קיץ 2012

הופעות חו"ל

רוכשים כרטיסים בארץ
0/5

מבין שפע הבילויים שמזמן לנו הקיץ הקרוב נשים דגש על סוג אחד של בילוי, מיוחד ביותר. מדובר אמנם בקפיצה לחו"ל, אבל מי שניסה יודע, שמדובר בתופעה ממכרת: מסעי הופעות הכובשים את האצטדיונים והאולמים הגדולים ברחבי אירופה. זוהי תופעה עונתית, השייכת באופן כמעט בלעדי לקיץ – הלהקות הגדולות והאמנים הגדולים, שיש להם יכולת אמיתית לסחוף קהל של עשרות אלפים, אורזים טונות של ציוד, עולים על משאיות ומטוסים ונודדים ברחבי אירופה.
הופעה של אמן גדול, בקנה מידה עולמי, הוא אירוע מרגש המתקבל בהתלהבות בכרכים הגדולים של אירופה. במקומות רבים הכרטיסים אוזלים שבועות רבים לפני ההופעה. הישראלים נוסעים במיוחד ליומיים שלושה "לתפוס את ההופעה", מעין מיני-חופשה בעיר גדולה. לתפריט המוזיקלי מצטרפים בילויים יותר מסורתיים: קניות, ביקור באטרקציות מקומיות, ביקור במסעדה טובה או שתיים והופ! הביתה.
עבור מעריצים קצת יותר רציניים של להקה או אמן, מדובר בהזדמנות להיות נוכח בהופעותיהם של אלה, שלא תמיד יגיעו גם לארץ. לעיתים מוענקת הנסיעה להופעה כמתנה מיוחדת  לאדם אהוב. אם ידוע שהוא  אוהב מאד את סטינג, למשל,  או את רדיוהד, ובמיוחד אם מדובר באדם "שכבר יש לו הכל", הרי שזו הזדמנות מצוינת להגשים עבורו חלום.
רשימת המופיעים מתעדכנת בהתאם לדרישות הקהל ויכולות האמן. ישנם אמנים וותיקים מאד, שיוצאים מדי פעם לחריש עמוק של השטח, גם אם אין חידוש בקרירה האומנותית שלו.
אם נעיף מבט על המתרחש בערים הגדולות, נגלה שמתקיים לפחות קונצרט רוק או פופ אחד כמעט בכל שבוע ולפעמים הרבה יותר. ההיצע מתאים ממש לכל גיל, לטעמים מוזיקליים מגוונים, משנות השבעים ואילך, ואפילו לילדי הפרחים של שנות השישים. יש סיבה למסיבה.
בין הוותיקים של הקיץ הקרוב בולט במיוחד ברוס ספרינגסטין, עם מסע ענק שנפתח בספרד באמצע מאי, ונמשיך עד סוף יולי. במסעו יכסה מלבד את ספרד במספר הופעות רב גם את גרמניה, אנגליה ואירלנד, צרפת, איטליה, שוויץ ויצפין אף לנורבגיה ושבדיה. מבחינת מחיר הכרטיסים: המחיר שונה מאד ממקום למקום. כרטיסים כדאיים במיוחד נמכרים להופעה בפריז בחמישה ביולי, אולי משום שהצרפתים תמיד האחרונים לאמץ טרנדים, שנולדים בארצות הברית. הארצות היקרות יותר לצפייה בהופעתו של ספרינגסטין הן גרמניה ושוויץ. כמובן שמחיר הכרטיס משתנה גם לפי קטגוריית הישיבה ומידת הקרבה לבמה.
לאונרד כהן, אהוב ותיק נוסף, שממשיך לחרוש את אירופה במרץ. דווקא אחרי הופעתו המוצלחת בארץ, גבר הביקוש להופעותיו בחו"ל, גם כי שהאיש מופיע מצויין, וגם שבמקרה שלו, לא ברור  כמה שנים יהיה בכוחו להופיע. ניתן לראות אותו בבלגיה, הולנד, איטליה, וספרד וכן ביעדים נוספים, שהישראלים מגיעים אליהם פחות, כמו ליסבון ודבלין. המסע שלו יתחיל באמצע אוגוסט ויגמר בתחילת אוקטובר.
בין האמנים והלהקות החדשים יותר, של השנים האחרונות, שיופיעו הקיץ, אפשר למנות את קולדפליי שנתנו סיבוב הופעות מוצלח ביותר גם בשנה שעברה ולפני שנתיים, ליידי גאגא, ג'יי זי וקניה ווסט, וגם סירק דה סוליי, שמעלים מופע מורכב ומרהיב משיריו של מייקל ג'קסון. מופע זה יכול לשמש פיצוי ותחליף לאותם אנשים שכבר הכינו כרטיסים לסיבוב ההופעות המתוכנן של ג'קסון שבוטל לצערם הכפול של האוהדים, בשל מותו.

מבט על הופעות הקיץ בלונדון
מבט על לונדון ישקף, ככל הנראה, את מלוא ההיצע האירופי. כבר באמצע יוני יופיעו בלינק 182, הקרנבריס, טום פטי ושוברי הלבבות ואלאניס מוריסט יספקו מגוון יפה לכל טעם, ויביאו אותנו עד לסיומו של החודש.
טום ג'ונס פותח רשמית את הקיץ בהיכל אפולו בראשון ליולי יחד עם טוני בנט, שיופיע ממש באותה שעה באלברט הול. ריהאנה, ברוס ספרינגסטין, פול סיימון ומדונה ישלימו את הכיבוש האמריקאי של בירת אנגליה לאותו החודש.
עוד יופיעו סירק דה סוליי עם מחווה למייקל ג'קסון, במופע שצפוי להיות אחד הלהיטים של הקיץ הנוכחי, ג'ורג' מייקל, .

לרשימה המלאה של הופעות הקיץ בלונדון

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות