יש שמים מעליי

אביתר בנאי ואביב גפן

מילים לחן ועיבוד: אביתר בנאי ואביב גפן הפקה מוסיקלית: עופר מאירי
4.5/5

ותודה לפסטיבל הפסנתר מארח  2011, שהפגיש את אביתר בנאי ואביב גפן, שגילו לפתע שהם בעצם מאוד דומים למרות השונות שבניהם. כל כך גילו, שכתבו ביחד שיר. תמיד תמהתי איך שני יוצרים יכולים לכתוב ביחד גם מילים. אבל הנה – ראש אחד. במוסיקה – אני שומע יותר ראשו של גפן.
השיר מדבר על השינוי הזה – לחרוג ממה שהיית, לא להיות תקוע ב"חגיגת השפע", לגלות משהו חדש, כי לפעמים אינך מודע  עד כמה אינך חופשי בחופש הזה. זה יכול להיות חבר. זוגיות. משהו שיעניק משמעות אמיתית לקיום. יש בתוכך פוטנציאל רוחני לגלות דברים, לחולל השינוי. להסיר מסכה.
שיר פסנתר מינורי, נוגה, מאופק, תחושתי, אנושי, דואט מרכך ומזכך. פסגת המיינסטרים? – למי שמחפש הגדרות.

אני לא רוצה להיות מי שהייתי/ רוצה לזוז לצאת להשתנות/ תקוע בטעות של משהו אחר
רוצה חבר
רוצה להיות שלך שתהיי לי בית/ רוצה להיות לך אב בן ומאהב/ אני מלך פה בושה במקום אחר/ ואת יודעת
להסתובב זה לא אומר להיות חופשי / יש שמים מעליי יש בתוכי שמים / מוכן הכל לא מפחד עד שארגיש / יש שמים בתוכי יש בתוכי שמים מעליי
אני תכף מת חצי מאחורי/ ככה סתם לכוד בכלום הזה/ בלי פרי בלי שורש כמו נוצה עקור וזר
ומה נשאר
להסתובב זה לא אומר להיות חופשי/ יש שמים מעליי יש בתוכי שמים / מוכן הכל לא מפחד עד שארגיש / יש שמים בתוכי יש בתוכי שמים מעליי
יותר מזכות דיבור וחגיגת השפע/ אני מרגיש עכשיו חובת שתיקה/ מאחורי המסכה מה מסתתר/ רוצה חבר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. אביב ואביתר המחפשים בע"מ. כמה טוב לראות כי החיפוש הינה תכונה בנפש. לא משנה מאין באת ולאן אתה הולך. כמה יפה החיבור הזה עוד בטרם הם התחילו לשיר, וכמה תקווה הם מעניקים לכולנו בשירתם המשותפת. מסתבר שדמויות שחשבנו שהן כל כך שונות זו מזו, מבקשות את אותו הדבר ומוכנות לצעוד יחד באותה הדרך… ולגבי השיר: אכן, ניכר כי אביב תופס יותר מקום: הן בשירה והן בסגנון. מילים יפות, יפות, הלוואי וזו תחילתה של צעידה משותפת. אומני ישראל, הבו לנו עוד ועוד חיבורים כאלו. חיבורים של אמת.למדו אותנו כיצד יוצרים תרבות שמחברת ומקרבת ולא שמנציחה פערים שמקטבת ומפלגת בין אנשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות