לשבט לקום

שבק ס

מילים: שבק ס לחן: שבק ס ויוסי פיין הפקה מוסיקלית: יוסי פיין
4/5

איך אמר פלאטו: ומה אתם עשיתם בשביל מדינה? אנחנו עם הקוטר. מהקיטורים שהולכים כאן אפשר לעשות פצצות אטום, אבל ללא מרעום. מישהו אחראי על הזרם בסניף המרכזי. זה לא אני, אלא מישהו שם מלעיט ומאביס ומפטם בתוכניות ריאליטי. שיתבייש. הוא אכן צריך להתבייש. אבל גם אנחנו, כולל כותב שורות אלו. מה אנחנו עושים בשביל מדינה, בשביל חברה? מקטרים. או כמו שאומרים בשפת אבותינו הלא מזרחית: גורנישט מיט גורנישט. שנתביישה.
אבל שב"ק ס לפחות שרים על זה. נחגוג איתם איזו "מחאה" סחבקית באמפי שוני. הראפ הבא לקראת ההופעה הבאה. הקצב מוכר, האינטונציה המוכרת. ויש גם מוסיקה. המנגינה – לא משהו. לפחות הם אומרים מה שכולנו (יענו השפויים, החכמים, הנאורים) חושבים. איזו זעקה פינק פלוידית בסוף של יעל דקלבאום. וגם הזדמנות לחזור לגן: עוגה עוגה. עוגה, עוגה, עוגה במעגל נחוגה נסתובבה כל היום עד אשר נמצא מקום לשבת, לקום, לשבת, לקום לשבת ולקום.

תוכניות מציאות זה לא מציאה/אז בוא צלם, צלם לי את היציאה/תצטרף לנסיעה זו תרבות בשיאה/המיטב של המיטב/שהחברה מציעה.
כולם רוצים להיות איתי בבריכה/מינימום בגדים מקסימום ליחה/את הפאנץ' של הבדיחה נסדר בעריכה/עם כמה צחוקים מוקלטים חה חה חה חה חה/נושא לשיחה, בידור לכל המשפחה/אחרי הפרסומות נשדר גם ת'שפיכה/ 5 שניות של תהילה,לא צריך שום עלילה -/ תעמיסי 100 cc נוספים אצלך בציצי./ צלם, צלם ואל תחמיץ, את זאת בורח לה הציץ/ ואם השר פתאום הפליץ נדפיס וגם נפיץ/ מי זכה במיליון? מי המוקיון של המדינה?/ תעקוב כל העונה ותשרוף את האונה.
אלף תוכניות בידור ויחסי ציבור/ דוחפים לנו כדור ועוד כדור ועוד כדור,/ שלא נחשוב, שלא נרגיש, שלא נראה ברור/למה לתקן בכלל את מה שלא שבור?/ אלף תוכניות בידור ויחסי ציבור/ דוחפים לנו כדור ועוד כדור ועוד כדור/ריטלין לילדים שלא יפריעו בשיעור/למה לתקן בכלל את מה שלא שבור?
מה שמהונדס מותר מה שגדל אסור/רוצים שנחשוב עקום, להשאיר את הציבור בור/מזריקים חרדה ישר לתת מודע/ שנרוץ ונקנה עוד כדורי הרגעה./ משדרים לנו מה לחשוב, מה לעשות/ שאנחנו לא יפים מספיק, תמיד שווים פחות./ את/ העיניים, ת'אזניים, מעדיפים לכסות/את הכלבים בשפיות לשסות./שלא נדע מה להחליט- רק תפל ללא תכלית/די עם הנמנום, סחבק לא רוצה להיות רדום/בואו ונקום, נכוון אל המרקע את האקדח/אל האח שצופה בנו דרך המסך.

אלף תוכניות בידור ויחסי ציבור/דוחפים לנו כדור ועוד כדור ועוד כדור, /שלא נחשוב, שלא נרגיש, שלא נראה ברור- /למה לתקן בכלל את מה שלא שבור? /אלף תוכניות בידור ויחסי ציבור/דוחפים לנו כדור ועוד כדור ועוד כדור,/ריטלין לילדים שלא יפריעו בשיעור /למה לתקן בכלל את מה שלא שבור?

אחד מעורר אבל מערער, על הלשון אחד לישון/ אחד מרדים, אחד להרים, נוגדי חרדות, נוגד קרחות,/ נוגדי דיכאון, מחדד זיכרון, מדכא תיאבון בטעם סבון/ זאנקס, בוטוקס, קודאין- בוא נוסיף עוד תוספים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אם היית מקשיב לשיר היית מבין שהם קוראים לשבט – the tribe לקום לא sit and get up אלא קריאה לאנשים להתעורר. תתעורר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות