שמיים כחולים Blue Sky

קונדנס CONDeNSE

ראפ טרייד Rough Trade התו השמיני
3.5/5

אני שולף דיסק מערימה שממתינה בסבלנות. עטיפה תכלכלה. איור של ברנש עם לפיד בידו. השם CONDeNSE אומר לכם משהו? לי לא. המבטא של הסולן קצת מסגיר. המוצא-מבטא הישראלי לא הפריע למפיק טום ניקולס (קיילי מינוג, אול סיינטס, שוגהבייבס) לקחת את הפקת האלבום לידיו. שיר אחד הדליק אותו. הוא נקרא: "ברחובות של בגדד".
ההרכב הוקם ב-2005 ע"י קובי משה ואלך (לשעבר – The Cubes) הוא הסולן. לידו גלעד אריאל, עמוס אהרוני, ששותף לכתיבת השירים. בקרדיטים בדיסק – גם המפיק טום ניקולס שותף לכתיבה.
המוסיקה בין רוק מלודי בסיסי לפרוגרסיב מעט אנכרוניסטי (טקסטים, עיבודים) האלבום יצא באירופה בהפצת Rough Trade חברת המוסיקה הידועה. ההרכב התקבל לאחרונה באהדה בגרמניה  ונכנס לפליייליסט של You FM מברלין. המטרה הבאה: הופעה בבגדד…

Don't go blind when you see/ Don't shut out what you hear/ Killing is something we don't talk about/ Even in the streets of Baghdad// Ah, do you know we're so blind/ Ah, do you know we're so blind/ Use my pain if you must/ Flesh will be torn from body and soul/ Light my way through the dust// Now in the streets of Baghdad/ Ah, do you know we're so blind/ Ah, do you know we're so blind/ Don't you know what you see?/ Don't be dumb try to speak/ I will drown in my fear/ Help me now jus t to breath

אל תלך עיוור כשאתה רואה / אל תסתיר את מה שאתה שומע / הרג הוא משהו שאנחנו לא מדברים על / גם ברחובות בגדד / / אה, אתה יודע שאנחנו כל כך עיוורים/ אה, אתה יודע שאנחנו כל כך עיוורים/ השתמש בכאב שלי אם אתה חייב / בשר יקרע מגוף ונפש / האר דרכי בעפר / / עכשיו ברחובות בגדד/אה, אתה יודע שאנחנו כל כך עיוורים / אה, אתה יודע שאנחנו כל כך עיוורים/ אינך יודע מה אתה רואה? / אל תהיה אילם נסה לדבר / אני אטבע בפחד שלי / תעזור לי עכשיו רק כדי לנשום.
עוד שני שירים מראים כי החבורה היא שילוב לא רע של התרפקות על סגנון, כישרון מלודי ושירת נשמה של הסולן – Blue Sky (– "את גורמת לי להרגיש חי… את משחררת אותי לעוף.. וכל מה שאני יכול לתת לך הם שמיים כחולים"…) ו – Spirit Girl ("היא רצתה את הנשמה/ לא זו שאצלה בפנים/ מפני שהנשמה שלה/ עשויה מכל מה שהיא רוצה להסתיר") – הטוב ביותר באלבום.

In the streets of Baghdad

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות