלכם שמתווכחת מי יותר טוב!
  אל תגידי ״תגובות שלכם״ אני לא יצור כמוכם! אני אמרתי ששניהם טובים ! כל אחד בתחומו אז אל תגידי לי שלכם אנ אוהב מוזיקה נקודה. לא אכפת לי מי ניצח ומי הפסיד!

  ומה זה ״לא נשכח ולא נסלח״ מה זה רצח רבין? מה זה מחאה? מה הראל מויאל גנב ממך משהו?

  לא נשכח ולא ניסלח עאלק ……. פשוט ילדותיות! חסרת חיים! שעסוקה במשהו שהיה ליפני 9 שנים! פאק!! 9 שנים !
  זה כמו שאני יתחיל להגיב באינטרנט למה רוני ורונן ניצחו ברצים לדירה….. (מי הם רוני ורונן? בדיוק! )

  ובנוגע להישרדות …… שירי מימון עושה םסטיגלים מה זכ אומר עלי? שהיא רדודה? שהיא מחפשת כסף? פרסום? אז זהו שלא! כי היא עדיין אחת הזמרות המוכשרות בישראל!

 9. ומי שאמרה כאן שסקעת לא קיבל כסף על הסרט שלו בטלוויזיה היא חייה בסרט!!!

  כן בטח זמר כ״כ מצליח יעשה סרט ועוד לערוץ 2 עם 101 פרסומות ולא יקבל על זה שקל! בסדר!!!!!!! נאיביות ותמימות זאת חרא תכונה!

 10. ל9 תר לי לאכזב אותך שגם סקעת כבר לא מה שהיה אחרי דיסקים טובים כמו הראשון והשני הוא בחר להוציא דיסק שלישי עם לחנים של ביטני ספירס ורק 7 שירים דיסק לא גמור שרוב המבקרים כולל האתר הזה! נתנו לו בסך הכל 3 כוכבים …. אני ממליץ לך לבדוק שןב לפני שאת פותחת את הפה מי מצליח ומי לא ….

  ומבחינתי זמר לא נממד בכמות מעריצים! השירים שלו טובים? עושה לי כיף לשמוע? אני אשמע
  ושוב! אני לא ישנא בן אדם רק בגלל שלפני 9 שנים הוא ניצח

  ותביני אם היה לי אכפת שהראל סקעת הוחו והייתי הומופוב כמו שאת אומרת לא הייתי חושב אפילו לשמוע שיר אחד שלו אבל! אבל אני בדרך! פלא מצאו 2 הדיסקים שלו תדרך לאייפון שלי אז מה שאת לא יודעת תשתקי!

  אההה ואגב לאנשים כמוך בדיוק התכוונתי. עברו 9 שנים! להם לא אכפת ….. למה לעזעזל מעסיק אותך עוד מי יותר טוב סקעת או מויאל?! אין לך דברים חשובים לעשות בחיים ???
  קיצור אני ממליץ לך לחפש אחריהם

 11. לאופיר מ-8 – אם לרגע חשבת שזה בגלל מה שקרה לפני 9 שנים , תחשוב שוב (אם אתה מסוגל) , יש משפט שמנחה אותנו וזה " לא נסלח ולא נשכח " גם את התגובות ההמופוביות שלכם ( ושוב כמו שכתבתי לא תוכלו להתכחש שכתבתם אותן ועדיין אתם כותבים ולא לא מדובר במה שקרה לפני 9 שנים , תשאל מויאלית וותיקה אם נשארה אחת כזו בין מעריצותיו ,כמו סיוון רובן עזבו מזמן או תשאל את מויאל אולי הפעם הוא יבחר לספר לכם את האמת ואתם תפסיקו לאכול את כל הלוקשים שהוא מאכיל אתכם) , מבחן התוצאה הוא זה שחשוב ומבחן התוצאה והזמן הוכיחו מי באמת מוכשר ומי באמת הצליח וזה לא מויאל , סקעת השאיר את מויאל הרחק מאחור , למויאל אין במה של ממש או קהל אמיתי שיילך אחריו , אין לו בארסנל איזה יכולת מוזיקלית מרשימה במיוחד (לכן הלך להשרדות) , השרדות אולי תהפוך אותו למפורסם לא יותר מזה (אני לגמרי מבין את סיוון ) מויאל הוא זמר או סלב ? כנראה שסלב .

 12. אתה חתיכת צבוע , סקעת קיבל כסף מהסרט על היציאה מהארון , ממש לא, וההצלחה והתהילה של סקעת לא באה מהיציאה מהארון , ממש קל להיות הומו בארץ נכון!? אין הומופובים כולם מקבלים אותם יפה , ראינו את התגובות ההומופוביות שלכם כשסקעת יצא מהארון לא תוכלו להתכחש כי ברוב טיפשותכם טקבקתם דרך הפייסבוק כך שבנקל יכולתי לזהות, סקעת הצליח לפני היציאה מהארון ולאחר היציאה מהארון למרות שאתם קוויתם שלאחר היציאה הקריירה שלו תסתיים ,שמח על המפח נפש שנגרם לכם , סקעת מצליח בזכות הכשרון , בזכות הכשרון הוא ממלא אולמות ולוהק לתפקיד ראשי במחזמר מצליח, לא ניתן לאמר שמויאל מצליח , הוא לא הצליח למלא שני אולמות קטנים כמו תמונע והאוזן בר ושום השרדות שזו תוכנית הזויה שכל מהותה היא לשים ללעג ולגרום להנאה של הצופים מכשלונותיו ועילגות לשונו של אדם מוכר, גם לא 4 כוכבים מחרסונסקי יגרמו למויאל להצליח , אני מסכים עם רועי בהריר מ-NRG השירים של מויאל איומים והבעיה העיקרית לכשלונו של מויאל זה חוסר הכריזמה והנוכחות הבימתית שלו , כתבו על כך יותר ממבקר מוזיקה אחד. לגמרי מויאל וסקעת לא באים אחד על חשבון השני , סקעת מוכשר בליגה של הגדולים מויאל לעולם לא יגיע לשם.

 13. אחח אלוהים מתי אנשים ימצאו חיים ויפסיקו לבזבז אותם על ההשוואה המפגרת הזאת בן סקעת למויאל! מתי?!!! לעזעאזל 9 שנים עברו!! תתקדמו כבר יחסי חיים!!!

  מויאל אחלה זמר בתחום שלו וסקעת אחלה זמר בתחומו! כל אחד במה שהוא עושה, תפסיקו לחשוב שאחד בא על חשבון השני! תתבגרו כבר! החיים לא מספיק קצרים כדי לבזבז אותם על הויכוח והרעל הזה כל פעם מחדש?! די! נמאס ! יוסי, תפסיק לבקר שירים של שני הזמרים ככה אולי אנשים יפסיקו לחפש מקום לריב מי יותר ווב סקעת או מויאל

  ואם כל הכבוד לזאת שאמרה שהוא הלך להישרדות ….. היום מה לעשות לא כולם מיליונרים וכולם צריכים פרנסה בעיקר אנשים עם משפחה וילדים! ואם בשביל כסף צריך ללכת להישרדות אז הולכים ואם בשביל כסף צריך לעשות סרט ובו לצאת מהארון אז עושים!

  תפסיקו להכנס לאנשים לחיים ולהכתיב להם איך לחיות ומה לעשות אם מויאל רצה ללכת להישרדות? שילך! שיהנה מהחיים לא כל דבר צריך שיהיה למישו דעה! אני שומע תמוזיקה של מויאל ולא מענייין אותי מה הוא עושה מסביב! זה לא משפיע על המוזיקה שלו….. אז שיצטלכם כל יום לפנאי פלוס

  לסיכום! תתבגרו- כי אף פעם לא מאוחר מידי!

 14. ל-6 לפני שאת צוחקת כדאי שתקראי את הביקורת של רועי בהריר ב-NRG קבלי ציטוט קטן " אחרי שצבר נסיון עשיר למדי ביצירת שירים איומים הראל מויאל כנראה הרגיש מספיק בטוח בעצמו ביצירת סתם שיר בינוני" רועי בהריר העניק לו רק 2 כוכבים , אז נראה אתכם גיבורים ומעלים את הביקרות של רועי בהריר לפורום\פייסבוק של מויאל חחחחחחחחח הצחקתי כאן מישהו לא יקרה , אתם הפחדנים הכי גדולים כמו גם המתרצים את הכשלון שלו הכי גדולים (ע"ע תגובה 5 , דרך אגב ל-5 קבל רשימה חלקית של זמרים שלא מהז'אנר הים תיכוני שמצליחים יפה מאוד מבלי להזדקק לתוכנית תת רמה כמו השרדות – אברהם טל, עברי לידר, עידן עמדי , מוש בן ארי, רמי קליינשטיין ,הראל סקעת, לירן דנינו ) אתם המקרה הקלסי של הגמל לא רואה את הדבשת שלו (אם לא הבנת חפשי במילון ) .

 15. למספר 2..
  איזה מירמור!! מה קרה גיבור???..
  יום לא מוצלח עובר עליך אה??
  הכל טוב ויפה אבל למה לעשות לעצמך פאדיחות ולשפוך את המירמור שלך על המקלדת?..
  חבל לא???..

 16. הראל מויאל זמר עם נשמה ענקית, והשיר החדש ממש מתאר את השבת אצלנו בבית, אני לא חרדי וגם לא חילוני אני מסורתי ואצלנו בשבתות תמדי יש שירה בשולחן שבת וגם בכניסת השבת, אשתי שרה לילדים ואני מנגן להם על האורגן, המילים תיאוריות יפות ופשוטות, מויאל לא מנסה לכתוב מחדש את מילון אבן שושן , כשהלחן נעים המילים קולעו והזמר מרגש בקולו אין צורך במילים גבוהות, אני רוצה לשמוע שיר יפה , לא ללמוד לפסיכומטרי, ומויאל מצליח להעביר את האווריה של כניסת השבת ואת הייחודיות של השעות האחרונות בטרם נכנסת השבת, אני גם הופתעתי בהתחלה לראות שהוא הלך להישרדות אבל בשביל אמן שלא עושה מוסיקה מזרחית רגעית שמבוססת על לחנים בלקניים ישנים כמו כל מה שקורה היום במוסיקה (ע"ע "תגידו לה" של דודו אהרון , לחן בולגרי) ולא מנסה לחקות את זוהר ארגוב או אייל גולן, הפרנסה היא באמת הישרדות וכל מה שיכול לעזור בקידום שלו כאמן עדיף ומומלץ לו, לצערנו היום נותנים "זמן מסך" למי שעושה הכי הרבה רעש בתקשורת ואמנים כמו הראל מויאל שכמו שרשמה כאן מישהי לא היה חובב השקות למיניהם , נאלצים ליחצן את עצמם בצורה מאסיבית יותר, מויאל אתה זמר ענק ומוכשר.

 17. נטלי פעם אהבתי את הראל הייתי אפילו חברת פורום שלו , אהבתי את המוזיקה והייתי גאה , הייתי גאה כי תמיד אמרתי שהראל מתעסק במוזיקה נטו , היום אני מאוד מאוכזבת בשנה האחרונה הראל התעסק יותר בללכת להשקות וגולת הכותרת ללכת להשרדות בשביל מה , בשביל להשיב לעצמו תהילה אבודה?! אומרים שהוא הגיע לשלבים האחרונים של התוכנית שזה אומר (רק אלו שורדים)שהוא הצליח בלהיות תחמן ,מניפולטיבי ,קומבינטור ,אז זה יביא לו עוד 5 דקות של חשיפה בעיקר מצד ילדות קטנות ,לזה הוא מקווה?! ככה מצליחים? (בואי נודה באמת הראל לא מצליח (שתי ההופעות האחרונות היו במקומות קטנים באוזן בר ותמונע (100 – 120 איש גג )גם אותם הוא לא הצליח למלא , את מורה לסקעתיות לשבת בשקט תכנסי לעמוד הרשמי של הראל בפייסבוק יש שם יותר לייקים על השתתפותו בהשרדות ועל עמוד השער בפנאי פלוס מעל הפרסום של השיר ,אז מה זה אומר על המויאליות ?! (דרך אגב הסקעתיות יכולות לשבת בשקט ולנוח על זרי הדפנה בעוד הראל יופיע בתוכנית הזויה כמו השרדות סקעת ממלא אולמות בהופעות קיבל כל כך הרבה פרגון על הופעת הבכורה שלו גם מחרסונסקי ומופיע בתאטרון בהצגה שזכתה בארה"ב בפרסים יוקרתיים ,זוהי איכות לא השרדות ), דרך אגב השער בפנאי פלוס ב-4 מקומות היום ראיתי כולם שערים של אנה אהרונוב , מה זה אומר שהרצון לראות את התוכנית היא בגלל אנה אהרונוב בבגד ים , מה זה אומר על התוכנית ,רדידות! בקיצור נראה לי שאנחנו המויאליות צריכות קצת לשבת בשקט או לפחות לבקר את מה שהראל עושה לאחרונה וזה יותר התעסקות בטפל מאשר בעיקר וזה המוזיקה . מצטערת אותי הוא מאוד מאכזב.

 18. מה קרה מעריצות סקעת? נבהלתם מזה שסוף סוף חרסונסקי היה אמיתי והחליט להעניק להראל ארבעה כוכבים? יאללה שבו שבו קצת בשקט.

 19. באמת 4 כוכבים? על מה? על טקסט של ילד בן 12 ? לחן ועיבוד כל כך צפויים? האם הכוכבים הם בהתאם לרמת הז'אנר המזרחי ועומר אדם אז יובן. בהשוואה למוזיקה הישראלית אין כלום.. ממש אין כלום כאן. זאת לא מוזיקה – נסיונות ליצר איזה להיט במקביל לעליית השרדות.

 20. שהוא זמר ים תיכוני ושהטקסטים והשירה של הז'אנר הזה הכי מתאים לו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות