עיון ביקורת

הפרויקט של עידן רייכל עם נסרין קדרי, איזה יום טוב (מילים: עידן רייכל ותמר יהלומי לחן: עידן רייכל עיבוד והפקה מוסיקלית: גלעד שמואלי ועידן רייכל, פברואר 2020)

מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים

בשוך סערת החגיגות שלה בהיכל, יוצאת נסרין קדרי בעיתוי הכי נכון לה בשיר נוגה שהלחין עידן רייכל עבור הפרויקט שלו. רייכל מעולם לא הלך על "זמרי בית" קבועים. להיפך: הוא חיפש  קולות שונים כדי להעניק לשירים שלו את הגוון הנכון. הוא בחר למשל בזהבה בן לשיר את "אהבה כזו". השיר זוהה איתה, כי היה בו תום המכיל אמת חיים, כשמדובר באהבה ושברונה. כנ"ל נסרין קדרי – גם כאן היא נותנת קולה בשיר ערגה לאהבה, כזו שנמצאת על מפתנה אבל נעלמת בין לילה. השיר תואם להפליא את קווי המתאר המוסיקליים שלה, גם מוציא ממנה טון פנימי אמין.
השירים של  רייכל משמשים בדרך כלל השראה למבצעים, וגם הפעם השיר מוציא מנסרין ביצוע טוב. צליל חלילים בפתיחה, קצב איטי, מנגינה סולידית, מעבר מלודי קסום, טון מיוסר שמקשר מיתרים עם מה שמתחתם. השיר – על מי מנוחות. עיבוד שמתחשב שמסייע ליצור הלך הרוח המלווה את הציפיה לאהבה מתוך ידיעה מייאשת, שהיא אינה מצליחה להתגשם. פרט לפראזה לקראת סיום נסרין קדרי שומרת על טון קודר מאופק, שמכיל את עומק תוגתה. בשקט הזה יש עוצמת הבעה הגדולה פי כמה וכמה מהתייפחות מלודרמטית. נסרין הרוויחה שיר, גם הפרויקט של רייכל.

במאי קליפ  : אלעד וייסמן

יש ימים לא יכולה לנשום
לילה רודף יום
למצוא מסתור, למצוא מקום
כל מה שבא, בא
יבוא אחד, יבוא קרוב
שיישאר איתי לא יעזוב
ושישלח לי המזל איזה יום טוב

תמיד זה בא קרוב
ונעלם בלילה
אין לי יום ואין לי לילה
שישלח לי מלמעלה
איזה יום טוב

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *